۱۰ فیلم عاشقانه معروف دنیا که واقعیت خشن رابطه ها را نشان داده اند

۱۰ فیلم عاشقانه معروف دنیا که واقعیت خشن رابطه ها را نشان داده اند

۱۰ فیلم عاشقانه معروف دنیا که واقعیت خشن رابطه ها را نشان داده اند

بهترین فیلم های عاشقانه فقط سرگرم کننده نیستند و در حقیقت می توانند درس های زیادی در زمینه زندگی، عشق و روابط به ما بدهند. در این مطلب به ۱۰ فیلم عاشقانه و آنچه به ما آموخته اند خواهیم پرداخت

۱۰ فیلم عاشقانه معروف دنیا که واقعیت خشن رابطه ها را نشان داده اند

۱۰ فیلم عاشقانه معروف دنیا که واقعیت خشن رابطه ها را نشان داده اند

بسیاری از مردم فیلم های عاشقانه را دوست دارند. آنها وقتی می بینند که نیروی عشق بر هر چیزی پیروز می شود، احساس خوبی پیدا می کنند. اغلب اوقات دلیل اینکه احساس خوبی در ما بیدار می شود این است که امید پیدا می کنیم که امید در واقع همان پیام فیلم است. اغلب وقتی در مقابل صفحه تلویزیون یا سینما می نشینند به راحتی با لحظات فیلم انس گرفته، اشک می ریزند و عمیق ترین احساسات شان بروز پیدا می کند. 

بهترین فیلم های عاشقانه فقط سرگرم کننده نیستند و در حقیقت می توانند درس های زیادی در زمینه زندگی، عشق و روابط به ما بدهند. در اینجا به ۱۰ فیلم عاشقانه و آنچه به ما آموخته اند خواهیم پرداخت.

۱. فیلم دفترچه ای با خطوط نقره ای (2012) Silver Linings Playbook

فیلم دفترچه ای با خطوط نقره ای

زندگی گاهی اوقات دشوار است و ما ممکن است در شرایطی قرار بگیریم که راه فرار نداشته باشیم اما زیبایی زندگی به غیر قابل پیش بینی بودن آن و همچنین افرادی است که انتظار نداریم وارد زندگی مان شوند. 

برای اتفاقات غیر منتظره همیشه خود را آماده کنید. اگرچه ممکن است در این راه با اهریمن دست به گریبان شوید اما ممکن است با کسی که کمترین انتظار را دارید وارد رابطه شوید. از انتظار کشیدن برای عشق دست بکشید و بکوشید آن را پیدا کنید. 

۲. فیلم یک روز (2011) One Day

فیلم یک روز

این یکی از آن فیلم های عاشقانه است که اهمیت دوستی در رابطه را به ما می آموزد. به علائم دوستی توجه کنید. او ممکن است تمام خصوصیات بد و خوب شما را بشناسد اما هنوز عاشق شما نباشد. 

اگر به شما تکیه کرده و همیشه و در هر شرایطی نزدیک ترین همراه شماست بهتر است به قرار گذاشتن با او پایان ندهید. 

۳. فیلم خاطرات بریجت جونز (2001) Bridget Jones’s Diary

فیلم خاطرات بریجت جونز

عشق گاهی اوقات ما را غافلگیر می کند و ما به فردی که اصلا انتظار نداریم دل می بندیم. 

هیچ کتابی را از جلد آن قضاوت نکنید. گاهی اوقات با کسانی ارتباط برقرار می کنیم که هرگز در تصورمان هم نمی گنجید. شیمی میان افراد بسیار مهم است اما مهمتر این است که چه قدر با هم تطابق پیدا می کنیم. 

۴. فیلم شماره تو چنده؟ (2011) What’s Your Number

فیلم شماره تو چنده؟

از تمرکز بر گذشته تان پرهیز کنید. شاید هنوز کسی که مناسب شماست سر راهتان قرار نگرفته است. اگر هنوز مجردید یا برای مدتی طولانی تنها مانده اید، ممکن است احساس دلتنگی و ناراحتی داشته باشید و به این فکر کنید که چرا روابط تان با شکست مواجه می شود اما به یاد داشته باشید اگر روابط تان درست بود حتما به هم نمی خورد. بنابراین واقعیت این است که شما فرد اشتباهی را انتخاب کرده اید. 

