۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

شرف الشمس

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

منفورترین فوتبالیست‌ها چه کسانی هستند؟ بازیکنانی که در این فهرست هستند، هم در میدان ورزش و هم در زندگی شخصی، نقص‌های شخصیتی و اخلاقی عمیقی نشان داده‌اند. خواه … …

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

منفورترین فوتبالیست‌ها چه کسانی هستند؟
بازیکنانی که در این فهرست هستند، هم در میدان ورزش و هم در زندگی شخصی، نقص‌های شخصیتی و اخلاقی عمیقی نشان داده‌اند. خواه داور را در زمین فوتبال فریب داده‌ باشند و خواه به همسرشان خیانت کرده‌ باشند، باید اسم‌شان در این فهرست آورده شود تا خجالت بکشند و درس عبرتی برای ورزشکاران آینده باشند!

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

این فهرست فقط شامل فوتبالیست‌هایی است که درحال‌حاضر فعال هستند. بسیاری از بازیکنان این فهرست از لیگ برتر انگلیس و لالیگای اسپانیا هستند. این لیگ‌ها که بیش‌ترین مخاطب را در سراسر جهان دارند، شامل منفورترین بازیکنان هستند.

گاهی اوقات، ممکن است این بازیکنان واقعا سزاوار منفور نامیده شدن نباشند. برای مثال، فوتبالیست‌هایی که برای برخی از بزرگ‌ترین تیم‌های جهان توپ می‌زنند، احتمالا مورد نفرت طرفداران تیم رقیب قرار می‌گیرند. اگر تعدادی از بازیکنان تیمی که مورد علاقه‌ی شما است در این فهرست هستند، آن را به عنوان یک تعریف قلمداد کنید زیرا تیم‌تان با این کار خاطر آسوده‌ی حریف را مشوش می‌کند!

لذت ببرید، برآشفته شوید یا احساس انزجار کنید، زیرا در این نوشتار مطالب شرم‌آوری را خواهید دید!

۱۰. اشلی یانگ

اشلی یانگِ بیچاره برای ایستادن روی پای خود زیادی مشکل دارد! شاید هم گوش داخلی‌اش دائما عفونت می‌کند؟ به احتمال زیاد او تمایل تنفرانگیزی به فریب دادن داور دارد، آن هم در هر زمانی که فرصت‌اش دست بدهد. یانگ تا قبل از پایان ۲۰۱۲ در ۲۰۰ بازی لیگ برتر ۱۱ پنالتی گرفته‌است، و از آن تاریخ به بعد روند رو به نزول داشته‌است. پنالتی گرفتن هیچ مشکلی ندارد وقتی که واقعا روی شما خطا صورت گرفته باشد، اما حتی الکس فرگوسن گفت که او برای یکی از پنالتی‌هایی که در فصل ۱۲-۲۰۱۱ برای منچستر یونایتد گرفت، به صورت نمایشی زمین خورد. در فصل ۱۴-۲۱۰۳ دیوید مویس به خاطر عمدا زمین خوردن‌اش به او هشدار داده بود. دیگر مدیران و کارشناسان کم‌تر مراقب صحبت‌ها‌ی‌شان بودند و به طور آشکارا او را یک فریب‌کار یا متقلب نامیده بودند. او در طول زندگی‌ حرفه‌ای‌اش حداقل ۴ بار به دلیل فریب دادن داور کارت زرد گرفته است.

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

۹. دنی آلوز

انگیزه‌ی دنی آلوز از دلقک بازی‌هایش ممکن است چیزی بسیار بدتر از پنالتی گرفتن صرف باشد. آلوز که بازیکن خط دفاع است، چندان در محوطه‌ی جریمه‌ی تیم مقابل حضور ندارد. بنابراین، با تظاهر به آسیب‌دیدگی یا تکل‌های خشن تلاش می‌کند بازیکنان تیم مقابل را متوقف کند یا باعث اخراج آنها شود. یکی از قابل توجه‌ترین نمونه‌ها در یکی از مسابقات لیگ قهرمانان در مقابل رئال مادرید بود. در صحنه‌ای از این بازی آلوز حرکت پای خود را طوری تنظیم می‌کند که به نظر برسد به شدت روی او خطا شده‌است. بازیکن مادرید اخراج می‌شود و بارسلونا به دور بعد راه پیدا می‌کند. فرمول تظاهر به آسیب‌دیدگی او آن‌قدر تکرار می‌شود تا زمانی که داور به او کارت زرد بدهد؛ او به شهرت باشگاه بزرگ‌اش، بارسلونا، آسیب می‌زند!

