چند نشانه نامحسوس کودک آزاری | سوءاستفاده جنسی

چند نشانه نامحسوس کودک آزاری

چند نشانه نامحسوس کودک آزاری

کودک آزاری وقتی توسط والدین یا سرپرست کودک انجام شود،باعث آسیب روحی یا حتی مرگ میشود. اشکال کودک آزاری شامل: سوءاستفاده جسمی ، سوءاستفاده جنسی و سوء استفاده عاطفی است.

چند نشانه نامحسوس کودک آزاری

چند نشانه نامحسوس  کودک آزاری 

به فراتر از کبودی های بدنی توجه کنید. رفتار تغییر یافته ، بازی در نقش های پرخاشگرانه ، عدم وجود مرز ... اینها همه نشانه های خطر هستند.

گستره ی غم انگیز کودک آزاری

به گفته Child Help ، هر ساله بیش از سه میلیون گزارش کودک آزاری در ایالات متحده انجام می شود. کودک آزاری وقتی توسط والدین یا سرپرست کودک انجام شود،باعث آسیب روحی یا حتی مرگ میشود. اشکال کودک آزاری شامل: سوءاستفاده جسمی ، سوءاستفاده جنسی و سوء استفاده عاطفی است. مهم این است که بتوان علائم احتمالی سوءاستفاده را تشخیص داد.

شکم کبود

سوءاستفاده جسمی اغلب در قسمتهایی از بدن که انتظار نمی رود مشاهده میشوند. مانند کبودی شکم یا پشت پاها. اثر آنها ممکن است مانند یک سگک کمربند ، اثر انگشت یا سوختگی سیگار به نظر برسند. کودکان ممکن است برای پنهان کردن چنین نشانه هایی از لباس های بلند و پوشیده استفاده کنند. 

مشکلات جنسی

سوء استفاده کردن در بازی توسط کودک

كودكان بسیار كوچك چون قادر به حرف زدن نیستند، هنگام بازی کردن نقش فردی را که به آنها آزار جنسی وارد کرد، بگیرند. در حالی که خانه بازی می کند ، کودکی که نقش  "پدر"را بازی می کند ، بگوید: "شما دختر بدی هستید. من می خواهم تو را ببوسم. "یا ممکن است کودکی که خواهر بازی می کند بگوید:" مامان از کمربند برای تنبیه من استفاده نکن قول میدهم کار بد انجام ندهم. "اینها نشانه های خطر هستند. بعضی اوقات کودک ممکن است از عروسک استفاده کند تا آنچه را که رویش انجام شده است را نشان دهد. به عنوان مثال آنها ممکن است یک عروسک را به چوب ببندد یا عروسک را سمت دیوار پرتاب کند.

سوء استفاده جنسی

شب ادراری

وقتی بچه ها مورد سوءاستفاده قرار بگیرند، ممکن است در کارهایی که قبلاً انجام میدادند تغییر ایجاد کنند. کودکی که به تنهایی دستشویی می رود ، اما ناگهان شب رختخوابش را خیس کند یا در طول روز لباسش را خیس کند.اگر این مورد را مشاهده کردید ابتدا اطمینان حاصل کنید راجع به موضوع دیگری نباشد.

شب اداری

دانستن چیزهای زیادی در مورد رابطه جنسی فراتر از سن آنها

یک کودک مورد آزار و اذیت جنسی ممکن است در معرض رابطه ی جنسی به شکلی که نباید باشد قرار بگیرد. کودک خردسالی که به طور مداوم مورد آزار و اذیت قرار گرفته است ، ممکن است از این تجربه در زندگی عادی استفاده کند.و سطح درک جنسی ای که مناسب  سن آنها نیست.برای مثال:  کودکی که رابطه جنسی دهانی را نشان می دهد یا آن را توصیف می کند. آنها از طریق بازی ،اطلاعات خود را نشان می دهند.مثلا ممکن است اشیاء را در مناطق خصوصی عروسک قرار دهند.حتی ممکن است اصطلاحات صریح مربوط به دستگاه تناسلی را بدانند.

لمس کردن افراد به طور نامناسب

کودکانی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند در مورد بدن افراد دیگر محدودیت ندارند. حتی ممکن است خود ، کودکان دیگر یا بزرگسالان را به شکلی نامناسب لمس کنند و به ندانند که این کاراشتباه است. آنها فکر می کنند که لمس کردن حریم خصوصی افراد دیگر طبیعی است.
دوری از شخص یا موقعیتی خاص بچه هایی که مورد سوءاستفادهقرار گرفتند، توانی برای دفاع از خود ندارند و نمی دانند چگونه جلوی این کار را بگیرند و فقط سعی می کنند از فرد آزار دهنده دوری کنند.اگر کودک مایل به بازدید از شخصی یا مکانی باشد که قبلاً از آن لذت می برد.اکنون ناگهان آنها نمی خواهد به آنجا برود. یااز دیدن خانه یک خویشاوند وحشت دارد. 

عدم تمرکز روی کارهای مدرسه

آگاه باشید که آزارجنسی می تواند تمرکز کودکان را به کلاس یا انجام تکالیف از بین ببرد و باعث شود آنها از همسالان خود عقب بیفتند.

عدم تمرکز روی کار مدرسه

تغییر ناگهانی رفتارها

ممکن است متوجه شوید که کودکی از خوردن غذا دست کشیده و وزن کم کرده است. یا شاید او بیش از حد معمول غذا بخورد و سریع وزن خود را افزایش دهد. در شب ، کودکی که تنها می خوابید ناگهان نمی خواهد به تنهایی بخوابد. شاید کودکی که قبلاً عاشق کتاب بود ، دیگر اهمیتی به خواندن ندهد. تغییر در غذا خوردن ، خوابیدن ، توالت رفتن و رفتار کلی همه نشانه هایی است که باید به آنها توجه کرد. 

عزت نفس پایین

قربانیان سوء استفاده ممکن است فکر کنند که آنچه اتفاق افتاده تقصیر آنها است. آزاردهندگان اغلب به کودک می گویند که سوءاستفاده تقصیر آنهاست . زیرا آنها کسی بودند که آن را می خواستند ، یا اینکهحتی ممکن است آنها را تهدید کنند که اگر به والدینشان بگویند عصبانی می شوند. کودک احساس می کند که او مسبب این اتفاق بداست.و از این رو شرمنده می باشد.

عزت نفس پایین

احساس بیماری

بعضي از كودكان در اثر سوء استفاده علائم جسمي خواهند داشت. ممکن است شاهد سردرد ، به طور کلی احساس خوبی نباشید. علائم ممکن است ناشی از مشکل در غذا خوردن یا خوابیدن باشد که می تواند منجر به درد شود. سوء استفاده ممکن است همیشه از بزرگسالان ناشی نشود.

احساس بیماری

نویسنده و مترجم: مستانه کیا

منبع: مجله اینترنتی rd

  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×