به استقبال افراد جدید و فرصت های جدید در زندگی بروید. 

۵. فیلم 10 چیز درباره تو که ازشان متنفرم (1999)  10Things I Hate About You

فیلم 10 چیز درباره تو که ازشان متنفرم

خود را تغییر ندهید. اگر کسی شما را دوست داشته باشد هر آنچه که شما را متفاوت می کند را تحسین خواهد کرد حتی چیزهایی که برای دیگران چندان جالب نیست. 

او فقط به دنبال راهی برای دوست داشتن شماست و حتی می تواند آنقدر عجیب و غریب باشد که عیب های شما را هم دوست داشته باشد. 

۶. فیلم با تو حال نمی کند (2009) He’s Just Not That Into You

فیلم با تو حال نمی کند

منتظر کسی که دوست ندارد با تو باشد نباش. اگر همیشه در حال عذرخواهی کردن هستید یا خود را توجیه می کنید و او به شما توجه نمی کند در واقع دلیلش این است که با شما حال نمی کند. ممکن است به خاطر کنار گذاشتن او دچار صدمه شوید اما این اولین گام برای به رسمیت شناختن خود و رهایی است. 

اجازه ندهید تنها یک گزینه میان دیگر گزینه ها برای کسی باشید که در اولویتش نیستید. 

۷. فیلم در واقع عشق (2003) Love Actually

فیلم در واقع عشق

این یکی از فیلم های عاشقانه است که داستان چند نفر را روایت می کند. 

هر کس شانس عاشق شدن را دارد و مهم نیست چه کسی هستید، از کجا می آیید و چه شرایطی دارید. مهم این است که در جای مناسب و زمان مناسب قرار بگیرید. هر کسی سزاوار عشق است و همه می توانند آن را پیدا کنند. 

۸. فیلم صبحانه در تیفانی (1961) Breakfast at Tiffany’s

فیلم صبحانه در تیفانی

اگر کسی به خاطر پول عاشق کسی شود، این یک عشق واقعی نیست. متاسفانه بسیاری از افراد هم تنها به دنبال پول هستند و به شخصیت و احساسات دیگران اهمیتی نمی دهند. 

اگر کسی واقعا شما را برای خودتان دوست داشته باشد، به حساب بانکی تان توجهی نمی کند و مادیات برایش مهم نخواهد بود. 

۹. فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک (2004) Eternal Sunshine of the Spotless Mind

فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک

برخی اوقات ممکن است درد زیادی در قلب به وجود آید و در ذهن برخی افراد غیر ممکن به نظر برسد که راهی برای التیام آن درد پیدا کند. 

خود را تحت فشار نگذارید و خودتان را هم نادیده نگیرید. باید وقتی برای آن اختصاص دهید و سعی نکنید راه حل های سریع و موقت مانند مهمانی و یا جایگزین کردن فردی دیگر را امتحان کنید زیرا این یک راه اشتباه است و خود می تواند منجر به درد و شکست دوباره شود. نباید عجله کنید زیرا به زمان نیاز دارید. 

۱۰. فیلم نوت بوک (2004) The Notebook

فیلم نوت بوک

عشق واقعی هرکز فراموش نخواهد شد و از آزمون زمان سربلند بیرون خواهد آمد. مهم نیست که چه پیش آید، بدون در نظر گرفتن شرایط به مبارزه و وفاداری ادامه خواهد داد. هیچ مانع کوچک یا بزرگی وجود نخواهد داشت زمانی که عشق حقیقی به سراغتان می آید. 

تجربه های عاشقانه و فیلم های مورد علاقه تان را اینجا با ما در میان بگذارید.

 

مترجم: پردیس کیانی

  • ۱۰ آذر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×