۴ حرکت برای غلبه بر استرس

۴ حرکت برای غلبه بر استرس

شرف الشمس

۴ حرکت برای غلبه بر استرس

یاد بگیرید که به طور مرتب بدنتان را برای یافتن علائم تنش های فوق العاده کنترل کنید

۴ حرکت برای غلبه بر استرس

چهار حرکت برای غلبه بر استرس

حرکت اول: نشانه های استرس را در بدنتان بشناسید

- یاد بگیرید که به طور مرتب بدنتان را برای یافتن علائم تنش های فوق العاده کنترل کنید.

- مراقب خوب حرف زدن خود باشید که از علائم اولیه فشار است.

- همچنان که افراد دیابتی یاد می گیرند که علائم هشداردهنده اولیه در مورد قند غیر طبیعی خونشان را شناسایی کنند شما هم اگر در معرض تنش های فوق العاده هستید باید یاد بگیرید که علائم خطر را تشخیص دهید. به محض این که الگوی خوابتان تغییر می کند، خسته می شوید، از زندگی لذت نمی برید، دلشوره دارید، دردهای متعدد به سراغتان می آیند زمان آن رسیده است که تنش ها را تحت کنترل در آورید.

حرکت دوم: استرس هایتان را تغییر دهید 

- سطح فشارها را با جا به جا کردن استرس ها، زیر نقطه سرریز و انفجار نگه دارید. اگر موضوع پر تنش جدیدی به سراغتان آمد با حذف یا به تعویق انداختن مشکل و استرس قبلی جایی برایش باز کنید، به اینترتیب سطح جمع استرس زیر نقطه انفجار می ماند.

- اغلب مردم گرایش به روی هم انبار کردن مشکلات دارند تا جای کردنشان

- برای این که سلامتی تان به خطر نیافتد یاد بگیرید که استرس ها جا به جا کنید.

-  تصور کنید زندگی شما مانند یک کمد با کشوهای مختلف است. هرگز نباید همه کشوها را با هم باز کنید، چون دچار آشفتگی می شوید. هر کشو را که باز می کنید، کشوی دیگر را ببندید تا در فرصت مناسب نوبت کشوی دیگر برسد.

مراقب خوب حرف زدن خود باشید که از علائم اولیه فشار است

حرکت سوم: کمک گرفتن از دیگران

 - در مواقعی که دچار فشار روحی، کاری و یا خانوادگی هستید، به دیگران هم این شانس را بدهید که به شما کمک کنند. تا وقتی از آنان تقاضای کمک نکنید هرگز نخواهید فهمید دوستان واقعی شما چه کسانی هستند. بعضی اوقات این حقیقت را قبول کنید که به تنهایی قادر به حل مشکلات نیستید. در این موارد مغرور نباشید و فکر نکنید اگر از کسی تقاضای کمک کنید، نقاط ضعف شما مشخص می شود.. این کمک می تواند حتی یک درد و دل ساده باشد. البته در مورد رازها و مسائل خاص و تصمیم گیری های مهم از مشاور حرفه ای کمک بگیرید.

چهار حرکت برای غلبه بر استرس

حرکت چهارم: استراحت و درمان

- به خاطر داشته باشید اگر احساس مریضی و کسالت می کنید، خسته اید، خوابتان دچار مشکل شده است، دلشوره دارید و حال روحی تان خوب نیست، اینها معلول تغییرات شیمیایی در مغزتان است و باید به فکر درمان آن باشید.

  • ۱۶ اسفند ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×