چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

آیا دوست دارید مثل مدل هایی که روی جلد مجلات می بینید و یا در سالن های مد قدم می زنند لباس بپوشید؟ نیازی نیست که حتما یک مدل باشید تا ظاهرتان همان شکلی باشد. هر فردی فارغ از اینکه اندام و سایز و ظاهرش چگونه است می تواند مثل یک مدل به نظر برسد

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

هر فردی فارغ از اینکه اندام و سایز و ظاهرش چگونه است می تواند مثل یک مدل به نظر برسد. برای این منظور: ۱.لباس مناسب انتخاب کنید. ۲.زیور آلات به کار ببرید. ۳.مثل یک مدل رفتار کنید.

بخش اول: انتخاب لباس مناسب

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۱.    شخصی را پیدا کنید که برای تان الهام بخش است

قرار نیست که شما عینا مثل یک مدل مشخص باشید اما استفاده از یک مدل بخصوص راه مناسبی برای الهام گرفتن و ارتقا دادن سبک شما و کمد لباس تان است. از میان برخی مدل هایی که می توانند الهام بخش باشند می شود به کیت ماس، اشلی گراهام، ایمان و شان راس اشاره کرد.

•    به سالن های های مد عمومی بروید. همیشه سالن های مد و فشنی وجود دارند که برای عموم آزاد هستند و شما می توانید آخرین مد های روز را در آن جا ببینید.

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۲.    انتخاب یک لباس ساده کمک می کند تا بی آلایش به نظر برسید

اگر دقت کنید می بینید که مدل ها غالبا ساده ظاهر می شوند و دلیلش این است که طراحان غالبا طرفدارسادگی هستند. در یک  ظاهر ساده غالبا خبری از طرح های شلوغ، رنگ ها و زیور آلات نیست. پس به سراغ طرح های ساده با رنگ های آرام و خنثی بروید. تک رنگ سفید و یا مشکی از سبک های ساده و کلاسیک هستند. 

•    یک لباس ساده ی مشکی می تواند شامل یک ژاکت مشکی، یک تی شرت یقه گرد یا یقه هفت مشکی و یا یک شلوار جین راسته مشکی باشد.

•    برای داشتن ظاهری خانمانه تر، یک پیراهن با برش های مستقیم، آستین سه ربع و درز های های ساده انتخاب خوبی ست.

•    ترکیب شلوار جین آبی و تی شرت سفید ساده و یک ژاکت تک رنگ هم یک گزینه ی خوب دیگر است.    

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۳.    یک کت راسته تهیه کنید تا لباسی چند کاره به کمدتان اضافه شود.

یک کت راسته از اقلام اساسی کمد یک مدل است چرا که می تواند به شکل های مختلف استفاده شود. کتی را تهیه کنید که کیفیت بالایی داشته باشد و کاملا روی بدنتان بنشیند، مهم نیست که از چه جنسی باشد ولی یک کت چرم بسیار متداول است. اگر هم نمی توانید کتی مناسب اندام تان پیدا کنید از یک خیاط کمک بگیرید. 

•    برای داشتن ظاهری نافذ این ترکیب را امتحان کنید: یک دامن کوتاه مشکی، یک تاپ رکابی مشکی، یک کاپشن راسته مشکی و در نهایت یک جفت بوت ساق بلند مشکی.

•    اگر دوست دارید یک تیپ بانمک و شیطنت آمیز داشته باشید، کافی ست از یک شلوارک بلند مشکی، یک تی شرت ساده ی مشکی و یک کت چرم مشکی استفاده کنید.

•    برای داشتن یک تیپ شیک می توانید یک شلوار راسته ی آبی نفتی، یک تی شرت مشکی و یک ژاکت راسته ی مشکی را ترکیب کنید. ودر نهایت با انتخاب یک کفش کتانی، آل استار و یا یک کفش چرم تیپ خود را کامل کنید.

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۴.    اگر دوست دارید فرم اندام تان را به نمایش بگذارید از شلوار جین جذب استفاده کنید.

