افسردگی بعد از شکست عشقی- افسردگی بعد از مرگ نزدیکان-افسردگی بعد از شکست

چند نمونه از افسردگی های شایع را بشناسیم

چند نمونه از افسردگی های شایع را بشناسیم

بیماری افسردگی، زنان را صرفنظر از ویژگی های نژادی، قومی و یا طبقاتی، دو برابر بیش از مردان مبتلا می کند.

چند نمونه از افسردگی های شایع را بشناسیم

افسردگی حالتی است که بعد از ناکامی و شکست در انسان به  وجود می آید که اگر درمان نشود به آسیب های روانی منجر می شود. در این مطلب چند مورد از افسردگی های شایع را بررسی می کنیم.

افسردگی بعد از شکست عشقی و زناشویی

این نوع افسردگی بعد از پایان یک رابطه عاطفی بین زن و مرد به وجود می آید و بنا به نسبت عمق رابطه، میزان افسردگی بعد از شکست و قطع رابطه بیشتر خواهد بود. در خانم ها بیشتر شایع و آسیب زاست.

بعد از پایان یک رابطه معمولا مدت محدودی افسردگی شدید یا نسبت شدید وجود خواهد داشت که می توان این مدت را «برزخ عشق» نامید که افراد باید آن را به عنوان بخشی از ماجرای عشق بپذیرند. صبر، تحمل، فراموش کردن خاطره ها و یافتن جایگزین و در صورت عدم تسکین مشاوره با متخصص توصیه می شود.

افسردگی بعد از مرگ یا مهاجرت عزیزان

بدیهی است بعد از فراق عزیزان با سفر آنها در تمام انسان ها حالت داغ و سوزگداز ناشی از این جدایی ها ماه ها و یا حتی سال ها انسان را می آزارد. خصوصا مردم کشور ما به علت عاطفی بودن بیشتر از این ناحیه رنج می کشند و به راحتی نمی توانند خود را با وضع جديد وفق دهند تا جایی که پس از مرگ عزیزان خود دچار بیماری های جدی شده و سلامتشان به شدت به خطر می افتد. به این دوستان توصیه می شود بدانند زندگی در جریان است و مرگ و هجرت نیز بخشی از دوره یک زندگی است و باید به خواست خدا و تقدیر احترام گذاشت و آن را پذیرفت.

حتما اشخاص دیگری هستند تا به مرور جایگزین عزیزان از دست رفته شوند. صبر و شکیبایی و در صورت لزوم مشاوره و درد و دل با دوستان در تسکین آلام شما مؤثر خواهد بود.

افسردگی بعد از ضرر و زیان و ورشکستگی

کمتر پیش می آید که افراد در یک جامعه زندگی کنند، خرید و فروش و تجارت کنند و دچار ضررهای مادی نشوند. طبیعی است که افراد بنا به سبک زندگی و شغل کمتر و یا بیشتر دچار این گونه معضلات شوند.

پس چنانچه دچار چنین مشکلاتی شدید باید آن را به عنوان بخشی از زندگی تجاری خود بپذیرید و درس هایی که از این ضررها می گیرید بسیار با ارزش بدانید. اکثر تجار موفق نیز در دوره ای دچار چنین مشکلاتی بوده اند. چنانچه به این مشکل دچار شدید به سلامتی خود و خانواده اهمیت داده و با شکیبایی و تدابیر بیشتر و کاهش کارهای ریسکی، به زودی شاهد سروسامان یافتن کارها خواهید شد.

درباره افسردگی زنان

* از هر ۴ نفر زن، ۱ نفر افسردگی شدید را در مرحله ای از زندگی خود تجربه می کند. بیماری افسردگی، زنان را صرفنظر از ویژگی های نژادی، قومی و یا طبقاتی، دو برابر بیش از مردان مبتلا می کند.

* افسردگی، عامل شماره «۱» ناتوانایی و فعالیت های مختلف در زنان است.

* به طور کلی زنان متأهل بیش از زنان مجرد به افسردگی مبتلا می شوند. همچنین افسردگی در میان مادران جوانی که ناگزیر هستند تمام وقت در منزل و در کنار فرزندان کوچک خود باشند، بیشتر رایج است.

* حداقل ۹۰ درصد از تمامی اختلالات مرتبط با غذا خوردن، در زنان روی می دهد و به طور کلی یک ارتباط قوی بین اختلالات غذا خوردن و افسردگی وجود دارد.

* افسردگی ممکن است زنان را در معرض خودکشی قرار دهد. در حالی که تعداد بیشتری از مردان نسبت به زنان در نتیجه اقدام به خودکشی می میرند، اما تعداد زنانی که دست به خودکشی می زنند، دو برابر مردان است.

* فقط یک پنجم از زنانی که از افسردگی رنج می برند، در پی درمابر می آیند. امیدواریم شما جزو این یک پنجم باشید.

  • ۲۲ فروردین ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×