چگونه املت فرانسوی درست کنیم؟

چگونه املت فرانسوی درست کنیم؟

چگونه املت فرانسوی درست کنیم؟

املت فرانسوی یک میان وعده ساده و صبحانه لذیذ برای شماست که بسیار راحت و ساده قابل تهیه است، که در طبخ آن باید سرعت عمل کافی …

چگونه املت فرانسوی درست کنیم؟

املت فرانسوی یکی از ساده ترین املت ها در میان انواع املت ها چون املت ایتالیایی و املت اسپانیایی و … می باشد که معمولا غذای مناسبی برای صبحانه به شمار می رود. این املت بسیار راحت و با تخم مرغ و نمک و فلفل و کره طبخ می گردد. در ادامه این مطلب طرز تهیه املت فرانسوی را ارائه می دهیم.

املت به روش فرانسوی ها

طرز تهیه املت فرانسوی

املت فرانسوی بسیار سریع و آسان آماده می گردد و نکته مهم خوب درآمدن این املت، سرعت در هنگام پخت برای نرمی تخم مرغ ها و خشک نکردن آن هاست. شما می توانید روی املت فرانسوی را بعد از نیمه پخت شدن با قارچ تفت داده شده، گوجه و سبزیجات دلخواه خود حتی پنیر چدار یا گودا پر کنید و سپس لبه های املت را روی هم گذاشته سرو نمایید. فرق املت فرانسوی با ایتالیایی در این است که در طرز تهیه املت ایتالیایی قبل از ریختن تخم مرغ ها در ماهیتابه سبزیجات و مواد دلخواه را به مایع تخم مرغ اضافه می نمایند.مواد لازم:

  • تخم مرغ: دو عدد
  • کره: یک قاشق سوپخوری
  • نمک و فلفل: به میزان کافی

طرز تهیه املت فرانسوی:

طرز تهیه املت فرانسوی خوشمزه

در  دستور پخت املت فرانسوی ابتدا تخم مرغ ها را در ظرفی گود، بشکنید و خیلی خوب با چنگال هم بزنید تا سفیده و زرده آن کاملا با هم مخلوط گردد. سپس نمک و فلفل را به میزان کافی و با توجه به ذائقه خود اندازه نمایید. در این مرحله کره را درون ماهیتابه روی حرارت قرار دهید تا ذوب گردد و کف های آن از بین برود. دیواره ماهیتابه را نیز با کره چرب نمایید.

مراحل تهیه املت فرانسوی

سپس تخم مرغ ها را درون ماهیتابه ریخته با چنگال پهن کنید. بعد از اینکه تخم مرغ ها کمی خودش را گرفت ماهیتابه را با دست تکان دهید تا مایع رویی املت که پخته نشده به کناره ها و زیر برود تا پخته گردد. حالا می توانید سبزیجات دلخواه خود و پنیر چدار یا گودا را به مقدار کافی روی املت بریزید و لبه های املت را  با کمک چنگال و حرکت ماهی تابه روی هم آورید و در ظرف دلخواه خود سرو نمایید.

املت فرانسوی

امیدوارم با استفاده از طرز تهیه املت فرانسوی این املت خوشمزه و لذیذ را در منزل تهیه نمایید و در میان وعده ها و وعده صبحانه خود از طعم آن لذت ببرید. برای آشنایی با طرز تهیه انواع املت کلیک نمایید.

  • ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×