چگونه یک آناناس رسیده و آبدار را انتخاب کنیم

چگونه یک آناناس رسیده و آبدار را انتخاب کنیم

شرف الشمس

چگونه یک آناناس رسیده و آبدار را انتخاب کنیم

همیشه برای انتخاب یک آناناس رسیده و مطلوب،از حس بویایی خود استفاده کنید چرا که آناناس تازه و رسیده دارای عطری بسیار خوش دارد.

چگونه یک آناناس رسیده و آبدار را انتخاب کنیم

فوت وفن انتخاب یک آناناس رسیده، آبدار و خوشمزه

وقتی میوه های تر و تازه خوب رسیده باشند بهترین طعم و بافت را دارند و خیلی خوشمزه اند. در این مطلب، می خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور یک آناناس رسیده و آبدار را انتخاب کنید. با ما همراه باشید.
تولید و کاشت آناناس به دلایل زیادی نسبت به میوه های دیگر بسیار سخت تر است. برای این که میوه بهترین طعم خود را داشته باشد باید زمانی برداشت شود که کاملاً رسیده باشد نه اینکه کمی رسیده یا نارس باشد. اما از آنجا که بسیاری از میوه ها به صورت سنتی صادر می شوند، بیشتر میوه های نواحی گرمسیری زمانی برداشت می شوند که کاملاً رسیده نیستند. علاوه بر این، آناناس مدت زمان کمی در بازار دوام می آورد. به همین علت، اگر کاملاً رسیده باشد به راحتی کبود می شوند و تغییر رنگ پیدا می کنند. در نتیجه، تولید این میوه برای عرضه بازار کمی پیچیده تر است.
مکان های فروشی که نزدیک مزارع کاشت و توزیع آناناس هستند بیشتر احتمال دارد که محصولات تازه تر و رسیده تری ارائه دهند. از همین رو، آناناس نسبت به دیگر میوه ها گران تر است زیرا تولید و عرضه سخت تری دارد.
وقتی می خواهید این میوه شیرین، آبدار و خوشمزه را خودتان انتخاب کنید، مهم است فوت وفن این کار را یاد بگیرید تا با توجه به گران بودنش بهترین میوه را انتخاب کنید. وقتی ترفندهای انتخاب آناناس رسیده را یاد بگیرید، متوجه خواهید شد که این کار خیلی هم راحت است.

آناناس رسیده

انتخاب یک آناناس رسیده

کارهایی که باید برای تشخیص یک آناناس رسیده انجام دهید:

1- اگر در آناناس هم مانند هر میوه دیگری قسمت های نرمی وجود داشت یا خرابی قابل مشاهده ای داشت آن را کنار بگذارید.
2- بر خلاف بسیاری از میوه ها، نباید آناناسی را انتخاب کنید که بوی خیلی شیرین و قوی می دهد زیرا این میوه ها بیش از حد رسیده هستند و احتمال دارد در حال ترش شدن باشند.
3- وقتی با کمک از شرایطی که گفتیم توانستید میوه خوبی را پیدا کنید، یکی از برگ های داخلی تاج میوه را در دست بگیرید و به طور مستقیم کمی به سمت بالا بکشید. اصلاً آن را به سمت اطراف نکشید. اگر برگ به راحتی بیرون کشیده شد، آناناس شما رسیده است و آماده این است که شما آن را در سبد بگذارید و به خانه ببرید. شما می توانید چند میوه مختلف را بردارید و همین تمرین کشیدن را انجام دهید تا سرانجام بتوانید تصمیم خود را بگیرید و آناناس دلخواهتان را انتخاب کنید.

چگونه یک آناناس رسیده و آبدار را انتخاب کنیم

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×