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

۸. سرخیو راموس

سرخیو راموس مدت‌ها است که به عنوان کثیف‌ترین بازیکن رئال مادرید معروف است. زمانی که این مطلب نوشته می‌شود، طبق آمار لالیگا راموس ۱۹ کارت قرمز دارد. با در نظر گرفتن این‌که چندین سال تا بازنشسته شدن فاصله دارد، می‌توان گفت که این تعداد بیش‌تر نیز خواهدشد. راموس مدافعی است که به تکل‌های خشن معروف است، اخلاقی ناخوشایند دارد و میل شدیدی به لگد زدن و با آرنج زدن بازیکنان تیم مقابل دارد. این امر او را تبدیل به یک بازیکن منفور کرده‌است، تا جایی که وقتی ضربه‌ی پنالتی را به جایگاه تماشاچیان زد، صدای قهقهه از سوی جمعیت بلند شد.

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

۷. اشلی کول

دلایل زیادی برای نفرت داشتن از اشلی کول وجود دارد. از کجا شروع کنیم!؟ او ظاهرا چندین بار همسر سابق خود شریل کول را فریب داد تا جایی که همسرش از او طلاق گرفت. تیمی که او را به یک بازیکن باکیفیت تبدیل کرده بود برای پول بیش‌تر ترک کرد و به یک باشگاه ثروتمندتر پیوست. زمانی که به توییتر پیوست، با سیلی از توهین‌ها از سوی هزاران آدمی که از او متنفر بودند مواجه شد؛ و در واکنش به این اتفاق، اهانت‌هایی را روی صفحه‌ی توییتر خود قرار داد، کاری که فقط از یک کودک بدخلق برمی‌آید. کول به دلیل سرعت بالا در یک منطقه‌ی مسکونی محکوم شد، و وکیل او کوشید اثبات کند که “دستگاه کنترل سرعت پلیس” اشکال داشته است. او به خاطر ادای سوگند نزد یک افسر پلیس جریمه شد، و به کارآموزی جوان با تفنگ بادی شلیک کرد. این فهرست بدون شک طولانی‌تر و طولانی‌تر خواهدشد.

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

۶. رونالدو

رونالدو به غیر از این‌که دائما برای گرفتن خطا و پنالتی خود را زمین می‌زند و تمایل عجیبی به تمارض دارد، اشتباهات خیلی زیادی انجام نداده‌است. هرچند ۳ چیز وجود دارد که می‌توانند در برجسته کردن خطاهای او نقش داشته باشند. اول این‌که، او برای منچستر یونایتد بازی کرده‌است که همیشه برای هر کسی خوش‌شانسی به بار می‌آورد. دوم این‌که، او با زدن ژل به موهایش و انداختن گوشواره شبیه عروسک “کِن” [نامزد باربی] می‌شود، بنابراین همیشه به خاطر این طرز آراستن خود از سوی هواداران فوتبال مورد تمسخر قرار گرفته‌است. سوم، او دقیقا یک فوتبالیست خیلی خوب است که از تیم مقابل خطا می‌گیرد. علی‌رغم این، او در دوران بازی خود در لیگ برتر به شدت مورد تنفر بود، هرچند از زمانی که به اسپانیا آمده‌است، حرکات عجیب و غریب او برای فریب داور کم‌تر شده‌است.

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

۵. سرخیو بوسکتس

بوسکتس نیز مانند هم‌تیمی خود دنی آلوز از بارسلونا، تظاهر را به سطح جدیدی از تنفری ویرانگر می‌کشاند. این دو باعث شده‌اند که بسیاری از هواداران فوتبال از بارسلونا متنفر شوند، و این قابل بخشش نیست. حرکات مضحک او به یک دلیل ساده از آلوز بدتر است: او داور را به مراتب بیش‌تر فریب می‌دهد آن هم در رویارویی‌های بی‌خطر!

