گرفتن تلخی آبلیمو با استفاده از هویج

گرفتن تلخی آبلیمو با استفاده از هویج

گرفتن تلخی آبلیمو با استفاده از هویج

گرفتن تلخی آبلیمو با استفاده از هویج را در طومار بیاموزید.

گرفتن تلخی آبلیمو با استفاده از هویج

گرفتن تلخی آبلیمو با استفاده از هویج

برای آموزش گرفتن تلخی آبلیمو با استفاده از هویج با طومار همراه باشید با استفاده از روشهای نگهداری آب لیمو می توانید مدت زیادی از آن استفاده کنید. علت تلخی آبلیمو است که آب آن گرفته می‌شود با استفاده از دستگاه‌های جدید هسته لیمو از آن جدا نشده و نه می‌شود و همین موضوع باعث تلخی آبلیمو می شودیکی از ساده ترین روش های گرفتن تلخی آبلیمو استفاده از هویج است برای اینکار کافی است هویج را به شکل درسته پوست بکنید و در داخل آب لیمو بیاندازید بعد از ۲۴ ساعت هویج را خارج کرده و می توانید آب لیمو را صاف کنید. به ازای هر ۱۵ کیلو لیمو ۴ عدد هویج متوسط لازم است.

چگونه آب لیموی تازه را نگهداری کنیم؟

برای آنکه آب لیمو به شکلی بهتر نگهداری شود لازم است روش نگهداری از آن را بیاموزید با این روش ها رنگ آب لیمو تغییر نمی‌کند و تمام مش مثل روز اول باقی می ماند.

آب لیمو را دور از نور نگهداری کنید

برای آنکه آبلیمو در گذر زمان که در و سیاه نشود بهتر است در جای تاریک نگهداری شود روش مطمئن تر از آن است که روی آن را با پلاستیک مشکی بپوشانید.

آبلیمو را در ظرف شیشه ای بریزید

همیشه برای نگهداری از ترشیجات و همچنین آب لیمو آنها را در ظروف شیشه‌ای بریزید اسید موجود در این خوراکی ها باعث می شود که ظروف پلاستیکی اکسید شده و مواد سمی تولید کنند که برای سلامتی بسیار مضر بوده و همچنین در تمام رنگ این مواد تاثیر گذار خواهد بود.

لیمو یکی از چاشنی های مهم در آشپزی است و دارای خاصیت بی شماری است پس باید با روش اصولی در حفظ تنوع رنگ آن بکوشید با توجه به اینکه لیمو در تمام فصول سال وجود ندارد آموزشی روشها بسیار ضروری است.

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۱۶ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه
    ۰ دیدگاه
    دیدگاه ها
    ×