۱۰ رفتار نادرست در اولین نگاه

۱۰ رفتار نادرست در اولین نگاه

شرف الشمس

۱۰ رفتار نادرست در اولین نگاه

آیا به یاد دارید در اولین نگاه یا ملاقات با شریک زندگی تان چگونه ظاهر شدید؟ نحوه لباس پوشیدن و رفتار تان و حتی صحیت هایتان را به … …

۱۰ رفتار نادرست در اولین نگاه

آیا به یاد دارید در اولین نگاه یا ملاقات با شریک زندگی تان چگونه ظاهر شدید؟ نحوه لباس پوشیدن و رفتار تان و حتی صحیت هایتان را به یاد می آورید؟ آیا این رفتار ها طرف مقابل تان را به خود جذب کرده یا از خود رانده است؟ در این نوشتار ۱۰ رفتار نادرست در اولین نگاه یا اولین ملاقات را به شما معرفی می کنیم که حواستان باشد هرگز انجامشان ندهید.

۱۰ رفتار نادرست در اولین نگاه

در ادامه ۱۰ رفتار نادرست در اولین نگاه آمده است:

۱. چین و چروک لباس

شما با لباسی چروکیده به یک جلسه رسمی می‌روید اما نمی‌دانید که این طرز لباس پوشیدن شما تأثیر بسیاری بر طرف مقابل‌تان می‌گذارد. لباس‌های چروک شما نشان‌دهنده این است که فرد مقابلتان برای شما کوچک‌ترین اهمیتی ندارد.

حتی ممکن است او فکر کند که شما فردی تنبل و شلخته هستید. پس اگر بلد نیستید لباس‌هایتان را چگونه اتو کنید، بهتر است هر چه زودتر یاد بگیرید. این یکی از مهارت‌های زندگی است که هر کسی باید آن را فرا بگیرد.

۲. آدامس جویدن

مردم به دلایل مختلف آدامس می‌جوند. دلیل آن می‌تواند استرس، از بین رفتن بوی سیگار دهان یا هضم غذا باشد.

آدامس جویدن هیچ مشکلی ندارد اما جویدن یا باد کردن آن در جلسات رسمی اشتباه و منعکس‌کننده رفتاری بچه‌گانه و بی‌احترامی است. پس قبل از ورود به جلسات، لطفاً آدامس خود را در سطل زباله بیاندازید.

۳. آرایش غلیظ

آرایش زیاد این سؤال را در ذهن طرف مقابل ایجاد می‌کند که شما چه چیزی را پشت آن همه رنگ و لعاب پنهان کرده‌اید.

۴. کفش‌های کهنه

کفش‌هایی که شما به پا می‌کنید می‌تواند در نگاه اول بر دیگران تأثیر بگذارد. بسیاری از افراد کفش‌ها را معیار قضاوت قرار می‌دهند. پس اگر کفش‌هایی کهنه به پا دارید، بهتر است هر چه زودتر برای خرید کفشی نو اقدام کنید.

۵. حالت بد بدن

حق با مادر شما است. شما باید صاف و درست بنشینید یا راه بروید. سرهایتان را رو به بالا بگیرید، شانه‌هایتان را به عقب هل دهید و با آرامش کامل و اعتماد به نفس بالا قدم بردارید. در این صورت هیکل و لباس‌های تنتان نیز بهتر از قبل خودش را نشان می‌دهد.

اگر با سرهایی رو به پایین و پشتی قوز کرده وارد اتاقی شوید، از همان ثانیه‌های اول، تأثیر منفی بر دیگران خواهید گذاشت.

۶. عطر زیاد

بوی سیگار، عرق می‌تواند تأثیر منفی بر دیگران بگذارد اما در عطر زدن خود نیز باید احتیاط کنید. اگر چه بوی عطر شما می‌تواند بر افراد بسیاری تأثیر مثبت بگذارد اما افرادی نیز هستند که به بوی عطر حساس‌اند طوری که از شدت آن سرگیجه می‌گیرند. پس بهتر است از عطر زدن درست قبل از ورود به جلسات کاری یا حتی مهیمانی ها، آن هم به مقدار زیاد، خودداری کنید.

۷. عدم تماس چشمی

آیا نسبت به فردی که به سمت‌تان می‌آید بی‌تفاوت هستید و هیچ توجه‌ای به او نمی‌کنید و مدام سرتان با گوشی‌تان گرم است یا به ویترین مغازه‌های اطراف چشم دوخته‌اید؟ عدم تماس چشمی نشان‌دهنده عدم توجه، علاقه، ناامنی و حتی تکبر است.

۸. هندزفری

اگر در طول مسیر دوست دارید از طریق هندزفری به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش دهید، اشکالی ندارد اما قبل از وارد شدن به جلسات بهتر است آن‌ها را از گوش‌هایتان در بیاورید زیرا نشانه عدم توجه و تمرکز شما هستند.

۹. توجه بیش از حد به ظاهر خود

آیا مدام در آینه به خودتان نگاه می‌کنید؟ آیا تمام تمرکزتان بر چهره و ظاهرتان است و به اطرافیان‌تان کوچک‌ترین توجهی ندارید؟ توجه زیاد به خود، نشان‌دهنده غرور و تکبر و علاقه شما به جلب توجه دیگران شما است. این یک رفتار نادرست در اولین نگاه است.

۱۰. شل دست دادن

شما می‌خواهید اولین کلمات خود را به زبان بیاورید. شما مقابل فردی ایستاده‌اید و به او لبخند می‌زنید، سپس دستتان را به سمت‌اش دراز می‌کنید اما دستی که می‌دهید شل و ضعیف است.

فردی كه تنها انگشتان دستش را دراز می‌کند یا دست‌هایش مانند ماهی شل و یخ است، این مفهوم را منتقل می‌کند که من مایل به من دست دادن نیستم یا من صمیمیت را دوست ندارم. همچنین نشانه ضعف و مطیع و تسلیم بودن نیز می‌باشد.

بنابراین سعی کنید دستی که می‌دهید محکم باشد تا مفهوم شور و اشتیاق و سلطه‌گری شما را منتقل کند. فقط حواستان باشد که استخوان‌های طرف مقابلتان را نشکنید.

توصیه‌های دیگری هم داریم از جمله: وقت‌شناس بودن، گذاشتن موبایل روی ویبره، جویدن غذا با دهان بسته، قطع نکردن حرف دیگران، با دقت گوش دادن و بسیاری از نکته‌های دیگری که مادرتان از دوران کودکی به شما گوشزد می‌کرد.

  • ۱۹ آذر ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×