۱۵ فیلم انگیزشی که هر کارآفرینی باید ببیند

۱۵ فیلم انگیزشی که هر کارآفرینی باید ببیند

شرف الشمس

۱۵ فیلم انگیزشی که هر کارآفرینی باید ببیند

. فیلم ها منابع خوبی برای انگیزه گرفتن هستند زیرا ما را محدود نمی کنند و احساسات قدرتمندی را درون مان بیدار می کنند و همین موجب می شود آرزوهایمان تحقق یابند. به طور خلاصه می توان گفت فیلم ها به ما کمک می کنند تا کارآفرینی نمونه باشیم

۱۵ فیلم انگیزشی که هر کارآفرینی باید ببیند

۱۵ فیلم انگیزشی که هر کارآفرینی باید ببیند

حتما نام انقلاب صنعتی به گوش تان خورده است، اکنون و این دوره، دوران انقلاب کارآفرینی است. کارآفرینی یکی از صنایع پر طرفدار است اما بسیاری از افراد از قطار در حال حرکت آن به راحتی سقوط می کنند.

راه های بسیاری وجود دارد اما برخی از این راه ها فقط وقت تان را می گیرند. در هر صورت به یاد داشته باشید که استقامت در بلند مدت نتیجه می دهد. شما برای موفقیت در این راه نیاز به تغییر در دیدگاه تان دارید تا آنچه که می خواهید را به دست آورید. 

یکی از عالی ترین راه ها، تماشای فیلم های انگیزشی در این زمینه است. ما در فهرست پیش رو بهترین فیلم هایی که هر کارآفرینی باید ببیند و از آن ایده بگیرد را به شما معرفی خواهیم کرد.

شما هر روز به انگیزه نیاز دارید تا بتوانید به موانعی که سر راه دارید غلبه کنید. گاهی اوقات به سختی می توانید روزتان را سپری کنید و این زمانیست که نیاز به انگیزه در شما افزایش می یابد. فیلم ها منابع خوبی برای انگیزه گرفتن هستند زیرا ما را محدود نمی کنند و احساسات قدرتمندی را درون مان بیدار می کنند و همین موجب می شود آرزوهایمان تحقق یابند. 

به طور خلاصه می توان گفت فیلم ها به ما کمک می کنند تا یک کارآفرین نمونه باشیم. 

فیلم شبگرد 2014  Nightcrawler

فیلم شبگرد

شبگرد فیلمی مناسب برای افرادیست که چشم اندازی بزرگ دارند. فیلم کمی خشن است اما جیک گیلنهال شما را درگیر خود خواهد کرد. مردی به دنبال کار است و پس از وقوع یک جرم تصمیم می گیرد خبرنگار صحنه های جرم و جنایت شود. این فیلم به شما یاد می دهد که با کمی انگیزه می توانید به هر چیزی که می خواهید تبدیل شوید. همچنین به شما یاد می دهد که چگونه با تمرکز، تلاش کنید ویژگی های مثبت تان را یافته و بهبود بخشید. 

این فیلم را تماشا کنید و سپس به عقب برگردید تا همه چیز را درباره خود مرور کنید. 

فیلم شبکه اجتماعی 2010 The Social Network

فیلم شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی فیلم هالیوودی بسیار پر فروشی بود که داستانش درباره خالق فیسبوک است. این فیلم به دلیل قصه درخشانش، یک انتخاب عالی برای گرفتن انگیزه محسوب می شود. این فیلم به شما نشان می دهد که چگونه رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید. همچنین نشان می دهد که چگونه یک شرکت از اتاق خوابگاه رشد کرده و به بزرگترین پلتفرم رسانه های اجتماعی در دنیا بدل می شود. 

گرچه صحت داستان این فیلم هنوز مورد بحث است اما منبعی الهام بخش برای کارآفرینی به شمار می رود. 

فیلم غارتگران سیلیکون ولی 1999 Pirates of Silicon Valley

غارتگران سیلیکون ولی

این فیلم یکی دیگر از فیلم هاییست که درباره موفقیت مایکروسافت بیل گیتس و اپل استیو جابز ساخته شده است. درست است که این دو غارتگر نبودند اما این فیلم زندگی چالشی آنها را به تصویر می کشد. این فیلم درباره رقابت روزهای بسیار دور میان بیل گیتس و استیو جابز است. 

فیلم در جستجوی خوشبختی 2006 The Pursuit of Happyness

فیلم در جستجوی خوشبختی

این یکی از بهترین فیلم های انگیزشی است که می توانید ببینید و ویل اسمیت بازی فوق العاده ای در آن دارد. فیلمنامه اش بر اساس کتابی از خاطرات واقعی کریس گارنر به نگارش درآمد و به فیلمی پر فروش تبدیل شد. حسی عاطفی در این فیلم وجود دارد که در بسیاری از فیلم های شیک هالیوودی پیدا نمی کنید. 

این فیلم پیامی ساده اما بزرگ به همه می دهد : هرگز تسلیم نشوید. 

فیلم رستگاری در شاوشنگ 1994 The Shawshank Redemption

فیلم رستگاری در شاوشنگ

این یکی از 10 فیلم برتر تاریخ سینماست. موضوع فیلم این است که دو زندانی که سال هاست در حبس به سر می برند، آرامش و رستگاری نهایی را از طریق انجام اقدامات شایسته مشترک به دست می آورند. شخصیت اصلی فیلم اندی، به جرمی دروغین به حبس ابد گرفتار می شود اما با تلاش بسیار بالاخره موفق می شود. 

