۱۰ راهکار برای بالا بردن اعتماد به نفس شما

۱۰ راهکار برای بالا بردن اعتماد به نفس شما

۱۰ راهکار برای بالا بردن اعتماد به نفس شما

در انتظار کسی بودن برای ایجاد تغییر در زندگی تان بزرگ ترین هدر رفت زندگی شما محسوب می شود

۱۰ راهکار برای بالا بردن اعتماد به نفس شما

هیچ کس با اعتماد به نفس نامحدود متولد نمی شود. اگر کسی اعتماد به نفس فوق‌العاده ای دارد برای به دست آوردنش سال ها تلاش کرده است. اعتماد به نفس چیزی ست که  شما یاد می گیرید. باید آن را بسازید زیرا دنیای پر تلاطم کار و زندگی می تواند آن را از بین ببرد. 
در راس هر چیزی لازم است که با منتقد درونمان- که دائما به ما می گوید به قدر کافی خوب نیستیم کنار بیاییم. زمانی که توسط تعداد زیادی نشانه -که اعتماد به نفس ما را تهدید می کنند بمباران می شویم لازم است که با آنها مقابله کنیم. چنانچه که در قسمت افزایش مهارت می آموزیم که به منظور راه اندازی یک تجارت موفق نیاز به مقاومت بالا برای غلبه بر ناکامی ها داریم.


در این قسمت با ۱۰ راهکار برای بالا بردن اعتماد به نفس، همراه شما هستیم:

۱.    خودتان را آنگونه که می خواهید باشید تصور کنید.
آنچه که ذهن، آن را باور داشته باشد به دست آوردنی خواهد شد. تصویر سازی چیزی که می خواهید باشید تکنیکی است که باعث می شود شما به خودتان افتخار کنید. زمانی که شما با اعتماد به نفس پایین در نزاع باشید تصویری غلط از خود خواهید داشت. با تجسم درست از خودتان به اهدافتان می رسید.


۲.    خودتان را تایید کنید.
تایید کردن ابزاری پر قدرت است تا به آرزوها و خواسته های خود جامعه عمل بپوشانید. -کرنه ویل-
ما دوست داریم مطابق با تصویری که از خودمان داریم رفتار کنیم. یک راه برای تغییرات ماندگار توجه کردن به تصویری ست که از خود داریم.
تاییدات جملات مثبت و بالا برنده ای هستند که ما خطاب به خودمان می گوییم. اگر آن ها را با صدای بلند به زبان بیاوریم تاثیر آن دو چندان می شود. ما همیشه دلمان می خواهد هرچه که راجع به خودمان می گوییم باور کنیم. برای مثال اگر از ظاهر خودتان متنفر هستید، این بار که به آیینه نگاه می کنید آن عضو و آن شکلی از خود را برایتان دوست داشتنی ست بلند بلند با خودتان تکرار کنید.
برای اینکه مغز شما حرف هایتان را سریع تر بپذیرد، تاییدها را در قالب پرسش با خودتان مطرح کنید. مثلا به جای «من در انجام معاملات خوب هستم» بگویید « چطور من در انجام معاملات انقدر خوب هستم؟» مغز ما به طور زیست شناختی بدون در نظر گرفتن درست یا غلط بودن سوالات ما به دنبال پاسخ دادن به آنهاست.


۳.    کاری را که همیشه از آن می ترسید انجام دهید.
فکر می کنید چرا احساس نا امنی می کنید؟ ادامه ی جهان بی کران است. رقابت زندگی را برای خودتان بزرگ جلوه ندهید و خودتان را دست کم نگیرید. -ت. هارو اکر-
بهترین کار برای غلبه بر ترس ها این است که با گردن برافراشته با آن ها رو در رو شوید. با انجام هرچیزی که از آن وحشت دارید خواهید دید که بابت هر بار تجربه اش اعتماد به نفس شما بالا خواهد رفت و در نهایت به اوج خودش می رسد. پس از منطقه ی امن تان خارج شده و با ترس های تان مواجه شوید.


۴.    منتقد درونی تان را به چالش بکشید.
سال ها مشغول نقد کردن خود بوده اید و هیچ چیز عایدتان نشد، یک بار هم طرف خودتان باشید و نتیجه اش را ببینید. -لوئیس ال هی-
اینکه همواره درگیر اعتماد به نفس پایین تان باشید، در واقع دارید به منتقد درون تان پر و بال می دهید که شما را بیشتر آزار بدهد.
راهکارهایی نظیر رفتار درمانی شناختی می تواند برای به چالش کشیدن منتقد درون تان به شما کمک کرده تا درست یا نادرست بودن چبزهایی که به شما می گوید را تایید و یا تکذیب کنید. برای مثال: فکر می کنید که فردی شکست خورده هستید. از خودتان بپرسید چه دلیلی برای اثبات این که من شکست خورده ام  یا نه وجود دارد. فرصتی را برای تبریک و تمجید برای پاداش به خود حتی برای کوچک ترین موفیقت به وجود آورید. مارک تواین می گوید: انسان بدون تحسین خود به آسایش نخواهد رسید.


