۲۵ ویژگی زن مناسب برای ازدواج را بدانید

۲۵ ویژگی زن مناسب برای ازدواج را بدانید

شرف الشمس

۲۵ ویژگی زن مناسب برای ازدواج را بدانید

خوب وقتش رسیده که ۲۵ ویژگی زن مناسب برای ازدواج را بدانید. بعد از اینکه ویژگی های یک شوهر خوب را دانستید حالا باید ویژگی های یک زن مناسب … …

۲۵ ویژگی زن مناسب برای ازدواج را بدانید

خوب وقتش رسیده که ۲۵ ویژگی زن مناسب برای ازدواج را بدانید. بعد از اینکه ویژگی های یک شوهر خوب را دانستید حالا باید ویژگی های یک زن مناسب برای ازدواج هم بیان کنیم تا عدالت برقرار شود. پس این صفحه را ترک نکنید و تا پایان مقاله با ما همراه باشید که اطلاعات بسیار خوبی به دست می‌آورید.

۲۵ ویژگی زن مناسب برای ازدواج را بدانید

شما مدتی است که با او قرار می‌گذارید و شاید هم ماه‌ها است که خیلی با هم نزدیک و صمیمی شده اید. تصور می‌کنید برای برداشتن مهم‌ترین قدم و خریدن انگشتر الماس آماده هستید، اما هنوز ۱۰۰ درصد مطمئن نیستید. برای همین برای کمک گرفتن به اینترنت روی آورده‌اید.

هرچند این ریسک وجود دارد که از روی احساس تصمیم بگیرید، اما اگر او همان دختری باشد که می‌خواهید، حتما متوجه خواهیدشد. به ندای درون‌تان اعتماد کنید. البته بر اساس موثق‌ترین آمارها، ندای درون ما حداقل در ۵۰ درصد مواقع اشتباه می‌کند. اما خوب دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم همین است.

هرچند ازدواج دیگر چیزی نیست که قبلا بود، اما به هر حال تصمیم بزرگی است و باید به همین اندازه آن را مهم تلقی کنید. گاهی ندای درون ما به اندازه‌ی ذهن‌مان آشفته و گیج می‌شود. پس بگذارید موضوع را به نحوی ساده و قابل هضم موشکافی کنم. اگر او حداقل سه‌چهارم موارد این فهرست زن مناسب برای ازدواج را دارد، پیش‌قدم شوید و قرار بگذارید.

۱. او دوست داشتنی است.

طبق نوشته‌های پشت ماشین‌ها، آدم‌های معمولی مزخرف هستند ولی زن مناسب برای ازدواج خیلی خیلی دوست داشتنی است برای شما!!!

۲. شتاب‌زده عمل نمی‌کند.

این‌که بخواهید درباره‌ی برنامه‌های آینده صحبت کنید یک چیز است. ضرب‌الاجل و اتمام حجت چیز دیگری است. صرفا به خاطر ترس از دست دادن او شتابزده ازدواج نکنید. ترس در این فرآیند جایی ندارد.

۳. باعث می‌شود بهترینِ خودتان باشید.

بهترین نشانه‌ی این‌که او برای شما مناسب است این است که بودن با او باعث می‌شود بخواهید مرد بهتری باشید.

۴. او اهداف خود را دارد و از اهداف شما نیز حمایت می‌کند.

اگر این موضوعات به بهترین نحو هم‌سو باشند، شما واقعا موقعیتی فوق‌العاده به‌دست آورده‌اید.

۵. با والدین‌اش رابطه‌ای محترمانه دارد.

گذشته از شرایط افراطی، شما نباید درگیر فردی شوید که از والدین‌اش متنفر است، یا به آنها آزار رسانده است. این نشانه‌ای است که او نسبت به نزدیک‌ترین اطرافیان‌اش چه حسی دارد، فراموش نکنید که شما هم قرار است یکی از آنها باشید.

۶. او از نظر هیجانی باثبات است.

شاید دختران دیوانه در کوتاه مدت جالب باشند، اما شما نمی‌خواهید زندگی‌تان را با فردی سپری کنید که دمدمی مزاج است.

۷. از نظر جنسی با هم سازگار هستید.

وقتی مجرد هستید، هر رابطه‌ی جنسی یک رابطه‌ی خوب است. اما وقتی در رابطه هستید، باید علایق یکسان (یا حداقل بسیار مشابه) داشته‌باشید.

۸. روحیه‌ی تیمی دارد.

حتی اگر هر دوی شما درباره‌ی نقش‌های جنسیتی افکاری کاملا قدیمی دارید، اگر تمام چیزی که او می‌خواهد این است که از او مراقبت شود، روابط در دنیای امروز این‌گونه نیست. شما نقش والدین او را ایفا نمی‌کنید، درست است؟

۹. انتظارات بالا ندارد.