فیلم فارست گامپ 1994 Forrest Gump

فیلم فارست گامپ

این فیلم داستانی زیبا درباره مردی ساده دارد که موفقیتی فوق العاده کسب می کند و مدال های بسیاری به دست می آورد به طوریکه مردم سراسر کشور از او الهام می گیرند. این داستان متضاد نشان می دهد که شما برای رسیدن به جایگاه نیازی نیست که حتما نبوغ زیادی داشته باشید بلکه کافیست مقاوم باشید و تلاش کنید. 

فیلم مانی بال 2011 Moneyball

فیلم مانی بال

این فیلم داستان واقعی بیلی بین، مربی تیم ورزشی با بازی براد پیت است. تیمی که بدون پول و در رقابتی ناعادلانه با تیم های بزرگ و پر ستاره برنده می شود. این فیلم نشان می دهد که چطور یک کارآفرین با روزکردی نوآورانه می تواند کسب و کارش را نجات دهد و بدون سرمایه هم موفق شود. 

فیلم پدرخوانده 1972 The Godfather

فیلم پدرخوانده

پدرخوانده هم یکی از برترین و محبوب ترین فیلم های تاریخ است. این فیلم درباره رشد یک تجارت خانوادگی کوچک و مبارزه با مخالفان است. کسب و کار در طول زمان تغییر می کند و در نهایت به بزرگترین سندیکای سازمان یافته خلافکار در شهر نیویورک بدل می شود. پدر و پسری که این کسب و کار را اداره می کنند نشان می دهند چه چیزی برای در صدر ماندن نیاز است. 

البته نکته مهم این است که بعد از تماشای این فیلم به هیچ عنوان به سراغ کارهای غیر قانونی نروید و تنها سعی کنید خردمندانه الهام بگیرید. 

فیلم وال استریت 1987 Wall Street

فیلم وال استریت

این فیلم در مورد کسب و کار و حرص و طمع است و داستان یک سهامدار جوان و جاه طلب را به تصویر می کشد. او با قدرتش در همه چیز موفق می شود و تجارت شخصی اش را گسترش می دهد. شما نیازی نیست مثل او حریص باشید اما خوب است که از تلاشش الهام و انگیزه بگیرید. 

فیلم راکی 1976 Rocky

فیلم راکی

این فیلم، یک داستان غم انگیز کلاسیک دارد. چالش راکی برای مبارزه با یک قهرمان سنگین وزن، فرصتی برای یک زندگی بهتر است. این فیلم برای تقویت روحیه رقابت بسیار آموزنده است و به شما القا می کند که به خوبی مبارزه کنید. 

فیلم جری مگوایر 1996 Jerry McGuire

فیلم جری مگوایر

این هم یک فیلم کلاسیک بر اساس یک داستان واقعی است که نشان می دهد چه قدر طول می کشد تا به موفقیت برسید. شخصیت اصلی فیلم (تام کروز) علیرغم مشکلات به مسیرش ادامه می دهد و در نهایت به موفقیت در زندگی و کسب و کار می رسد. 

فیلم استارتاپ دات کام 2001 Startup.com

فیلم استارتاپ دات کام

یک مستند عالی درباره راه اندازی یک استارتاپ در اواخر دهه 90 است. این مستند تمام آنچه باید درباره کسب و کار اینترنتی بیاموزید را به شما یاد می دهد. افزایش رقابت، از دست دادن رفاقت، جاه طلبی و نابودی همگی می توانند در این قبیل کارها وجود داشته باشند. 

فیلم ریسک هایی که پذیرفتند 2011  Something Ventured

فیلم ریسک هایی که پذیرفتند

اگر شما یک کارآفرین هستید، این مستند بینش خوبی پیش رویتان قرار می دهد. چیزی که جالب توجه است این است که این مستند بر اساس دیدگاه های نخستین سرمایه داران سیلیکون ولی ساخته شده است. با تماشای این فیلم شما چگونگی تامین بودجه و آنچه برای سرمایه داران بزرگ مهم است را یاد می گیرید. همچنین بر شجاعت و ایده های نوآورانه در کسب و کار در آرامش بازار تاکید می کند. 

فیلم اتاق دیگ بخار 2000 Boiler Room

فیلم اتاق دیگ بخار

اگرچه این فیلم به احتمال زیاد از فیلم وال استریت الهام گرفته اما در آن راهنمایی های الهام بخش و بزرگی برای کارآفرینان و فروشندگان وجود دارد. اجازه دهید تا این فیلم به شما کمک کند روحیه مناسب کسب و کار را به دست آورید. این فیلم ابتدا شما را تحریک می کند و سپس به شما کمک می کند تا مواظب روح خود باشید و دچار فساد اخلاقی نشوید. 

فیلم دفتر کار 1999 Office Space

فیلم دفتر کار

اگر شما از شغل خود ناراضی هستید، این فیلم بسیار مناسب شماست. این یک فیلم انگیزشی و الهام بخش است تا از دشواری های زندگی به سلامت بیرون آیید. شخصیت اصلی فیلم که از کارش متنفر است به جای ترک کردن کار سعی می کند با مقاومت به نتیجه ای برسد. این فیلم بسیار شگفت انگیز است پس تماشایش را از دست ندهید. 

 

مترجم : پردیس کیانی

  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×