آغاز موج گرما از فردا در کل کشور

آغاز موج گرما از فردا در کل کشور

شرف الشمس

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا ( ۲ تیر) تا آخر این هفته، در بیشتر مناطق کشور افزایش دما خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا ( ۲ تیر) تا آخر این هفته، در بیشتر مناطق کشور افزایش دما خواهیم داشت.

امین حسین نقشینه روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز دمای هوای اهواز ۴۵ درجه بالای صفر است که فردا به ۴۷، دوشنبه ۴۹ و سه شنبه و چهارشنبه به ۵۰ درجه خواهد رسید، همچنین بیشینه دمای اردبیل امروز ۲۴، فردا ۲۷، دوشنبه ۲۹ و سه‌شنبه ۳۰ درجه می‌شود، دمای تبریز امروز ۳۱، فردا ۳۴، و دوشنبه ۳۶ درجه می‌شود.

وی اظهار داشت: در اروپا که همیشه هوای خنکی دارد و دما معمولاً از ۲۷ تا ۲۸ درجه بالاتر نمی‌رود، موج گرمایی راه افتاده و گزارش‌ها نشان می‌دهد دمای اروپا در این هفته به ۴۰ درجه بالای صفر برسد؛ برای کشور ما نیز موج گرمایی راه افتاده که سبب افزایش دما می‌شود.

وی ادامه داد: امروز در برخی مناطق شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار و گاهی بارش رخ خواهد داد.

نقشینه افزود: فردا بعدازظهر و اوایل شب همین شرایط در استان‌های البرز شرقی مانند گلستان، شرق مازندران و سمنان و برای جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان این شرایط پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از روز دوشنبه تا آخر هفته بر روی ارتفاعات البرز مرکزی شامل استان‌های تهران و البرز انتظار داریم بارش‌های پراکنده‌ای رخ دهد اما امروز اواسط هفته برای شرق، شمال شرق و جنوب شرق به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پیش بینی شده است، برای زابل احتمال توفان گرد و خاک و کاهش دید افقی و اختلال در جاده‌های مواصلاتی سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و شرق استان کرمان وجود دارد.

وی افزود: همچنین احتمال وزش باد شدید همراه با احتمال وقوع گرد و غبار محلی در استان‌های سمنان، قم، یزد، مرکزی، تهران، قزوین و البرز در برخی ساعات وجود دارد.

تهران گرم‌تر می‌شود

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: کمینه دمای امروز تهران ۲۲ درجه بود و بیشینه دمای امروز مهرآباد ۳۸ و شمیران به ۳۶ درجه خواهد رسید، دمای پایتخت فردا ۳۹، دوشنبه ۴۰ و سه شنبه به ۴۱ درجه بالای صفر می‌رسد، بیشینه دمای امروز رباط کریم ۴۰، ورامین و پاکدشت ۴۱ درجه می‌شود و بر روی ارتفاعات شمال شرق تهران در منطقه فیروزکوه احتمال رگبار و رعد و برق به ویژه در اوایل شب وجود دارد.

نقشینه گفت: شهرکرد با دمای ۹ درجه بالای صفر و اهواز ۴۴ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

  • ۱ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×