۱۰ راه برای ایجاد روابط کاری مثبت و کار گروهی

۱۰ راه برای ایجاد روابط کاری مثبت و کار گروهی

۱۰ راه برای ایجاد روابط کاری مثبت و کار گروهی

از نظر انسانی هر یک از کارمندان می توانند نظرات متفاوتی داشته باشند و در اهداف شخصی، تمایلات خود را ابراز کنند. از این رو ضروریست که روابط کاری میان کارکنان دوستانه و صمیمانه باشد. این مساله به اعضای تیم هم کمک می کند تا یک تیم کارآمد باشند

۱۰ راه برای ایجاد روابط کاری مثبت و کار گروهی

۱۰ راه برای ایجاد روابط کاری مثبت و کار گروهی

پشت هر شرکت موفقی، اعضای درستی وجود دارند که برای دستیابی به اهداف شرکت تلاش کرده اند. برای هر عضو یک تیم بسیار مهم است که اهداف متمرکز و حرفه ای را در سطح فردی و سازمانی حفظ کند. حتی کوچکترین اختلاف بین دو کارمند ممکن است به کل تیم ضربه بزند و به خاطر ایجاد ضعف در موفقیت سازمان شاید در نهایت به تعدیل این نیروها منجر شود.

از نظر انسانی هر یک از کارمندان می توانند نظرات متفاوتی داشته باشند و در اهداف شخصی، تمایلات خود را ابراز کنند. از این رو ضروریست که روابط کاری میان کارکنان دوستانه و صمیمانه باشد. این مساله به اعضای تیم هم کمک می کند تا یک تیم کارآمد باشند. نتیجه نهایی، یک نیروی کار توانمند است که برای دستیابی به موفقیت های سازمانی آمادگی لازم را کسب کرده است. 

۱۰ راه برای ایجاد روابط کاری مثبت و کار گروهی

اجازه دهید به برخی از راه های ایجاد روابط کاری مثبت و کمک کارکنان به هم به عنوان یک تیم نگاهی اندازیم:

۱. احترام به زمان همکاری

مهم نیست که شما در کدام قسمت خاص سازمان فعالیت می کنید. هر قسمت مستلزم انجام کارهای مختلف توسط کارکنان است. در هر سازمان مجموعه ای از مشاغل وجود دارد که باید به سرعتی خاص و در یک دوره زمانی مشخص انجام شود. 

ممکن است یک پروژه به فرآیند همه کارکنان مربوط باشد و پروژه ای دیگر نیاز به همکاری همه در توالی یکدیگر نداشته باشد. بعضی از کارها به عملکرد یک عضو خاص از تیم بستگی دارد به طوری که اعضای دیگر می توانند مراحل بعدی را دنبال کنند. هدف نهایی این برنامه ریزی این است که کار باید به موقع تکمیل شده و تحویل داده شود و نباید تاخیری در هدف تعیین شده ایجاد شود.

بنابراین در شرایطی که شما در نقشی قرار می گیرید و افراد دیگر تحت تاثیر اقدامات و عملکرد شما قرار می گیرند، لازم است که زمان و تلاش زیادی بابتش صرف کنید تا اطمینان حاصل کنید مشکلی از طرف شما پیش نمی آید تا کار گروه را مختل کند. در عین حال به یاد داشته باشید که باید خودتان را برای همکاری با دیگران آماده کنید اگر کسی به کمک شما نیاز دارد. در نهایت هدف شما باید تمرکز بر کارتان باشد. 

۲. احتیاط در استفاده از رسانه های اجتماعی

با رواج رسانه های اجتماعی، این روزها راحتی بیشتری در ارتباط با همکاران وجود دارد. اگرچه در عمل بسیار ممکن است آسیب رسان باشد بنابراین بهتر است احتیاطات لازم را در ارتباط مجازی با همکارتان در نظر بگیرید. 

دلیل ساده اش این است که یک حرکت اشتباه می تواند شخصیت شما را خدشه دار کند و همکاران تان تصور غلطی نسبت به شما پیدا کنند. این منطقیست که سیاست استفاده از رسانه های اجتماعی را به کار گیرید. اگر چنین سیاست هایی حتی منجر به محدودیت ارتباط با همکاران تان می شود هم بهتر است این کار را انجام دهید. 

