چه سبزیجاتی برای عضله سازی بخوریم؟

چه سبزیجاتی برای عضله سازی بخوریم؟

شرف الشمس

چه سبزیجاتی برای عضله سازی بخوریم؟

تنها روش رشد حجم عضلات مصرف گوشت نمی باشد گیاهان متعددی وجود دارند که برای عضله سازی مفید هستند از آن جایی که گوشت حاوی پروتئین است.

چه سبزیجاتی برای عضله سازی بخوریم؟

سبزیجات مناسب برای عضله سازی

تنها روش رشد حجم عضلات مصرف گوشت نمی باشد گیاهان متعددی وجود دارند که برای عضله سازی مفید هستند از آن جایی که گوشت حاوی پروتئین است کمک زیادی به افزایش حجم عضلانی می کند اما بسیاری هستند که از مصرف گوشت پرهیز می‌کنند بنابراین مواردی وجود دارد که به رشد عضله کمک میکند که عبارتند از

۱. چغندر و برگهای چغندر

۲. شنبلیله

۳. اسفناج

۴. مارچوبه

۵. کلم بروکلی

۶. قارچ

۷. نخود فرنگی

۸جوانه یونجه

چغندر

چغندر حاوی کلسیم، پتاسیم، منیزیم و سایر مواد معدنی است که برای استحکام عضلات بسیار مفید است. با منیزیم موجود در چغندر گردش خون در بدن تسهیل می گردد و گرفتگی عضلات را بهبود می بخشد. چغندر سرشار از نیترات و آنتی اکسیدان ها می باشد که این مواد نقش بسزایی در مواقعی که بدن نیاز به اکسیژن دارد ایفا می کنند، مخصوصا هنگام تمرینات ورزشی. برگ چغندر برای تقویت سالم بافت های عضلانی مفید است.

چغندر

شنبلیله

مواد شیمیایی موجود در شنبلیله دارای آنابولیک است که باعث افزایش حجم عضلانی می شود شنبلیله سرشار از مواد معدنی مانند مس،آهن،منیزیم و دارای ویتامین هایA,Cو B است.

شنبلیله

اسفناج

اسفناج سرشار از گلوتامین, اسیدهای آمینه،نیاسین،روی،پروتئین،فیبر،ویتامینهایB6,A,,K,C,E, آهن،فسفر و منیزیم می باشد. این مواد برای رشد عضلات سیستم دفاعی و سیستم گوارشی مفید هستند. همچنین کلسیم موجود در اسفناج عضلات را ریلکس کرده و از گرفتگی آنها جلوگیری می کند. آهن موجود در اسفناج رشد عضلات را تا ۲۰ درصد بالا می برد. آرژنین موجود در اسفناج  قدرت عضلانی را بالا میبرد.

اسفناج

مارچوبه

مارچوبه حاوی پروتئین، ویتامین کا،پتاسیم می باشد. پروتئین موجود در مارچوبه عضله سازی کمک میکند.

مارچوبه

کلم بروکلی

این ماده منبع سرشار از پروتئین، فیبر، ویتامینC,A کلسیم و پتاسیم است که مصرف آن به بدنسازان توصیه می شود.

کلم بروکلی

قارچ

قارچ ها برای آماده سازی بدن در تمرین بسیار مناسب اند. سطح کلسترول را کاهش داده و احساس سیری در طول رژیم را به شما می دهد. پتاسیم موجود در قارچ به انقباض عضلات کمک می کند. قارچ سرشار از ویتامین دی است. ضعف عضلانی ناشی از کمبود ویتامین دی می باشد که قارچ می تواند این مشکل را حل کند.

قارچ

نخود فرنگی

پروتئین موجود در نخود فرنگی بسیار با سایر پروتئین های گیاهی فرق دارد.پروتئین نخود فرنگی حاوی آمینو اسید های لازم، نشاسته طبیعی و گلوتامین است که باعث عضله سازی میشود.فیلتر موجود در نخود فرنگی نیز باعث کاهش اشتها شده که نتیجه آن منجر به کاهش وزن و لاغری می گردد.

نخود فرنگی

جوانه یونجه

یک لیوان جوانه یونجه شامل ۳۰ گرم پروتئین است با مصرف جوانه یونجه به عضله سازی و کاهش کلسترول کمک می کنید.

جوانه یونجه

نویسنده: مستانه کیا

  • ۱۳ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×