۵.    چالش ۱۰۰ روزه ی رد شدن را به کار بگیرید.
هیچ کس بدون موافقت شما نمی تواند شما را خوار و ذلیل کند. -النور رزولت-
جیا جیانگ با ثبت تجربیات خود در شکست ترس معروف شد. او عمدا با در خواست های احمقانه از مردم در تلاش برای سپری کردن این دوره ی ۱۰۰ روزه بود. او بعد از اینکه از یک سرمایه گذار پاسخ منفی گرفت، این چالش را طرح کرد تا بتواند خود را نسبت به رد و طرد شدن بی حس و مقاوم کند. شکست از ترس کار ساده ای نیست، اما اگر خواهان اعتماد به نفس بالا هستید این بهترین روش برای ساختن آن است.


۶.    خودتان را برای پیروزی آماده کنید
برای ساختن اعتماد به نفس حقیقی باید روی موفقیت ها تمرکز کرده و شکست ها و نقاط منفی زندگی مان را فراموش کنیم. -دنیس ویتلی-
بسیاری افراد توانایی های شان را نادیده می گیرند. چرا که آن ها اهداف شان را دست نیافتی می دانند. با انتخاب اهداف کوچک پیروزی را شروع کنید. زمانی که مسیر موفقیت ها ساخته شد نه تنها احساس خوبی خواهید داشت بلکه به سمت اهداف بزرگ تر سوق داده می شوید. بدانید که تمامی دستاوردهای شما اعم از کوچک و بزرگ به شما خاطر نشان می کند که کارتان درست پیش می رود. به جای تمرکز بر چه کنم ها به اینکه چه کار هایی را انجام داده اید تمرکز کنید. تمرکز روی مراحل مهم تر و دستاوردها بهترین راه برای تحکیم اعتماد به نفس به مهارت های تان است.


۷.    به دیگران کمک کنید
کمک به دیگران غالبا باعث می شود تا مشکلات خودمان را فراموش کنیم. و برای آنچه که داریم سپاسگزار باشیم. این کار با ایجاد بهبود در زندگی دیگران احساس خوشایندتری در ما ایجاد خواهد کرد. به جای تمرکز روی ضعف های تان با راهنمایی کردن و کمک به دیگران به مرور متوجه رشد ناخودآگاه اعتماد به نفس خود خواهید شد.


۸.    مراقب شخصیت و ظاهر خود باشید.
اهمیت دادن به خود، عملی خود خواهانه تلقی نمی شود. حفظ شخصیت خود تنها موهبتی ست که من دارم و آن را به دیگران هدیه می کنم. -مارکر پالمر-
اعتماد به نفس، ترکیبی از سلامت جسمی، روحی و اجتماعی ست. با وجود انرژی پایین و ضعف جسمی نمی توان حال خوب را لمس کنید. برنامه ای را تنظیم کنید که عادت های غذایی مناسب، خواب کافی و ورزش در آن لحاظ شده باشد. همچنین به بهترین شکل لباس بپوشید، چرا که دیگران شما را از لباس و وضع ظاهری تان قضاوت می کنند. با تلاشی که برای رفع نیازهای تان می کنید باعث افزایش اعتماد به نفس تان می شوید.


۹.    محدوده ی زندگی شخصی تان را مشخص کنید.
هیچ گاه در سکوت غرق نشوید. هرگز خود را یک آسیب خورده ندانید. تعریف هیچ کس را راجع به نوع زندگی خود نپذیرید. -هاروی فیرستین-
نه گفتن را بیاموزید. به دیگران بفهمانید که وارد محدود ی شخصی شما نشوند. اگر لازم است تمرین کنید تا قدرت بیان برای ابراز خواسته های تان را بالا ببرید. با کنترل و اعلام اینکه شما صاحب زندگی خودتان هستید اعتماد به نفس تان را تا حد زیادی بالا می برید.


۱۰.    به یک برابری ذهنیتی دست پیدا کنید.
در انتظار کسی بودن برای ایجاد تغییر در زندگی تان بزرگ ترین هدر رفت زندگی شما محسوب می شود. -مرلین مونرو-
افراد با اعتماد به نفس پایین دائما دیگران را خوشبخت تر می بینند. به جای چنین تفکری، خودتان را با دیگران برابر بدانید. با نفرت و بیزاری از فرم بدنی و شکل ظاهری خود هرگز احساس خوبی به خودتان پیدا نمی کنید.
 

  • ۱۹ تیر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×