۳ ارتباطات، رمز موفقیت

چگونگی ارتباطات یکی از حیاتی ترین رموز روابط شما با سایر همکاران تان است. نقش ارتباط موثر را نمی توان نادیده گرفت. این امر در دستیابی به اهداف همکاری در یک سازمان و رسیدن به موفقیت موثر خواهد بود. 

با این وجود ارتباطات بسیار خطرناک هستند. به عنوان بخشی از طبیعت بشر، آسان است فرض کنیم دیگران بیشتر از ما به آنچه که می گویند از پیش فکر کرده اند. این ممکن است در همه زمان ها درست باشد. بنابراین بازخورد گرفتن بسیار مهم است. این به شما هم کمک می کند پیام خود را درک کنید و اگر پیام تان از طرف مقابل پیشبینی شد، همزمان به اصلاح آن بپردازید. 

ارتباطات ضعیف می تواند استرس و عدم اعتماد میان همکاران را رواج دهد که اصلا خوب نیست. گاهی اوقات ممکن است انتقال پیام های حیاتی ناموفق باشد که منجر به آشفتگی سازمانی می شود و سرزنش های زیادی پس از آن به دنبال خواهد داشت. 

به منظور اجتناب از سردرگمی و سوءتفاهم به جای آنکه پیام تان را از طریق یک زنجیره و از همکاری به همکار دیگر انتقال دهید سعی کنید این ارتباط کاملا رسمی و مکاتبه ای صورت گیرد. بنابراین برقراری ارتباط از طریق ایمیل، نامه نگاری و کانال های رسمی ارتباطی راهی مناسب برای برقراری ارتباطات است تا همه چیز ضبط شود. در صورت بروز هر گونه احتلاف شما می توانید به راحتی به اسناد موجود استناد کنید. 

۴. اهمیت بازخورد

بازخوردی که از سوی دیگران دریافت می کنید بسیار مهم است. این فقط شما نیستید که نیاز به بازخورد دارید، بلکه همکاران شما دوست دارند بازخورد عملکردشان را مشاهده کنند. بازخورد شما به دیگران کمک خواهد کرد که در کار خود پیشرفت کنند. بازخورد سازنده به همکاران در زمان و شرایط مناسب می تواند به پیشرفت آنها و در نهایت موفقیت سازمان کمک کند. 

همکاران شما باید نظرات شما را ارزیابی کنند و به نکات مثبت توجه نشان دهند پس بهتر است بازخوردی که به آن نیاز دارند را ارائه دهید. 

۵. یک روز را برای معاشرت در نظر بگیرید

یک همکار هم می تواند به یک فرد عادی تبدیل شود و این شاید کمی برایتان عجیب به نظر برسد. با این حال تا وقتی که ما درباره یک فضای مثبت کاری صحبت می کنیم نباید این مساله را نادیده گرفت. شما ممکن است با دعوت از همکاران تان در روز جمعه آنها را شگفت زده کنید. این کار هرگز به کسی آسیب نمی رساند حتی اگر سودی هم برای کسی نداشته باشد. 

علاوه بر این اگر می خواهید اعتماد آنها را به دست آورید باید با همکاران تان ارتباط چشمی برقرار کنید. این زیرساخت ها برای ایجاد یک تیم توانا بسیار لازم است. 

۶. کمک به خود با ایجاد عادات مثبت

قبول کنید وقتی در محل کار هستید نمی توانید همان کارهایی که در خانه عادت دارید را به راحتی انجام دهید. هیچکس در محل کار خود از خواب بیدار نمی شود، صبحانه نمی خورد و به طور مداوم به سوالات شما پاسخ نمی دهد. البته غیر از آنکه در شرایطی باشید که نیاز به کمک و مشاوره داشته باشید. در این مورد هم سعی کنید اطلاعاتی درباره سوالی که می خواهید مطرح کنید را به دست آورید و بدین منظور می توانید از اینترنت کمک بگیرید. 