برای مثال اگر دوست دارید پاهای تان کشیده تر به نظر برسند یا مچ پای تان دیده شود، یک جین تا بالای مچ را با یک نیم بوت ست کنید.یک جین با رنگ روشن راحت تر به نظر می رسد، اما جین مشکی بسته به نوع سایر ترکیبات می تواند کما بیش رسمی تر باشد. 

•    برای یک تیپ راحت  و غیر رسمی می توانید یک جین جذب مشکی، یک بولیز مشکی و یک آل استار مشکی را با هم ست کنید و در آخر یک ژاکت یا پیراهن رنگ روشن روی آن بپوشید و جلوی آن را باز بگذارید.

•    اگر دوست دارید تیپی چند لایه بزنید، یک جین جذب مشکی، یک آل استار رنگی و یک بلوز تک جنسه بپوشید و روی آن یک اور کت یا ژاکت بپوشید و در نهایت یک یا دو دستمال سر یا دستمال گردن ببندید. 

•    برای ظاهری کمی رسمی تر یک جین جذب مشکی، یک بولیز مناسب و یک ژاکت یا روپوش با رنگ متضاد بپوشید. در نهایت تیپ تان را با یک دستمال گردن ابریشم، یک کیف دستی و یک نیم بوت مشکی تکمیل کنید. 

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۵.    برای داشتن ظاهری شیک تر تیپ های زیر و رو را انتخاب کنید.

برای این منظور لباس های شل و آزاد را با لباس های جذب و راسته ترکیب کنید، مثلا یک روپوش آزاد با یک تاپ رکابی. اگر چندین لباس گشاد را با هم بپوشید شما را بزرگ و حجیم نشان خواهد داد و اگر چند لباس جذب را با هم بپوشید ترکه ای به نظر می رسید.

•    جنس های مختلف را با هم ترکیب کنید. به طور مثال یک بولیز مشکی بافت سوراخ دار را روی یک پیراهن سفید سیلک بپوشید. سپس یک جلیقه بلند و آزاد و در نهایت یک کاپشن چرم روی آن بپوشید.

•    اندازه های مختلف را با هم ترکیب کنید. یک بولیز توری سفید را روی یک تاپ رکابی مشکی بپوشید.یک روپوش سفید تا زانو روی آن و در نهایت یک کاپشن یا ژاکت سبز ارتشی تا باسن را روی آن ها بپوشید. 

•    با رنگ ها و طرح ها بازی کنید. مثلا یک بولیز بافت طرح طنابی را روی یک پیراهن بلند راه راه بپوشید. روی آن یک کت ساده ی تا باسن و در نهایت یک دامن روشن رنگی بپوشید. اگر هوا خیلی سرد است می توانید از جوراب شلواری هم استفاده کنید.

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۶.    اگر دوست دارید جسورانه لباس بپوشید طرح های مختلف را با هم ترکیب کنید.

در صنعت مد همه چیز با آزمون و خطا به دست می آید، پس ترکیب طرح های مختلف می تواند انگیزه ی خوبی باشد. مثلا یک شلوار راه راه را با یک بولیز خال خالی  و ژاکتی با طرح حیوانات بپوشید. یا یک تی شرت با عکس هندوانه را با شلوار راه راه و روپوشی ساده ترکیب کنید. 

•    طرح های جسورانه  با رنگ های خالص را به کار ببرید. یک بولیز روشن با طرح های هندسی را با یک دامن جین کوتاه مشکی بپوشید و تیپ تان را با یک نیم بوت مشکی و یک کاپشن یا ژاکت مشکی کامل کنید.

•    طرح هایی که باعث می شود احساس شجاعت و جسارت کنید را با هم ترکیب و ادغام کنید. یک شلوار کاملا گشاد انتخاب کنید و با روپوش یا ژاکتی از همان طرح که می تواند هم رنگ یا در رنگ های متفاوت باشند را با هم بپوشید و در نهایت یک تاپ رکابی و یک کفش تک رنگ را با لباس تا ست کنید. 

