طرز تهیه پیاز داغ مجلسی خانگی

طرز تهیه پیاز داغ مجلسی خانگی

شرف الشمس

طرز تهیه پیاز داغ مجلسی خانگی

پیاز داغ کریسپی،بهترین روش تهیه، آش رشته، چیپسی،دستور پخت برای فریزر را در طومار بخوانید.

طرز تهیه پیاز داغ مجلسی خانگی

پیاز داغ مجلسی ترد و طلایی

پیاز داغ یکی از مراحل اولیه و ابتدایی برای شروع هر آشپزی است. بارها و بارها هر کدام از ما برای طلایی شدن پیاز تلاش کرده ایم اما به نتیجه دلخواه خود نرسیده ایم. قطعا اینکار ساده دارای فوت کوزه گری است که دانستن آن کار را بسیار ساده تر خواهد کرد. 

ابتدا پیاز را به وسیله خرد کن و یکدست و نازک خرد کنید. اینکار را می توانید با یک چاقو تیز هم انجام دهید که قطعا کمی نیاز به حوصله بیشتری خواهد داشت.

در این مرحله باید ظرفی را از آب جوش پر کنید و 5 دقیقه اجازه دهید پیازها در آب بجوشانید. ( بعد از ریختن پیاز در آب جوش شعله را کم کنید تا حدی که آب از حالت جوش خارج نشود.) پیاز را با آب سرد آبکشی کنید و و اجازه دهید آب اضافی خارج شود. سپس پارچه ایی تمیز را پهن کرده و پیاز را روی آن بریزید تا به خوبی خشک شود. حال نوبت به سرخ کردن است اما ابتدا به این نکات توجه کنید. تا بحال شده است به فرق بین روغن های سرخ کردنی توجه کنید. در بین روغن ها هر چه روغن تحمل دمای بالاتری داشته باشد روغن بهتری محسوب می شود و در سرخ کردن نتیجه بهتری به شما می دهد. در بین روغن های موجود روغن کنجد تحمل دمایی بالاتر و روغن زیتون تحمل دمایی پایینتری دارد. از این جهت است که از روغن زیتون تنها در سالاد استفاده می کنیم.

نکته که برای سرخ کردن حتما باید به آن توجه کرد آن است که روغن را در تابه به آرامی به درجه بالای حرارت برسانید. وقتی روغن به خوبی گرم شد پیاز را به آن اضافه کنید و اجازه دهید که سبک شود. در این مرحله می توانید کمی نمک و یا شکر به آن اضافه کنید که طعم پیاز تغییر کند. اینکه کدام یک را انتخاب کنید سلیقه شخصی شما خواهد بود. 

وقتی پیاز در روغن شروع به تغییر رنگ کرد زردچوبه را به آن اضافه کنید. و اجازه دهید به رنگ دلخواه شما دربیاید. در لحظات نهایی تغییر رنگ به ناگهان اتفاق می افتد پس بهتر است در این لحظات سرعت عمل بالاتری داشته باشید. 
پیازها را داخل توری فلزی ریخته و اجازه دهید روغن اضافی آن به راحتی جدا شود. اگر از پیاز برای تزیین روی غذا می خواهید استفاده کنید می توانید در مرحله آخر کمی زعفران دم شده و یا زعفران به آن اضافی کنید اینکار رنگ پیاز را بسیار جذاب خواهد کرد. 

پیاز سرخ شده را تا سه روز در یخچال در ظرف دربسته و تا چند ماه در فریزر قابل نگهداری ست. بهتره برای مدت طولانی مواد غذایی روفریز نکنید.
 

پیاز داغ
  • ۲۱ مهر ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×