۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

شرف الشمس

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

قصد دارید زبان خارجی یاد بگیرید؟ از کلاس رفتن خسته شده‌اید و به‌دنبال چند برنامه رایگان آموزش زبان خارجی هستید؟ با ما در این نوشتار همراه باشید تا ۱۰ برنامه … …

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

قصد دارید زبان خارجی یاد بگیرید؟ از کلاس رفتن خسته شده‌اید و به‌دنبال چند برنامه رایگان آموزش زبان خارجی هستید؟ با ما در این نوشتار همراه باشید تا ۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی را به شما معرفی کنیم.

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

اگر کسی بگوید می‌تواند به بیش از یک زبان صحبت کند، من کاملاً احساس ناامنی می‌کنم چون فقط به زبان مادری‌ام حرف می‌زنم. یکی از اشکالات انگلیسی زبان بودن این است که با احتمال بیشتری “تک زبانه” می‌شوید در حالی که بسیاری از مردم دنیا می‌توانند دست کم به دو زبان صحبت کنند.

مشکل دیگر این است که در بازارهای متنوع، چند فرهنگی و نسبتاً جهانی این روزها، دانستن بیش از یک زبان همیشه مزیتی در کسب و کار شما ایجاد می‌کند که به مرزهای جغرافیایی محدود نمی‌شود- چیزی که مشخصه‌ی بیشتر کسب و کارهاست. حتی ایالات متحد امریکا (در داخل مرزهایش) یکی از بزرگ‌ترین جاهای چندفرهنگی است!

پژوهش‌ها نشان می‌دهند دو زبانه‌ها به احتمال بیشتری شغل بهتر، درآمد بیشتر و نمره‌ی بالاتری در آزمون‌های استاندارد کسب می‌کنند، ما فقط نمی‌دانیم برای یادگیری یک زبان دیگر باید چه کار کنیم!
خوشبختانه، بر خلاف گذشته نیازی نیست از طریق خواندن انبوهی کتاب در یک کتابخانه یا گذراندن دوره‌های گران، زبان دیگری را یاد بگیریم. به لطف اینترنت و طیف گسترده‌ای از برنامه‌های متنوع، راه‌های زیادی برای یادگیری زبان در هر زمان و هر مکان وجود دارد. به‌ویژه این ۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی.

در زیر فهرستی از ۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی را می‌خوانید :

۱) Duo Lingo

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

دولینگو یک برنامه نسبتاً جدید است که جایزه‌ی iPhone App در سال ۲۰۱۳ و Google’s Best of the Best در ۲۰۱۴ را برده است. درحال‌حاضر، درس‌هایی به ۱۹ زبان مختلف ارائه می‌دهد. این برنامه، با واسطی بازی گونه، و از طریق کسب امتیاز، پیگیری روند بازی و روش‌های بهبود و پیشرفت، به کاربران تجربه‌ی منحصر به فردی در یادگیری زبان می‌دهد. این برنامه در آیفون، اندروید، و ویندوزفون موجود است، بنابراین اگر شما مالک یک دستگاه بلک بری یا لینوکسی باشید، باید به رایانه‌تان متوسل شوید.

۲) Busuu

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

بوسو هم بسیار شبیه دولینگو است، با ای تفاوت این که تنها ۱۲ زبان را ارائه می‌دهد، اما بعضی‌هایشان بسیار منحصر به فردند. یادگیری عربی، چینی، و ژاپنی سخت است و برنامه‌های معدودی از جمله بوسو این زبان‌ها را ارائه می‌دهند. بوسو همچنین اجتماع بزرگی بالغ بر ۵۰ میلیون عضو دارد. بخش عالی آن این است که شما می‌توانید بسادگی از طریق فیسبوک و حساب کاربری گوگلتان وارد شوید. این برنامه فقط برای اندروید و دستگاه‌های اپل موجود است.

۳) LiveMocha

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

لیوموکا یکی از نخستین برنامه‌های برخط رایگان یادگیری زبان است که از ۲۰۰۷ منتشر شده است. یکی از جالب‌ترین چیزها در مورد لیوموکا این است که دسترسی به اعضای بومی، معلمان، علاقه مندان به زبان، و کارشناسان زبان در سراسر دنیا در بیش از ۱۹۰ کشور را برای شما فراهم می‌کند. چنین اجتماعی با ایجاد تعامل در بین اعضا یادگیری زبان را تسهیل می‌کند، که این عالیست! یعنی شما، مکالماتتان را با مردم سراسر جهان تمرین می‌کنید و از طریق دریافت دیدگاه‌هایشان درباره‌ی تمرین‌های نوشتاری‌تان، دریافت بازخورد، و چت‌های نوشتاری یا تصویری، بیشتر یاد می‌گیرد.

۴) LingQ.com

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

این برنامه حالتی کارتونی دارد و به نظر می‌رسد که ویژه‌ی کودکان است، ولی می‌تواند برای هر شاگردی در هر سنی و هر سطحی از یادگیری زبان‌ (مبتدی یا پیشرفته) مفید باشد. ویدیوی موجود در صفحه‌ی اول، مختصری از چگونگی کار با برنامه را آموزش می‌دهد.

این برنامه منبعی عالی برای معلمان و کلاس‌های درس است. تنها اشکالش اینست که برای دسترسی به واژگان نامحدود یا ویژگی‌های بیشتر باید در حساب پولی‌اش ثبت نام کنید.