•    لباس هایی با طرح های منحصر به فرد و خلاقانه انتخاب کنید.یک طرح گل گلی روشن یا یک طرح هندسی سیاه و سفید بپوشید. و با کفش و زیور آلاتیی که طرحی از پس زمینه لباستان دارند تیپ خود را کامل کنید.

 

بخش دوم: انتخاب وسایل جانبی و زیور آلات

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۱.    یک جفت کفش پاشنه بلند انتخاب کنید چرا که در موارد زیادی به کار تان می آید.

کفش های پاشنه بلند کمک می کنند تا شما بلند تر، لاغر تر برسید و ظاهر بهتری پیدا کنید. این را هم در نظر داشته باشید که پوشیدن کفش های پاشنه بلند کار راحتی نیست به خصوص اگر قرار است ساعات طولانی پای تان در کفش باشد. مراقب باشید که کفش های راحتی که پای تان را اذیت نمی کند به پا کنید. 

•    یک جفت کفش مشکی پاشنه میخی می تواند با هر لباسی ست شود، از شلوار جین جذب گرفته تا پیراهن های مشکی رسمی. این کفش ها بیش از هر چیزی تصویر یک مدل را تداعی می کنند.

•    هم چنین شما می توانید از کفش های لژ دار و یا پاشنه کوتاه و تخت استفاده کنید و در عوض با دقت در انتخاب لباس تان شبیه به مدل ها شوید.

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۲.    اگر پاشنه بلند شما را اذیت می کند از کفش های تخت یا بوت ها استفاده کنید.

شما مجبور نیستید حتما کفش های پاشنه بلند به پا کنید، خصوصا اگر برای تان مهم نیست که حتما ظاهری زنانه داشته باشید. گرچه کفش های تخت را نمی توان با هر لباسی به راحتی ست کرد ولی خوشبختانه این کفش ها هم در نوع خود تنوع زیادی دارند. 

•    کفش های کالج و کفش های طرح باله مثال هایی از کفش تخت هستند.

•    برای داشتن ظاهری زنانه تر از طرح های باله و کالج استفاده کنید. به خصوص که به راحتی با پیراهن های آزاد و لخت ترکیب می شوند.

•    برای یک تیپ شیک و زیبا می توان از کفش های چرم ساده و کتانی های معروف به کفش تنیس استفاده کرد. آن ها را می توان با انواع بولیز ها ست کرد.

•    برای داشتن ظاهری پسرانه تر می توانید از کفش های چرم دور دوخت استفاده کنید.

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۳.    اگر دل تان می خواهد امروزی تر به نظر بیایید عینک آفتابی بزنید.

عینک آفتابی نه تنها ظاهر شما را به روز تر می کند بلکه از چشمان تان نیز در مقابل اشعه های مضر خورشید محافظت می کند. نیازی نیست الزاما از برند های معروف و گران قیمت استفاده کنید.

برخی از مدل های مرسوم عینک آفتابی: خلبانی، گربه ای و گرد.

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۴.    به جای کیف پول از یک کیف دستی استفاده کنید.

کیف دستی بهترین چیز برای کامل کردن هر تیپی است. به طور ایده آل کیف شما باید با لباس تان هم خوانی داشته باشد. مثلا اگر لباس تان طرح دار است بهتر است که رنگ کیف تان از رنگ زمینه ی لباس تان باشد. هم چنین به طور کلی می توانید از رنگ های خنثی مثل سفید و مشکی استفاده کنید.

•    طلایی و نقره ای هم از دیگر رنگ های خنثی هستند که به خوبی با بیشتر رنگ ها ست می شوند.

•    اگر به کوله پشتی علاقه دارید بهتر است یک مدل کوچک و چرمی را انتخاب کنید.

•    هم چنین می توانید از کیف های پارچه ای در شکل های با مزه استفاده کنید (شکل لب یا ستاره).

