پوستی زیبا با حمام گیاهی

پوستی زیبا با حمام گیاهی

پوستی زیبا با حمام گیاهی

مالش دهنده بادام خرد شده و عسل مواد لازم بادام آسیاب شده: 2 قاشق غذاخوری عسل: 2 قاشق غذاخوری ماست معمولی: 4 قاشق غذاخوری روغن گل سرخ: 2 قطره طرز تهیه: عسل و بادام را درون کاسه ای ریخته و ماست را به آن اضافه می کنیم تا به صوت خمیر ضخیمی درآید روغن گل

پوستی زیبا با حمام گیاهی
پوستی زیبا با حمام گیاهی

مالش دهنده بادام خرد شده و عسل
مواد لازم
بادام آسیاب شده: 2 قاشق غذاخوری
عسل: 2 قاشق غذاخوری
ماست معمولی: 4 قاشق غذاخوری
روغن گل سرخ: 2 قطره
طرز تهیه: عسل و بادام را درون کاسه ای ریخته و ماست را به آن اضافه می کنیم تا به صوت خمیر ضخیمی درآید روغن گل سرخ را به این ترکیب اضافه می کنیم و از این مخلوط به صورت و گردن به حالت ماساژ و به مدت 2 دقیقه می مالیم به جر اطراف چشم و سپس با آب ولرم پوست را شستشو می دهیم و مرطوب کننده استفاده می کنیم.


مالش دهنده آرد جو دوسر و ماست
مواد لازم
آرد جو دوسر: 2 قاشق غذاخوری
ماست معمولی: 2 قاشق غذاخوری
روغن بادام شیرین: 1 قاشق غذاخوری
طرز تهیه: روغن بادام شیرین در این ترکیب مناسب برای پوست های خشک است در صورتیکه روغن بادام را استفاده نکردیم برای پوست های جوشی نیز مناسب می شود. آرد جو دوسر و ماست را درون کاسه ای ریخته و روغن را به آن اضافه کرده اجازه می دهیم به این حالت 5 دقیقه بماند و بعد به مدت 5 دقیقه روی پوست صورت و گردن ماساژ می دهیم و بالاخره با آب ولرم شستشو می دهیم ومرطوب کننده استفاده می کنیم.


مالش دهدنه صورت با آرد ذرت
آرد ذرت: 2 قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش: 1 قاشق غذاخوری
ماست: 2 قاشق غذاخوری
طرز تهیه: آرد ذرت و لیمو ترش و ماست را درون ظرفی ریخته با هم ترکیب می کنیم و اجازه می دهیم به همین حالت 5 دقیقه بماند سپس این خمیر را مدت 5 دقیقه روی پوست ماساژ می دهیم بجز اطراف چشم و در آخر پوست صورت را با آب مقطر یا آب معدنی شستشو می دهیم.
گردآوری: گروه سلامت پرداد

  • ۸ بهمن ۱۳۹۰
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×