۱۰ کارهایی که باید هر سال برای همسر خود انجام بدهید

۱۰ کارهایی که باید هر سال برای همسر خود انجام بدهید

شرف الشمس

۱۰ کارهایی که باید هر سال برای همسر خود انجام بدهید

نگران این هستید که آیا تا به‌حال کاری بوده که میتوانستید برای همسرتان انجام دهید ولی از آن بی خبر بوده‌اید؟ ما در این نوشتار از کارهایی که باید … …

۱۰ کارهایی که باید هر سال برای همسر خود انجام بدهید

نگران این هستید که آیا تا به‌حال کاری بوده که میتوانستید برای همسرتان انجام دهید ولی از آن بی خبر بوده‌اید؟ ما در این نوشتار از کارهایی که باید هر سال برای همسر خود انجام بدهید برای‌تان می‌گوییم و ۱۰ کار از این دست را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

۱۰ کارهایی که باید هر سال برای همسر خود انجام بدهید

برای اینکه هر سالی که می‌گذرد تکراری نشود و به یاد ماندنی تر بماند چه کارهایی برای شریک زندگی تان می کنید؟

آیا این روزها به نظرتان نمی‌رسد که سال‌ها مثل برق و باد می‌گذرند؟ زمان یقینا خیلی زود می‌گذرد، و در یک رابطه، استفاده از هر ثانیه‌ای که با هم می‌گذرانید، بسیار مهم است. بنابراین، اگر به دنبال راه‌هایی هستید که با شریک زندگی‌تان رابطه‌ی عمیق‌تری داشته باشید و لحظه به لحظه‌ی با هم بودن‌تان را مغتنم بدانید، فهرست ما را بررسی کنید و در این سال جدید تمام کارهای موجود در فهرست را که برای رابطه‌تان لازم است، انجام دهید.

در ادامه ۱۰ کارهایی که باید هر سال برای همسر خود انجام بدهید را می شناسید:

۱. هر سال، شما و شریک زندگی‌تان باید یک سفر دو نفره با هم داشته باشید.

یک سفر دونفره بدون این‌که سایر اعضای خانواده همراهی‌تان کنند، راه عاشقانه‌ای است برای این‌که دوباره بارقه‌های عشق را میان خود و شریک زندگی‌تان تقویت کنید. حتی اگر فرزندی ندارید، می‌توانید زمانی را در اتاق دنج یک هتل بگذرانید بدون این‌که مزاحمی داشته باشید. به این ترتیب فرصتی خواهید داشت تا از کارهایی که باید انجام شوند دور شوید و آرامش بیابید. همین فراموش کردن فهرست کارهایی که باید انجام بدهید کمک می‌کند به هم نزدیک‌تر شوید.

۲. هر سال، به همسرتان فرصتی بدهید که به تنهایی سفر کند.

محققین دانشگاه یوتا مطالعه‌ای انجام دادند روی زوج هایی که زمانی را دور از هم سپری می‌کنند. آنها می‌گویند وقتی از هم جدا می‌شوند، شاید به اندازه‌ی زمانی که با هم هستند لذت نبرند اما دیگر فرصتی برای بحث‌ و جدل‌های احتمالی با یکدیگر را هم ندارند. یک جدایی کوتاه-مدت بین ۴ تا ۷ روز به هر دو طرف کمک می‌کند تصویر بزرگ‌تری از رابطه‌شان‌ و مشاجره‌های روزانه به‌دست بیاورند.

محققان سطح کورتیزول زوج‌هایی که زمانی را جدا از هم سپری کرده‌اند را مورد مطالعه قرار داند و پی بردند که استرس مربوط به جدا شدن از هم خیلی زود با دوباره پیوستن زوج به هم کم می‌شود. آنها می‌گویند “زوج‌هایی که مدت طولانی با هم بوده‌اند قاعدتا احساس و عملکرد بهتری دارند زمانی که به طور منظم با هم هستند در مقایسه با زمانی که به طور منظم از هم جدا هستند.” شما هم لابد همین شیوه را ترجیح می‌دهید. سایر موارد این فهرست کارهایی که باید هر سال برای همسر خود انجام بدهید را نیز به خاطر بسپارید.

۳. هر سال، زادروز شریک زندگی‌تان و سالگرد ازدواج‌تان را جدی بگیرید.

شما به عنوان یک زوج زمان زیادی را با هم صرف کارهایی می‌کنید که برای‌تان لذت‌بخش است، اما رویدادهای خاصی وجود دارد تلاش بیش‌تری را از جانب هر دو طرف ایجاب می‌کند. روز تولد و سالگرد ازدواج دو رویداد بزرگ هستند که می‌توانند باعث لذتی عظیم شوند.

