چطور جای رنگ مو را از روی پوست پاک کنیم؟

چطور جای رنگ مو را از روی پوست پاک کنیم؟

چطور جای رنگ مو را از روی پوست پاک کنیم؟

چطور جای رنگ مو را از روی پوست پاک کنیم؟

چطور جای رنگ مو را از روی پوست پاک کنیم؟

چطور جای رنگ مو را از روی پوست پاک کنیم؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در هنگام رنگ کردن موهای سر خود مقداری رنگ روی پوست گوش و یا پیشانی ریخته باشد و رنگ گرفته باشد. اگر در آرایشگاه باشید قطعاً محلول پاک کردن رنگ از روی پوست را دارند اما اگر موهای خود را در خانه رنگ می کنید چه باید کرد؟

بهتر است از قبل فکر رنگ شدن پوست را بکنیم.برای جلوگیری از رنگ گرفتن پوست پیشانی و گوش می توانید از کرم یا وازلین استفاده کنید قسمت هایی که احتمال می دهید به رنگ آغشته شود را با کرم یا وازلین چرب کنید تا دیگر رنگ نگیرد.

اما اگر قبل از رنگ کردن این نکته را فراموش کردیم چه کنیم؟ یکشنبه خیس کنارتان داشته باشید تا وقتی که رنگشو راکر به سرعت قبل از خشک شدن آن را پاک کنید. می‌توانید کمی پنبه را به اسپری مو کاشته کنید روی لکه ها بکشید اسپری های حالت دهنده مو علاوه بر آنکه می‌توانند حالت مو را تثبیت کنند و رنگ بر های خوبی نیز هستند اما اگر حساسیت پوستی داری امکان خارش وجود دارد.

از بین بردن جای رنگ مو از روی پوست

از روغن زیتون استفاده کنید. پنبه را به روغن زیتون آغشته کرده و روی قسمت‌های لک شده بکشید تا لکه ها از بین برود.

اگر روغن بچه در منزل دارید می‌توانید با کمی پاک کننده صورت یا همان شیر پاک مخلوط کرده و روی قسمتهای لک شده بکشید تا از بین بروند.

حساسیت پوستی ندارید می توانید از لاک پاک کن هم استفاده کنید لاک پاک کن های روغنی را روی پنبه بریزید و روی لکه بکشید.

از خمیر دندان استفاده کنید خمیر دندان خاصیت پاک کنندگی قوی دارد که می تواند لکه ها را از بین ببرد و همچنین چون با پوست‌های حساس سازگار است می توانید آن را به مدت یک ساعت روی قسمت‌های رنگ شده قرار دهید و بعد از یک ساعت بشویید.

از ترکیب نوشابه و مایع ظرفشویی استفاده کنید‌. این دو ماده با خاصیت پاک کنندگی بالا می توانند لکه ها را از بین ببرد.

بکینگ پودر را با مایع ظرفشویی ترکیب کنید و روی قسمت های لک شده با پارچه تمیز بکشید تا لکه ها از بین برود.

قسمت های غیر از پوست صورت و اطراف آن دچار لکه های رنگی شد می توانید به دلیل حساسیت های کمتر از نواحی دیگر پوست از اکسیدان برای پاک کردن نیز استفاده کنید.

اما اگر همین روش های خانگی برای از بین بردن لکه های رنگ از روی پوست جواب نداد می توانید از بازار محصولات خواصی که برای پاک کردن لکه های رنگ مو از روی پوست وجود دارد تهیه کنید و استفاده کنید.

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۲۴ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×