۳ راه ساده برای ثروتمند شدن

۳ راه ساده برای ثروتمند شدن

۳ راه ساده برای ثروتمند شدن

اگر شما صادقانه بگویید که کار می کنید تا ثروتمند شود نه اینکه کار کنید تا فقط بتوانید صورت حساب هایتان را پرداخت نمایید، می توانید برای ثروتمند شدن انگیزه بگیرید. در این مطلب ما فرمولی ساده برای ثروتمند شدن به اشتراک گذاشته ایم

۳ راه ساده برای ثروتمند شدن

تفاوت عمده میان پولدارها و فقرا

چرا و به چه دلیل به طور تمام وقت کار می کنید اما وقتی برای استفاده از دارایی تان ندارید؟ اگر شما صادقانه بگویید که کار می کنید تا ثروتمند شود نه اینکه کار کنید تا فقط بتوانید صورت حساب هایتان را پرداخت نمایید، می توانید برای ثروتمند شدن انگیزه بگیرید. وقتی انگیزه دارید، به سختی می توانید در رختخواب بمانید. 

در این مطلب ما فرمولی ساده برای ثروتمند شدن به اشتراک گذاشته ایم. اینجا به این قضیه خواهیم پرداخت که پول را باید صرف چه کارهایی کرد. 

قانون ۳۰/۷۰

بعد از پرداخت عادلانه مالیات، از ۷۰% از میزان درآمد مالیات در رفته تان، آگاهی یابید. این میزان می تواند خرج تجملات یا ضروریات زندگی تان شود. اکنون بسیار مهم است که با ۳۰% باقیمانده پولتان چه خواهید کرد. بهتر است این پول را به دسته های زیر اختصاص دهید:

خیریه

از ۳۰% باقیمانده پولتان، یک سوم آن را صرف کمک به خیریه کنید. خیریه برای کمک به جامعه و افراد نیازمند اقدام می کند. ۱۰% مقدار خوبیست که می توانید برایش تلاش کنید. چیزی که باید بدانید درباره مبالغ کوچک است. ممکن است ده سنت از یک دلار بسیار کم باشد اما ۱۰% از یک میلیون دلار مبلغ قابل توجهی می شود. شاید اکنون شما فکر کنید اگر یک میلیون دلار پول داشتید حتما کمک می کردید اما پرداخت ۱۰% از یک پول هنگفت می تواند بسیار سخت باشد و کار هر کسی نیست پس بهتر است از هم اکنون و با درآمد کم هم این کار را تمرین کنید. وقتی این کار تبدیل به عادت شود، بعدها با درآمد بیشتر هم می توانید مقادیر زیادی را به خیریه ها ببخشید و مفید باشید. از قدیم هم گفتن از هر دست بدی از همون دست می گیری.

سرمایه گذاری

با ۱۰% دیگر از درآمد مالیات در رفته تان، شما باید ثروت بیشتری ایجاد کنید. این پولیست که برای خرید، تعمیر، ساخت یا فروش اختصاص می دهید. کلید موفقیت تان این است که حتما در تجارتی مشارکت کنید حتی اگر این کار، پاره وقت و کوتاه باشد. 

راه های زیادی وجود دارد که بتوانید ثروت تان را افزایش دهید. اجازه دهید تصورات تان تغییر کنند. از تخیل تان استفاده کنید. به مهارت هایی که دارید دقیق تر فکر کنید. ممکن است از همین مهارت ها بتوانید به سودی سرشار دست یابید. 

علاوه بر این شما می توانید محصولی را به قیمت عمده خریداری کنید و به صورت خرده فروشی به فروش برسانید. یا می توانید اموالی را به قیمت پایین خریداری کنید، آن را تعمیر کرده و یا ارتقا دهید و سپس به فروش برسانید. از این ۱۰% پولتان برای خرید تجهیزات، محصولات یا سهام بهره ببرید. شاید نبوغی درون شما وجود داشته باشد که با جرقه ای بیدار شود. 

راه های ثروتمند شدن

پس انداز

۱۰% باقیمانده پولتان به طور حتم باید پس انداز شود. این یکی از هیجان انگیزترین قسمت های ثروت اندوزیست. درست مانند این است که خود را برای زمستان زندگی آماده کنید. 

بگذارید تعریفی از فقیر و ثروتمند داشته باشیم: افراد فقیر پول هایشان را خرج می کنند و هرچه باقی ماند پس انداز می کنند اما افراد ثروتمند ابتدا پول هایشان را ذخیره کرده و هرچه باقی ماند خرج می کنند. 

بنابراین به یاد داشته باشید که بخشیدن، سرمایه گذاری و پس انداز کردن باید دارای نظم و انضباطی صحیح باشد. در پایان روز، هفته و ماه می توانید نتایج را ارزیابی کنید. اما برای بررسی بهتر، خوب است که پس از پنج سال اختلافات را بسنجید. در پایان ده سال، تفاوت ها بسیار چشمگیر است. 

همه اینها با همان مقدار پولی که در آغاز داشتید به ثمر خواهد نشست اما تنها فلسفه ای متفاوت دارد. 

 

مترجم: پردیس کیانی

  • ۲۱ شهریور ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×