۵) Byki

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

اگر به فلش کارت‌ها علاقه مندید، بایکی بهترین است. این برنامه ۷۴ زبان‌ را آموزش می‌دهد. از آنجا که بایکی ادعا می‌کند یکی از “پیشروان پژوهش‌های زبان” است، می‌توان فهمید که چرا یادگیری زبان‌ را با شروع از مباحث گرامری توصیه می‌کند. از آنجا که بزرگسالان، زبان‌های خارجی را معمولاً با یادگیری واژگان و عبارات شروع می‌کنند، بر آموزش مجموعه واژگان به بزرگسالان نیز تمرکز دارد. نسخه‌ی رایگان آن، امکان دسترسی به ۱۵ فهرست واژگان از هر زبان‌ را فراهم می‌کند.

۶) Long8

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

کار این برنامه ساده است: اجتماعی از اعضای محلی که به زبان‌‌ مورد نظرتان سخن می‌گویند با شما در ارتباط‌اند و نوشته‌هایتان را تصحیح می‌کنند. بنابراین، این برنامه برای اعضایی است که در نوشتن و خواندن یک زبان‌ خارجی مهارت دارند. برای مثال، وقتی می‌خواهید مقاله‌ی پایان نامه‌تان را به یک زبان‌ خارجی ترجمه کنید، اعضای محلی آن زبان‌ کمکتان می‌کنند و در لانگ آیت بررسی‌اش می‌نمایند. شما هم می‌توانید به کسانی که در حال یادگیری زبان‌ محلی شما هستند کمک کنید و دیدگاهتان را برای اصلاح نوشته‌هایشان بنویسید. اگر برای تقویت مهارت‌های نوشتاری‌تان در زبان‌ خاصی می‌کوشید، این بهترین برنامه برای شماست.

۷) Lingulia

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

لینگولیا برنامه‌ی بسیار جالبی است که بر یادگیری زبان‌ در “شبکه‌های اجتماعی” متمرکز است. یکی از بهترین امکانات لینگولیا، ربات هوشمند مصنوعی به نام “لینگو” است که با شما همانند یک دانش آموز رفتار می‌کند. لینگو مطمئن خواهد شد که در مراحل سخت آموزش پیشرفت کرده‌اید و با انگیزه یادگیری زبان‌ را ادامه می‌دهید. برای کسانی که نیاز به انگیزه‌ی مداوم دارند، این یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. حتی با وجود این که متاسفانه این برنامه تنها دو زبان‌ انگلیسی و اسپانیایی را آموزش می‌دهد، ارزش امتحان کردن را دارد.

۸) Papora

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

پاپورا به شما اجازه‌ی نام نویسی رایگان و یادگیری زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، یا آلمانی را می‌دهد. به جای تمرکز صرف روی واژگان، پاپورا ترکیب دستور زبان‌ هم دارد و می‌توانید جمله بندی‌های صحیح را نیز فرا بگیرید. درس‌هایش بسیار ساده و با کیفیت صوتی عالی هستند.

نرم افزار تلفن همراه این برنامه به کاربران بیش از ۲۰۰۰ کلید واژه و عبارت را به صورت صوتی آموزش می‌دهد. این نرم افزار برای شاگردان پر مشغله فوق العاده است.

۹) Digital Dialects

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

این یک برنامه‌ی خارق العاده است که ماهیت زبان‌ را آسان و مفرح می‌کند. دیجیتال دیالکتس متمرکز است برای یاد گرفتن یک زبان‌ جدید بر بازی‌هایی با عبارات، واژگان، اعداد، هجی، صرف فعل، و حروف تمرکز دارد. به طور کلی من واقعاً نحوه‌ی پاسخگویی وبگاه را دوست دارم. تنها اشکال استفاده از این برنامه این است که به عنوان یک نرم افزار در دسترس نیست و اغلب اوقات تنها سطح مقدماتی عمومی مهارت‌های زبانی را پوشش می‌دهد.

۱۰) Memrise

۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

ممرایز برای ساخت یک ابزار تاثیرگذار یادگیری زبان‌ از ۳ عامل ساده استفاده می‌کند: علم، سرگرمی، و اجتماع. وقتی پای علم به میان می‌آید، تیم به این حقیقت دست می‌یابد که مغز به کمک فلش کارت‌ها، با سرعت بیشتری یاد می‌گیرد. این فلش کارت‌ها “mems” نامیده می‌شوند و به پشتیبانی حافظه کمک می‌کنند. همچنین با کمک بازی‌ها و ویدیوها، یادگیری سرگرم‌کننده می‌شود.
ممرایز بیش از ۳۰۰۰۰۰ دوره دارد که طیف وسیعی از زبان‌ها را در بر می‌گیرد. جالب‌ترین قسمتش این است که این وبگاه فقط آموزش زبان‌ نمی‌دهد.. اگر به یادگیری بیشتر در مورد تاریخ، فرهنگ، یا جغرافیای خاص یک کشور علاقه دارید، ممرایز به شما یک دوره‌ی رایگان آنها را نیز ارائه می‌دهد! شما می‌توانید این برنامه را در دستگاه‌هایی نصب کنید که سیستم عامل اپل یا اندروید دارند.

امیدواریم این ۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی برای‌تان مفید باشند.

  • ۱۹ آبان ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×