چرا سایت من در نتایج گوگل دیده نمی شود؟ | 8 نکته کلیدی سئو سایت

چرا سایت من در نتایج گوگل دیده نمی شود؟ | 8 نکته کلیدی سئو سایت

شرف الشمس

چرا سایت من در نتایج گوگل دیده نمی شود؟ | 8 نکته کلیدی سئو سایت

چرا سایت من در نتایج گوگل دیده نمی شود؟ | 8 نکته کلیدی سئو سایت

چرا سایت من در نتایج گوگل دیده نمی شود؟ | 8 نکته کلیدی سئو سایت

main image

اگر شما سایتی دارید که در آن برای گسترش کسب‌وکار خود فعالیت می‌کنید تا بتوانید سود و درآمد خودتان را افزایش دهید، باید به سئو و بهینه‌سازی سایت هم توجه کنید. 

فرض کنید که شما سایت فروشگاهی دارید که در آن لباس می‌فروشید، اگر کسی این سایت را درنتایج گوگل نبیند چه می‌شود؟ چیزی که به ذهنتان آمد کاملاً درست است، هیچ فروشی نخواهید داشت و به دنبال آن هیچ کسب درآمدی هم نخواهید داشت. 

در این موقعیت شما با به‌کارگیری و استفاده از سئو سایت می‌توانید باعث دیده‌شدن بیشتر سایت خود و به دنبال آن افزایش فروش و ارائه خدمات خود شوید. همان‌طور که گفته شد باید نکاتی از سئو را رعایت کنید که در این بخش به ۸ نکته از نکات کلیدی سئو سایت می پردازیم!

نکته شماره یک | استفاده از هدف کاربر

استفاده از کلمات کلیدی در صفحه شما دارای اهمیت است. اگر صفحه شما در مورد یک موضوع کلمه کلیدی خاص است، منطقی است که می‌توانید از کلمه کلیدی موردنظر خود و اصطلاحات مربوط به آن در متن صفحه استفاده کنید.

مشابه اصول اولیه، معمولاً بهترین کار این است که کلمه کلیدی هدف خود را در نزدیکی بالای صفحه و انتهای صفحه خود قرار دهید. می‌توانید از کلمات کلیدی مرتبط در طول صفحه خود استفاده کنید تا از پرکردن کلمات کلیدی درحالی‌که هنوز از بهترین روش‌های سئو داخلی پیروی می‌کنید جلوگیری کنید.

نکته شماره دو | آنالیز و تحقیق هدف کاربر از جستجو 

این نکته می‌تواند در هزینه سئو سایت شما تاثیر بسزایی بگذارد. نکته دومی که باید در نظر گرفت، آنالیز و تحقیق درباره کلمات کلیدی است اما بعد از به‌دست‌آوردن کلمات کلیدی، طبق استراتژی‌ها باید بتوان آن کلمات را مدیریت کرد. همچنین اولویت‌بندی این کلمات کلیدی، مثلاً کلماتی که رقابت کمتری دارند را مشخص کند، کلمات با سودآوری زیاد را به دست بیاورد و بتواند برنامه‌ریزی مناسبی برای آنها داشته باشد. 

نکته شماره سه | برطرف‌کردن نیاز کاربر از روشی طلایی

برای برطرف‌کردن نیاز کاربر باید دست به قلم شویم و محتوای باکیفیت تولید کنیم تا سبب بهبود سئوی سایت شود. وب‌سایت بدون محتوا تقریباً شانسی برای حضور در نتایج جستجو ندارد. در واقع یک وب‌سایت به‌خاطر محتوایش است که پتانسیل جذب ترافیک پیدا می‌کند.

اصولاً هر چه محتوایی باکیفیت بیشتر و بهتر در وب‌سایت داشته باشید، احتمال کسب ترافیک توسط آن بالاتر می‌رود. همه محتواها مانند یکدیگر نیستند. محتوا می‌تواند بی‌کیفیت و اسپم یا با ارزشمند و باکیفیت باشد. در حالت کلی اگر محتوا به‌صورت طبیعی در سایت تولید شود، در راهی درست گام برداشته‌اید. برای کسب رتبه خوب، نیازی به توجه به چیزهای عجیبی مانند سطح خوانایی یا پیچیدگی ساختار محتوا نیست. 

اما این جمله که تنها محتوای خوب تولید کنید هم خیلی صحیح نیست. چرا که محتوا علاوه بر خوب بودن باید پتانسیل جذب کردن کاربر را هم داشته باشد. به عبارتی بر روی کاربران تأثیر گذاشته و گوگل نیز آن را به‌خوبی درک کند. این‌گونه است که در نهایت کاربران پس از مصرف محتوای شما به خرید یا استفاده از خدماتتان تشویق خواهند شد. پیشنهاد ما این است که قبل از سفارش سئو یا انجام بهینه سازی سایت توسط خودتان، ابتدا محتواهای سایتتان را با توجه به این نکته کلیدی تولید و آماده کنید.

نکته شماره چهار | جذب کاربر با اولین نگاه

عناوین صفحه از نکات طلایی است که بر بهبود سئو تأثیر می‌گذارد. اگر چارچوب سایت شما قابلیت خاصی برای ایجاد عنوان صفحه منحصربه‌فرد نداشته باشد، معمولاً از آنچه شما به‌عنوان نام صفحه در صفحه خود تعیین کرده‌اید استفاده می‌کند.

عنوان صفحه همان چیزی است که در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) و در تب مرورگر در بالای صفحه‌نمایش شما نشان داده می‌شود. به همین دلیل، بهینه‌سازی عناوین صفحه برای سئو و برای کلیک از طریق کاربر مهم است.

طول عنوان صفحه را زیر ۷۰ کاراکتر نگه دارید و در صورت امکان به ۵۰ نزدیک کنید. این باعث می‌شود عنوان شما در SERPها کوتاه نماند، درحالی‌که آن را مختصر و جذاب نگه می‌دارد. 

بهترین کار این بوده است که در صورت امکان کلمه کلیدی خود را در نزدیکی ابتدای عنوان صفحه قرار دهید. بااین‌وجود، اگر عنوانی را ایجاد کنید که برای کاربران جذاب باشد و کلمات کلیدی موردنظر خود را در جایی که طبیعی‌تر به نظر می‌رسد، نتایج بهتری خواهید دید.

نکته شماره پنج | استفاده از برچسب‌های رنگارنگ

بعد از عنوان صفحه، برچسب‌های عنوان،

،

،

و ... مهم‌ترین فاکتورهای مؤثر در بهینه‌سازی  و سئو سایت هستند. سرفصل‌ها باید از یک سلسله‌مراتب منطقی پیروی کنند. فقط از یک H1 در صفحه استفاده کنید. صفحه وب شما در مورد یک موضوع سازمان‌یافته برای شروع است. 

 

این به گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک می‌کند صفحه شما را در مورد چه چیزی تشخیص دهند و بهتر بشناسند. برخی از بازاریاب‌ها بدون درک سئو تکنیکال از عناوین برای ویژگی‌های یک ظاهر طراحی شده خود استفاده می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، بازاریابان محتوا بعضی اوقات وقتی می‌خواهند با بزرگ‌نمایی، به قسمتی از متن تأکید کنند، از H2 ها استفاده می‌کنند، با وجود این که این متن در واقع برای محتوای اصلی صفحه مهم نیست!

بنگرید به سایت دعایاب
 

 • ۲۴ مهر ۱۴۰۱
مطالب مشابه

  کانال تلگرامی طومار

  ۰ دیدگاه
  دیدگاه ها
  دعا و طلسم
  هاروس
  سرکتاب

  ×