وقتی که شک و تردید دارید اما اطلاعات مختصری به دست آورده اید، طرف مقابلتان از تلاش شما برای پیدا کردن پاسخ قدردانی می کند. این باعث می شود که آنها احساس مهم بودن داشته باشند پس به سوالات شما به خوبی پاسخ خواهند داد و شما را در دستیابی به اهداف و وظائف تان یاری خواهند کرد. 

۷. همه را برابر بدانید

شما به عنوان یک عضو از یک تیم نباید مشخص کنید که چه کسی بهتر است و چه کسی نیست. سیاست های سازمانی می تواند یک بازی مرگبار برای بازیکنانش باشد. تا زمانی که شما هنوز یک بازیکن حرفه ای نیستید بسیار خطرناک است خودتان را در وضعیتی قرار دهید که تصویر شما را خراب می کند. 

شایعات ممکن است برای شما بسیار خطرناک باشند و شما نباید خود را در معرض آنها قرار دهید. همواره رفتاری فروتنانه داشته باشید و اگر کسی تلاش کرد شما را به درگیری لفظی هدایت کند، با احترام سعی کنید از آن اجتناب نمایید. 

پشت سر دیگران حرف زدن ممکن است در ابتدا سرگرم کننده باشد اما همه این اتفاقات در آینده بر سر شما هم خواهد آمد. همچنین عاقلانه است که حضور هیچکس در یک سازمان دائمی نیست. کارمندان می روند و کسانی دیگر جایگزین آنها می شوند. پس بهتر است نظرات شخصی تان نسبت به دیگران را نزد خود حفظ کنید. 

وقتی که با همه به یک شکل برخورد نمایید و رفتاری یکسان با همه داشته باشید، یک محیط کاری مثبت پیش رو خواهید داشت. 

۸. اشتباهات خود را بپذیرید

اشتباهات اتفاق می افتند و یکی از حقایق اشتباهات این است که هر کسی می تواند مرتکب آنها شود. عاقلانه ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که اشتباهاتی که انجام داده اید را بپذیرید. با سرزنش خود نه تنها خودتان را نزد همکاران تان تضعیف نمی کنید بلکه ارج و قربتان را نیز بالا می برید. 

این کار همیشه برای جلوگیری از بروز کدورت میان شما و دیگران جواب می دهد. اشتباهات خود را قبول کنید و به راه حل هایی که وجود دارند بیندیشید. برای ایجاد یک رابطه مثبت با همکاران تان به چنین تصمیماتی نیاز دارید. 

۹. یاد بگیرید مسئولیت ها را به عهده بگیرید

ممکن است حسابی سرتان شلوغ باشد با این حال هنگامی که یک شغل را پذیرفته اید باید سعی کنید مسئولیت آن را بپذیرید و تقصیر را به گردن دیگران نیندازید. 

وقتی کارهایتان را به دوش دیگران می اندازید همین نکته باعث می شود همکاران تان از شما و ارتباط با شما دوری کنند. وقتی که شما در یک تیم کار می کنید وظیفه شما همکاری درست و ایجاد یک رابطه کاری مثبت با هم تیمی هایتان است. 

۱۰. مشارکت در یک برنامه روزانه

به عنوان بخشی از یک تیم لازم است این واقعیت را عیان کنید که به اعضای تیمتان احترام می گذارید و همچنین برای رسیدن به اهداف تعیین شده توسط تیم خود آماده هستید. 

هر زمان که شانس همکاری با دیگران را پیدا می کنید اینطور نشان دهید که از عملکرد خود مطمئن نیستید و از آنها بخواهید اگر لازم می دانند چیزی را بهبود بخشید. همیشه برای تغییر و بهبود آماده باشید. این راه بسیار طولانی است و شما را مسئول و تشنه یادگیری نشان می دهد. 

در آخر

این ها تنها برخی از راه هایی هستند که اعضای تیم می توانند روابط مثبت کاری میان خود و همکاران شان ایجاد کنند تا سازمان را به قله های صعود برسانند. این نگرش خوبی برای دستیابی به موفقیت های کلی سازمان و ایجاد محیطی سرشار از اطمینان و صداقت در میان کارمندان است. 

مترجم: پردیس کیانی
 

  • ۱۸ آذر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×