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۵.    از جوراب های شکل دار برای جان دادن به لباس های ساده تان استفاده کنید.

جوراب های رنگارنگ وقتی که در معرض دید باشند بهترین کارآیی را دارند. مثلا می توانید آن ها را با یک جین جذب دم پا کوتاه یا با دامن بپوشید. جوراب شما می تواند شکل های عجیب و غریبی مثل غذا ها و خوراکی های مختلف داشته باشد.

•    جوراب شما حتما نباید طرح دار باشد. شما می توانید جوراب های توری در رنگ های مختلف بپوشید.

•    شما می توانید جوراب های طرح دار را با صندل هم بپوشید.

•    مطمئن شوید که جوراب تان دیده می شود. برای مثال وقتی یک جوراب شک دار را با آل استار می پوشید باید یک شلوار دم پا کوتاه به پا کنید که جوراب تان دیده شود.

 

بخش سوم: مثل یک مدل رفتار کنید

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۱. صاف بایستید

حالت ایستادن شما فقط باعث باف دیده شدن پشت تان نمی شود، بلکه نشان دهنده ی اعتماد به نفس شما خواهد بود. هنگام راه رفتن شانه های خود را محکم و رو به عقب نگه دارید. هنگام نشستن هم باید حالت خوبی داشته باشید. می توانید مچ پای تان را روی دیگری بگذارید و یا پاهای تان را موازی هم روی زمین قرار دهید.

•    بعضی لباس ها مثل سوتین و گن کمک می کند که بدن تان فرم بهتری پیدا کند. جلیقه و ژاکت های جذب هم موثر خواهند بود.

•    از استفاده ی کیف های سنگین که شکل بدن شما را خراب می کنند خودداری کنید.

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

 ۲. سبک زندگی سالم

 سبک سالم زندگی برای بدن شما عالی ست و هم چنین کمک می کند که هر چه بیشتر شبیه مدل ها باشید. توجه داشته باشید که شما قرار نیست سایز تان اسمال باشد تا زیبا به نظر بیایید. کافی ست به سادگی از جسم تان مراقبت کنید. هفته ای 2 تا سه بار ورزش کنید، غذای سالم بخورید، مراقب پوست تان باشید و آب کافی بنوشید.

•    اگر نمی توانید به باشگاه بروید می توانید از ویدئو های موجود در اینترنت استفاده کرده و در منزل ورزش کنید یا در فضا های سبز بدوید.

•    برای یک پاک کننده ی با کیفیت برای پوست، مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب هزینه کنید. برای شناخت بهتر نوع پوست تان با یک متخصص مشورت کنید.

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۳. اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

این یک مورد ضروری تلقی می شود. لازم است که در شرایطی از خودتان راضی باشید چه زمانی که گران ترین لباس را بر تن دارید چه وقتی که معمولی ترین و ارزان ترین لباس را پوشیده اید.

•    اگر باور داشته باشید که در هر لباسی خوب هستید آن وقت است که خوب به نظر می رسید.

•    یک راه برای بالا بردن اعتماد به نفس تان این است که دست از فکر کردن به این بر دارید که دیگران شما را چگونه می بینند.

چگونه مانند یک مدل لباس بپوشیم

۴. جسور باشید

مدل بودن همیشه به این معنا نیست که پیرو مد روز باشید، بلکه باید طرز فکر تان و آن چه که دوست دارید را به نمایش بگذارید. از اینکه چیزی را بپوشید که فکر می کنید مد نیست نترسید. چیزی را که از پوشیدن ش لذت می برید نشان بدهید و با این کار به دیگران هم الگو بدهید. 

•    چنین چیزی فقط با داشتن اعتماد به نفس میسر می شود. اگر دوست دارید که با میل خودتان و با جسارت لباس بپوشید باید بدانید که قبل از هر چیزی باید اعتماد به نفس تان را بالا ببرید.

 

  • ۱۲ مرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×