چشمه سلیمانه کاشان

چشمه سلیمانه کاشان

چشمه سلیمانه کاشان

چشمه سلیمانیه کاشان، یکی از دیدنی‌های این خطه بوده که در ضلع جنوب شرقی باغ زیبای فین واقع شده است. چشمه‌ای که در فاصله شش کیلومتری مرکز شهر قرار داشته و در حقیقت در رده قنات‌های کاشان محسوب می‌شود. جالب است بدانید که در هر ثانیه در حدود 350 لیتر آب ا

چشمه سلیمانه کاشان

چشمه سلیمانیه کاشان، یکی از دیدنی‌های این خطه بوده که در ضلع جنوب شرقی باغ زیبای فین واقع شده است. چشمه‌ای که در فاصله شش کیلومتری مرکز شهر قرار داشته و در حقیقت در رده قنات‌های کاشان محسوب می‌شود. جالب است بدانید که در هر ثانیه در حدود 350 لیتر آب از این چشمه می‌جوشد. در مورد وجه تسمیه نام چشمه سلیمانه کاشان باید بگوییم که این چشمه به سلیمان پیامبر نسبت داده می‌شود. از آن‌جایی‌که آب این چشمه حتی در زمان خشکسالی نیز ذره‌ای کم نمی‌شود، اهالی کاشان آن را از معجزه‌های پیامبر نبی می‌داند.
البته برخی از مردم بر این عقیده‌اند که در زمان شاه سلیمان صفوی صفه یا بنایی در اطراف این چشمه ساخته شده که به نام سلیمان صفوی آن را چشمه سلیمانیه نامیده‌اند. باید بدانید که برخی از مورخان بر این باورند که چشمه سلیمانیه کاشان در دوران هخامنشیان بنا شده است. باید بدانید که این چشمه شاهرگ حیات این سرزمین به حساب آمده و شکل‌گیری تمدن مشهور سیلک کاشان به خاطر همین چشمه بی‌نظیر می‌باشد.

چشمه سلیمانه کاشان
چشمه سلیمانه کاشان
چشمه سلیمانه کاشان
چشمه سلیمانه کاشان
  • ۲۵ آذر ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×