وقتی شما بخشی از یک رابطه‌ی طولانی-مدت هستید، احتمالا طرف مقابل‌تان به شما نشان داده‌است یا گفته‌است که انتظار گرفتن هدیه را از شما ندارد یا این‌که اگر هدیه‌ای به او ندهید، ناراحت می‌شود. همیشه این رویدادها را جدی بگیرید و نگذارید مسئله‌ساز شوند. در این میان آن‌چه از همه کم‌اهمیت‌تر است میزان پولی است که هزینه می‌کنید.

در یک مطالعه درباره‌ی رفتارهای عاشقانه در یک رابطه، هم زنان و هم مردان کارهایی مثل رفتن به پیک‌نیک، یا قدم زدن در یک شب مهتابی یا گل گرفتن از طرف مقابل را نشانه‌های عشق می‌دانند، اما زنان در مقایسه با مردان تاکید بیش‌تری روی این رفتارها داشتند.

۴. هر سال، شما و شریک زندگی‌تان باید یک شب رویایی را بیرون از منزل سپری کنید.

آخرین باری که هر دوی شما خود را شیک و پیک کردید و برای سپری کردن یک شب عاشقانه همراه با شادمانگی و شام بیرون رفتید، کی بود؟ اگر پاسخ سوال برمی‌گردد به اوایل آشنایی‌تان، پس زمان آن رسیده‌است که از این روزمرگی بگریزید و سالی یک بار شبی عاشقانه را بیرون از منزل تجربه کنید. ایم مورد مهمی از فهرست کارهایی که باید هر سال برای همسر خود انجام بدهید است.

۵. هر سال، باید یکی از کارهای روزمره و همیشگی شریک زندگی‌تان را بر عهده بگیرید.

شریک زندگی‌تان مسئول میزان خاصی از کارهای خانه است. سالی یک بار، کارهای او را بر عهده بگیرید و با این مرخصی که به او می‌دهید، شگفت‌زده‌اش کنید. نباید به آنها پیشنهاد بدهید که همین کار را برای شما انجام بدهند، بلکه باید امیدوار باشید که او خودش این محبت شما را جبران کند. یا شاید او بخواهد به شیوه‌ای دیگر از شما قدردانی کند.

۶. هر سال، باید به جایی که نخستین بار شریک زندگی‌تان را ملاقات کردید، سر بزنید.

وقتی برای نخستین بار معشوق خود را ملاقات کردید، زندگی‌تان تغییر کرد و از آن زمان بابت داشتن او در زندگی‌تان خوشحال هستید. هر سال به جایی که نخستین بار همدیگر را ملاقات کرده‌اید بروید و با این کار به او نشان بدهید که روز آشنایی‌تان چه‌قدر برای شما مهم است.

۷. هر سال، برای شریک زندگی‌تان یک نامه‌ی عاشقانه بنویسید.

نوشتن درباره‌ی احساسات‌تان آسان‌تر است از آن چه تصورش را دارید و این از کارهایی که باید هر سال برای همسر خود انجام بدهید است. می‌توانید برای او توضیح بدهید هنگام دیدن لبخندش یا گرفتن دستان‌اش چه احساسی دارید. درباره‌ی آن‌ دسته از کارهایی که شریک زندگی‌تان انجام می‌دهد و باعث ایجاد لذت در شما می‌شود، بنویسید.

ایده‌های بیش‌تری لازم دارید؟ درباره‌ی نخستین بار که او را دیدید بنویسید، درباره‌ی کاری که هفته‌ی پیش انجام داد و به نظر شما بسیار جذاب بود، یا درباره‌ی امیدتان به آینده‌ای که با هم دارید.

۸. هر سال، باید یک چیز خاص فقط برای شریک زندگی‌تان خلق کنید.

حتی اگر هنرمند نیستید، می‌توانید یک غذای خاص، دسر یا میان‌وعده‌ای درست کنید که شامل خوراکی‌هایی است که همسرتان دوست دارد. شما می‌توانید آن را خوراک ویژه‌ی او بنامید. آن‌چه این هنر شما را خاص و متفاوت می‌کند، این واقعیت است که آن را فقط برای او تهیه کرده‌اید.

۹. هر سال، باید چیز جدیدی درباره‌ی شریک زندگی‌تان یاد بگیرید.

شما احتمالا بیش از یک بار در سال چیزهایی را درباره‌ی شریک زندگی‌تان می‌فهمید، اما بکوشید از او سوالی بپرسید که پاسخ‌اش را نمی‌دانید. آیا او همیشه رابطه‌ی خوبی با اقوام خود دارد؟ رویای کودکی او درباره‌ی شغل‌اش در آینده چه بوده‌است؟ فکر می‌کند در ۵ سال آینده در چه جایگاهی خواهد بود؟

۱۰. هر سال، شما و شریک زندگی‌تان باید با هم مراقبه کنید.

محققان پی برده‌اند که دعا، عادت و عشق و احساس عاشقانه مسیرهای عصبی یکسانی در مغز دارند. این مراکز در مغز دوپامین ترشح می‌کنند، این هورمون اثر خوشایندی روی بدن دارد و می‌تواند اعتیاد‌اور باشد.

  • ۲۲ آذر ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×