همه‌ی ما دوست داریم در خانه‌ای روی تپه زندگی کنیم، اما همه‌ی ما به آن نمی‌رسیم. مطمئن شوید که حتی اگر نتوانید از ظرفیت‌تان برای پول‌سازی استفاده کنید او مشکلی ندارد.

۱۰. در مشاجرات خونسردی خود را حفظ می‌کند.

در همه‌ی رابطه‌ها مشاجره وجود دارد. این واقعیت زندگی است. اگر بتوانید بدون این‌که او زیر گریه بزند یا شما با مشت به دیوار بکوبید از پس مشاجرات بر بیایید، در وضعیت خوبی قرار دارید.

۱۱. از خودش مراقبت می‌کند.

چاق‌ها شروع کنید به گلایه کردن. نمی‌گویم شما باید بازیکن والیبال المپیک یا سوپرمدل باشید، اما همه، مرد یا زن، باید سالم بمانند.

۱۲. با تجربیات قبلی یک‌دیگر مشکلی ندارید.

اکثر ما در گذشته چند تجربه داشته‌ایم. درباره‌ی حسی که نسبت به تجربیات او دارید صادق باشید- و مطمئن شوید او نیز برای شما همین کار را می‌کند.

۱۳. او حداقل به اندازه‌ی شما باهوش است.

هیچ‌چیز بدتر از یک زن احمق نیست، به جز زنی که وانمود می‌کند احمق است.

۱۴. به دورهمی شما و دوستان‌تان احترام می‌گذارد.

اگر او به شما اعتماد می‌کند که با پسران بیرون بروید (و شما برای این احترام ارزش قائل هستید) ارزشش را دارد که او را برای همیشه حفظ کنید.

۱۵. روزهای خوش‌گذرانی را پشت سر گذاشته است.

همه‌ی ما حق داریم گاهی خودمان را خالی کنیم و نفس راحتی بکشیم، اما اگر او باید هر هفته بیرون برود، مست کند و برقصد، احتمالا برای پذیرش مسئولیت آماده نیست.

۱۶. ایرادات شما را می‌پذیرد.

زن مناسب برای ازدواج ایرادات شما را می پذیرد و خود را مسئول برطرف کردن این ایرادات نمی‌داند.

۱۷. او می‌تواند آشپزی کند.

شاید این کمی سنتی و قدیمی به نظر برسد، و من نمی‌گویم او باید آشپز حرفه‌ای باشد، اما وانمود نکنید که نمی‌خواهید همسرتان شما را سیر کند، چون این‌طور نیست.

۱۸. وقتی بیمار هستید از شما مراقبت می‌کند.

اگر وقتی حال‌تان بد است از شما فاصله می‌گیرد، این نشانه‌ی خوبی از فلسفه‌ی زندگی او است. از طرف دیگر اگر تمام دغدغه‌اش بستن شما به سوپ و داروی سرفه است، این زنی است که واقعا به شما اهمیت می‌دهد.

۱۹. سلیقه‌های مشابه دارید.

اشکالی ندارد اگر او موسیقی rock and roll شما را دوست ندارد، اما در کل شما باید سلایق مشترک زیادی داشته‌باشید، در غیر این صورت در آینده برای مسائل کوچک کشمکش‌های زیادی خواهیدداشت.

۲۰. شما را به چالش می‌کشد.

شما یک برده‌ی رام و مطیع نمی‌خواهید؛ شما کسی را می‌خواهید که پای عقایدش بایستد.

۲۱. به شما احساس مهم بودن می‌دهد.

زنان در قرارهای آشنایی دست به بازی‌هایی می‌زنند که گاهی با سردی زیاد همراه است. من حدس می‌زنم آنها این باور را تبلیغ می‌کنند که “مردان شکارچی هستند”. اما اگر به ازدواج فکر می‌کنید، باید هم بیرون بازی باشید و هم وسط بازی.

۲۲. او چشم‌پوشی می‌کند.

شما گاهی خرابکاری می‌کنید. اما معنی‌اش این نیست که آن اتفاق باید هر ۳ ماه به شما یادآوری شود.

۲۳. او شوخ‌طبع است.

هر زنی روی کره‌ی زمین مردی شوخ و بامزه می‌خواهد. از آن‌جا که شما برای این خصوصیت خیلی تلاش کرده‌اید شایسته‌ی فردی هستید که قدر آن را بداند.

۲۴. اعتماد به نفس دارد.

شما از او می‌خواهید عاشق شما باشد، نه این‌که به شما نیاز داشته‌باشد. او باید خارج از رابطه‌اش با شما از زندگی‌اش راضی باشد. تامین نیازهای یک فرد یک رابطه‌ی عاطفی نیست.

۲۵. او دوشیزه‌ای است که نمی‌نوشد، سیگار نمی‌کشد و با هر چیزی که می‌گویید موافق است.

بله درست است. حتی اگر چنین دختری وجود داشته‌باشد، این یک رابطه‌ی کسالت‌آور خواهدبود.

  • ۲۰ تیر ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×