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

۴. پاتریس اورا

واژه‌های زیادی برای توصیف پاتریس اورا وجود دارد و بیش‌تر آنها نسبتا ناخوشایند هستند، بنابراین بیایید بکوشیم همه‌ی آنها را در این مطلب جا بدهیم! اورا به دلیل سوء استفاده از بازوبند کاپیتانی تیم ملی فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۰، یک وزغ عصبانی، کج خلق، نابالغ و نالان است. او با یکی از مربیان بحث و جدل کرد و متعاقبا اعتصابی همگانی را از سوی بازیکنان علیه کادر مربیان راه انداخت و نهایتا منجر به حذف فرانسه از دور رقابت‌ها شد. در سال ۲۰۱۲، او پشتش را با پیراهن تیم ملی فرانسه خشک کرد. او یک احمق بداخلاق و کینه‌جو است که در جریان رسوایی نژادپرستی لوییز سوآرز، با تحریک او زیاده‌روی کرد. او در مطبوعات درباره‌ی تیم‌های دیگر نظراتی تند و توهین‌آمیز ایراد می‌کند، به خصوص آرسنال را یک “تیم آموزشگاهی” و “کپه‌ی آشغال” خطاب می‌کند. او ادای هم تیمی سابق دیمیتار برباتوف را درآورد و بعد از بازی در مقابل سوآرز ابراز شادمانی کرد.

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

۳. لوییز سوآرز

این بدبخت را از کجا شروع کنیم؟ برای بسیاری از هوادارن، لوییز سوآرز نخستین بار در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۰ و در بازی مقابل اوروگوئه وقتی که با دست یک گل صد در صد را از روی خط دروازه گرفت مورد نفرت قرار گرفت. زمانی که در تیم آژاکس بود دست یکی از بازیکنان حریف را گاز گرفت. از زمانی انتقال به لیگ برتر، او متهم است که با فریب داور چند پنالتی برای لیورپول گرفته‌است. مجازات او به دلیل توهین نژادپرستانه‌اش علیه پاتریس اورا، مورد بعدی است. در آوریل ۲۰۱۳ برانسیلاو ایوانوویچ را در یک مسابقه روبه‌روی چلسی گاز گرفت. موضوع تکان‌دهنده این است که که فوتبالیست خون‌آشام اهل اوروگوئه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴، جورجوکیه‌لینی را در رقابت مقابل ایتالیا گاز گرفت!

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

۲. جان تری

نام جان تری همواره در تیترهای داغ و کوبنده حاضر است، البته بیش‌تر این تیترها به جا و درست هستند. ابتدا در سال ۲۰۰۱ یک توریست امریکایی را بعد از حادثه‌ی ۱۱ سپتامبر به باد سخره گرفت. در سال ۲۰۰۲، در یک لیوان آب‌جوخوری ادرار کرد و آن را کف سالن یک کلوب شبانه انداخت. در همان سال به خاطر نزاع و سلب آرامش مردم در بیرون از یک کلوب شبانه، متهم شد. در سال ۲۰۰۸، بنتلی گران‌قیمت خود را در یک پارکینگ مخصوص رانندگان ناتوان پارک کرد. در سال ۲۰۰۹، در ازای دریافت رشوه، اجازه‌ی بازدید از زمین تمرینات چلسی را به عده‌ای داد. سپس در سال ۲۰۱۰ کاشف به‌عمل آمد که همسر و دو فرزندش را فریب داده‌است و با نامزد هم تیمی‌اش روابط پنهانی دارد. انگار که تا این‌جا کافی نبوده‌است، زیرا او به خاطر توهین نژادپرستانه به آنتوآن فردیناند در یک مسابقه در سال ۲۰۱۱ تحت محاکمه قرار گرفت. از آن‌جایی که این اتهام به طور کامل ثابت نشد، او تبرئه شد. هرچند اگر برای فدراسیون فوتبال محرز می‌شد که این توهین رخ داده‌است، جان تری به چهار ماه ممنوعیت از فوتبال محکوم می‌شد.

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال

۱. جوئی بارتون

هیچ کس به اندازه‌ی جوئی بارتون در میان هواداران فوتبال منفور نیست. او از نظر آنها یک خرابکار است و مانند یک جنایتکار در زمین رفتار می‌کند. او چندین و چند کارت قرمز دریافت کرده‌است، خطاهای خشونت‌باری داشته‌است، و با وجود توجهی که جلب خرابکاری‌های او شده‌است، همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. آن‌چه بارتون را تبدیل به یک چهره‌ی منفور کرده‌است، این است که زود از کوره درمی‌رود و به سمت بازیکن حریف حمله می‌کند.

۱۰ منفورترین بازیکن فوتبال
ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: هاب پیجز

//بازده//

 • ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
مطالب مشابه

  کانال تلگرامی طومار

  ۰ دیدگاه
  دیدگاه ها
  دعا و طلسم
  هاروس
  ×