دلیل کبودی زیر چشم چیست؟

دلیل کبودی زیر چشم چیست؟

شرف الشمس

دلیل کبودی زیر چشم چیست؟

دلیل کبودی زیر چشم چیست؟

دلیل کبودی زیر چشم چیست؟

دلیل کبودی زیر چشم چیست؟

کبودی زیر چشم همچنین تیرگی پوست اطراف چشم یکی از مشکلاتی است که آقایان و خانم‌ها معمولاً با آن درگیر هستند که همراه با پف کردگی در اطراف چشم همراه است چقدر روی زیبایی تاثیر گذار خواهد بود در ادامه با طومار همراه باشید تا با اصلی ترین دلایل کبودی زیر چشم آشنا شوید.

خستگی بیش از اندازه

خستگی بیش از حد و بی خوابی شبانه یکی از دلایل اصلی کبودی دور چشم می تواند باشد خواب یکی از موثرترین دلایل برای شادابی پوست است و بی خوابی باعث ایجاد لکه های دایره ای شکل و تیره در اطراف چشم خواهد شد.

افزایش سن

با افزایش سن معمولاً پوست ضعیف تر و نازک تر می شود و کلاژن مورد نیاز برای پوست حالت الاستیک خود را کم کم از دست خواهد داد و باعث می شود رگ های خونی زیر پوست بیشتر نمایان شود و همین می‌تواند یکی از دلایل اصلی برای تیرگی اطراف چشم باشد.

خستگی چشم

استفاده بیش از اندازه از وسایلی مثل موبایل کامپیوتر و تماشای تلویزیون می تواند باعث خستگی چشم شود و فشار زیادی به آن وارد کند فشار بیش از حد می‌تواند عروق خونی اطراف چشم را بزرگتر کند و در نتیجه چشم کبوتر و تیره تر دیده می شود.

آلرژی یا حساسیت

داشتن آلرژی به مواد خاص می‌تواند هیستامین آزاد کند و افزایش هیستامین در خون باعث میشود رگ های خونی متورم شود و نمایان تر شود. داشتن آلرژی می تواند باعث خشکی چشم شود که خود یکی از عوامل تیرگی پوست اطراف چشم خواهد شد. معمولا وقتی به ماده آلرژی دارید این آلرژی باعث خارش و حساس شدن پوست اطراف چشم خواهد شد ایجاد التهاب و تورم می کند تو خود باعث تیرگی پوست اطراف چشم خواهد شد.

کمبود آب بدن

یکی دیگر از دلایل ایجاد تیرگی در زیر چشم از دست دادن آب بدن است وقتی که آب کافی به بدن نرسد پوست زیر چشم حالت کسل و گود رفته به خود می‌گیرد به همین علت استخوان زیر چشم بیشتر نمایان می‌شود و این طور به نظر می رسد که چشمها کبود یک تیره شده است.

نور آفتاب

قرار گرفتن در زیر نور آفتاب تولید ملانین را در پوست افزایش می دهد در واقع رنگدانه هایی که ایجاد می شود باعث می شود دور چشم تیره تر و سیاه تر دیده شود.پوست اطراف چشم بسیار نازک و حساس است و به همین علت نور آفتاب بیش از اندازه روی این ناحیه تاثیر خواهد گذاشت.

دلایل ژنتیکی

زیر چشم می تواند دلایل ژنتیکی و ارثی داشته باشد و از کودکی با شما همراه باشد. سابقه خانوادگی می تواند تاثیر زیادی روی سیاهی اطراف چشم داشته باشد وسایل مثل تیروئید هم در بروز تیرگی اطراف چشم تاثیرگذار باشد.

مصرف زیاد نمک

مصرف زیاد نمک باز می شود آب در زیر چشم جمع شود که خود یکی از دلایل سیاهی و پف زیر چشم است.

گریه کردن

زیاد گریه کردن می‌تواند یکی از دلایل مهم تیرگی زیر چشم باشد.

نویسنده: پریسا سعیدی
 

  • ۱۸ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×