گوگل ترنسلیت چیست؟ راهنمای google translate

گوگل ترنسلیت چیست؟

گوگل ترنسلیت چیست؟

گوگل ترنسلیت ابزاری برای ترجمه متنون مختلف و همچنین بزرگترین ماشین ترجمه آنلاین است. این مترجم از بهترین خدمات ترجمه آنلاین است.

گوگل ترنسلیت چیست؟

گوگل ترنسلیت

برای همه پیش آمده است که برای ترجمه متن انگلیسی یا کلمه ایی نیاز به دیکشنری پیدا کنیم، اما امروزه استفاده از نرم افزارهای ترجمه ای بسیارفراگیر شده است. این وبسایت یکی از سرویس های گوگل است که علاوه بر قابلیت های ترجمه ساده سرویس های ویژه تری را به کاربر ارائه می دهد. 

لینک سایت

Google Translate چیست؟

برای استفاده از خدمات ترجمه رایگان به تنها چیزی که نیاز است دسترسی به اینترنت است. 
ایده اصلی این پروژه جهانی چند دهه قبل توسط استار ترک مطرح شد. این طرح به این شکل بود که افراد غریبه با استفاده از این سرویس می توانند با زبان ملی آن کشور صحبت کنند. و اما امروز این رویا محقق شده است. اگر به سفر خارجی می روید این برنامه قطعا برای شما مفید خواهد بود.جالب است بدانید روزانه 200 میلیون نفر از این خدمات استفاده می کنند. این سرویس 100 زبان زنده دنیا را پشتیبانی می کند. ترجمه اول به این شکل بود که متن ابتدا به انگلیسی و سپس به زبان مد نظر ترجمه می شد. اما از سال 2016 از شبکه عصبی استفاده می کند، به عبارتی نرم افزار کل جمله را با هم ترجمه می کند. نه کلمه کلمه که این موضوع باعث می شود که ترجمه دقیق تری داشته باشیم و ترجمه ماشینی آنلاین به دستور زبان انسان نزدیکتر باشد.

ویژگی های سرویس مترجم

این سیستم انواع متن، گفتار، تصویر، وب سایت یا ویدئو را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کند.
سرویس مترجم این شرکت می تواند 100 زبان را پشتیبانی کند، متن وارد شده را تلفظ کند و حتی می تواند زبان متن وارد شده را تشخیص دهد.
اگر تک کلمه ایی جستجو کنید کلمات هم معنی و نزدیک را برای شما می یابد اگر لینک یک صفحه از وب را که به زبان شما نیست را به مترجم گوگل بدهید این صفحه به زبان شما ترجمه می شود. 

گوگل ترنسلیت

نرم افزار های موبایلی

برای گوشی های موبایل چه سیستم عامل اندروید چه ios نسخه هایی از این نرم افزار تهیه شده است که می تواند 32 زبان را به صورت صوت به صوت یا در حالت مکالمه ترجمه کند و همچنین قابلیت ترجمه 27 زبان به صورت ویدئویی را دارد. 
امکان دارد در خارج از ایران به اینترنت دسترسی نداشته باشید به همین علت بهتر است از بسته های آفلاین استفاده کنند. امکان دارد که به علت تحریم ها نتوانید از طریق گوگل پلی این بسته را به طور مستقیم نصب کنید. اما برنامه های واسط این امکان را برای شما فراهم می کند. 

جامعه ترجمه

محیطی توسط شرکت آلفابت ارائه شده است تا ترجمه ای که انجام می شود بهبود یابد. به اینصورت که هر فرد به صورت داوطلب کمک می کند تا خدمات خود را بهتر ارائه دهد. محیط اجتماعی تهیه شده این امکان را  فراهم می کند تا دیگران نیز روی ترجمه آن فرد نظر خود را بدهند. این پروژه روز به روز در حال پیشرفت است و تقریبا کسی نیست که اسم سیستم ترجمه شرکت گوگل را نشنیده باشد. گوگل با پیشرفت شبکه عصبی خود روز به روز ترجمه بهتر و روانتری را ارائه می دهد.

راهنمای استفاده

اگر به مشکل ترجمه کردن برخورد کردید به زبانی که به آن آشنایی لازم را ندارید زمان آن می رسد که (google translate)  را از اپ استور یا Google Play دانلود کنید. سپس نرم افزار را فعال کنید. زبان مبداء و مقصد را انتخاب کنید. روی آیکون دوربین کلیک کنید و دوربین را جلوی متن مورد نظر قرار دهید تا ترجمه آن در دسترس قرار گیرد. البته می توانید متن  را در کادر تایپ کنید. اگر به اینترنت دسترسی داشتید فقط کافی است در اینترنت مترجم گوگل را سرچ کنید و متن خود را در کادر ترجمه وارد کنید تا Translate به سرعت متن را برای شما ترجمه نماید.
 

مترجم گوگل
  • ۹ مرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه
    ۰ دیدگاه
    دیدگاه ها
    ×