۱۱ کار که یک نفر را عاشق خودمان کنیم

۱۱ کار که یک نفر را عاشق خودمان کنیم

شرف الشمس

۱۱ کار که یک نفر را عاشق خودمان کنیم

در این نوشتار توضیح داده می‌شود چگونه می‌توانیم یک نفر را عاشق خودمان کنیم. در یک پژوهش، پژوهشگران از آدم‌ها خواستند داستان‌های خودشان را از نحوه‌ی عاشق‌ شدن‌شان بگویند، … …

۱۱ کار که یک نفر را عاشق خودمان کنیم

در این نوشتار توضیح داده می‌شود چگونه می‌توانیم یک نفر را عاشق خودمان کنیم. در یک پژوهش، پژوهشگران از آدم‌ها خواستند داستان‌های خودشان را از نحوه‌ی عاشق‌ شدن‌شان بگویند، فکر می‌کنید مهم‌ترین عامل عاشق‌ شدن چه بودند؟ متغیرهایی که بر عاشق‌ شدن تأثیر دارند عبارت‌اند از:

۱۱ کار که یک نفر را عاشق خودمان کنیم

۱. تشابه در نگرش‌ها، پیشینه، و ویژگی‌های شخصیتی

وقتی یک نفر احساس میکند شما شبیه او می اندیشید و نگاهتان به دنیا و زندگی و عشق شبیه اوست ناخودآگاه به سمت شما جلب می شود. چرا که می داند از همان ابتدای راه تفاهم را در این رابطه به همراه داشته اید.

۲. قرابت جغرافیایی

هرچقدر به یک نفر نزدیک باشید احساس صمیمیت و دوست داشتن شدیدتر می شود. مسیرهای کوتاه و چشم در چشم بودن های هر روزه به شکل عجیبی در شکل گرفتن عشق نقش مهمی دارند.

۳. خصوصیات شخصیتی و ظاهری خواستنی

همه افراد به دنبال این هستند که پارتنر عشقی خودشان را با توجه به معیارهایی که برای شخصیت و ظاهر طرف مقابل تعریف کرده اند انتخاب کنند. شاید بد نباشد بررسی کنید و ببینید فردی که دوستش دارید چه معیارهای شخصیتی و ظاهری را می پسندد و تا اندازه ای که در حد توان است خودتان را به آن معیارها نزدیک کنید.

۴. محبت دوسویه، حقیقتی که دیگران به خاطرش ما را دوست دارند

عشق یک طرفه هیچ کجای دنیا جواب نمی دهد. برای آنکه که یک نفر را عاشق خودمان کنیم این محبت و عشق دوطرفه را باید به معشوق خود نشان دهیم.

۵. ارضای نیازها

نیازهای عاطفی، جنسی، سرگرمی ها و حتی نیازهای مادی بخش مهمی از یک رابطه را شکل می دهند. شناخت نیازهای طرف مقابل و سعی در کمک معقول به رفع آنها می تواند گام بسیار مهمی برای جلب عشق باشد.

۶. انگیختگی بدنی و احساسی

برانگیختگی فیزیکی و احساسی عامل انگیزشی مهمی در شروع بسیاری از روابط هستند تماس بدنی می تواند یک عامل جذابیت باشد.

۷. اشارات خاص در صدا، چشم‌ها، ژست

بسیاری از افراد در این بررسی اعلام کردند که از ژست خاص طرف مقابل خوششان آمده و بسیاری از آنان اعلام کرده اند که عاشق صدای خاص و زیبای طرف مقابل یا زبان بدن او شده اند.

۸. آمادگی برای یک رابطه‌ی رمانتیک

اگر بتوانید همه شرایط را از نظر روحی و روانی یا خانوادگی و شغلی برای پذیرش یک عشق آماده کنید می توانید مطمین باشید که شخص مورد علاقه تان را به خودتان علاقمند می کنید. تصور اینکه یک زن عاشق مردی شود که شبانه روز گرفتار کار و شغل و پست و مقام خود است و به نظر نمی رسد حتی به یک رابطه عاشقانه فکر کند چه برسد به اینکه وارد آن شود خیلی سخت است.

۹. داشتن فرصت‌هایی برای با هم تنها بودن

خیلی از افراد بیان می کنند که در فرصتهایی که در اختیارشان قرار داده شده تا با فرد مورد علاقه شان تنها باشند احساس کردند که به او احساس عشق و علاقه پیدا کرده اند

۱۰. راز آلودی و مرموز بودن

اینکه یک نفر رازآلود و مبهم باشد ما را کنجکاو میکند که به کشف او بپردازیم و بخواهیم از زوایای پنهان وجوی و شخصیتی او پرده برداریم. همین موضوع عاملی می شود که ما احساس عشق و علاقه به فرد مرموز پیدا میکنیم.

  • ۶ فروردین ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×