برای کاستن از سرعت پیری چند بار رابطه جنسی لازم است؟

برای کاستن از سرعت پیری چند بار رابطه جنسی لازم است؟

شرف الشمس

برای کاستن از سرعت پیری چند بار رابطه جنسی لازم است؟

وقتی محققان این گزارش ها را با نمونه های خون این افراد مقایسه کردند به الگوی جالبی دست یافتند. مادرانی که دست کم یک بار در هفته با شریکشان رابطه جنسی داشتند نسبت به افرادی که رابطه نداشتند، دارای تلومرهای (پایانه فیزیکی محافظ رشته های DNA و قسمتی از

برای کاستن از سرعت پیری چند بار رابطه جنسی لازم است؟

دلایل علمی برای اینکه امشب هیجان و نشاط خود را بالا ببرید.

رابطه جنسی تنها خوشگذرانی و بازی نیست، از نظر علمی نیز رابطه جنسی فواید زیادی برای سلامتی دارد. رابطه جنسی استرس را از بین می برد، خواب را بهبود می بخشد، فشار خون را کم می کند، ایمنی بدن را بالا می برد و البته رابطه شما را با شریکتان صمیمانه تر و نزدیکتر می سازد. طبق تحقیقات اخیر، این فواید به همین چند مورد ختم نمی شود. به گفته دانشمندان داشتن حداقل یک بار رابطه جنسی در هفته، DNA شما را حفظ میکند و موجب افزایش طول عمرتان می شود. 

محققان دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو در پژوهشی، زندگی جنسی 129 مادر را که با فردی در رابطه بودند مورد بررسی قرار دادند. این گروه، روزانه در مورد رضایت کلی خود از روابط، موارد درگیری، حمایت و یا صمیمیت با شریکشان گزارشی ارائه می دادند. 

وقتی محققان این گزارش ها را با نمونه های خون این افراد مقایسه کردند به الگوی جالبی دست یافتند. مادرانی که دست کم یک بار در هفته با شریکشان رابطه جنسی داشتند نسبت به افرادی که رابطه نداشتند، دارای تلومرهای (پایانه فیزیکی محافظ رشته های DNA و قسمتی از سلول که مسئول روند پیری است) بلندتری بودند. 

ارتباط تلومرهای بلند با عمر طولانی چیست؟ به گفته پژوهشگران، در طول زمان تلومرهای موجود در سلول ها به علت بالا رفتن سن، سوء تغذیه، مصرف زیاد الکل و ... می شکنند. اما نتایج این تحقیق ثابت کرده که داشتن رابطه جنسی منظم می تواند آنها را ترمیم و طول آنها را بیشتر کند و موجب حفظ سلامتی و جوانی سلولها شود. 

البته که برای اثبات چنین فرضیه ای نیاز به تحقیقات بیشتر است و روشهای علمی دیگری نیز برای طول عمر ذکر شده، پس برای نشاط و شادابی خود در این مورد اجباری ندارید. 

اما این تحقیق شاید در جواب این پرسش به شما کمک کند که بدانید در صورت ترک رابطه جنسی چه اتفاقی برای بدنتان میفتد. به علاوه، مطالعات پیشین نیز بر این امر تاکید کرده اند که زوج هایی که حداقل یک بار در هفته رابطه جنسی دارند از مزیت های بیشتری برخوردار می شوند. این یعنی خوشگذرانی و تفریح شبانه با شریکتان برای شما ضرری ندارد.

آیا شما تلاش می کنید که جرقه رابطه خود را در اتاق خواب باز کند؟ این  عادت زوج هایی با زندگی جنسی پرتحرک را سرقت کنید.

  • ۱۴ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×