۵ تردستی جالب برای بازی با دوستان تان

۵ تردستی جالب برای بازی با دوستان تان

۵ تردستی جالب برای بازی با دوستان تان

پیش گوها و هیپنوتیزم کننده ها هم با ترکیب روانشناسی و زیست شناسی حقه های خود را می سازند

۵ تردستی جالب برای بازی با دوستان تان

علوم روانشناسی، فیزیولوژی و ذهن شناسی کارکرد بسیار جالب و پتانسیل بالایی برای خلق بازی های متعدد و سرگرمی های فکری دارد.
در نظر بگیرید که شعبده بازها و جادوگرها چطور مخاطبان خود را گیج می کنند و کارهایی می کنند که انجام شان غیر ممکن به نظر می رسد. همه ی ما می دانیم که در واقع با ترفندهای خاصی فریب مان می دهند، ولی ترجیح می دهیم که با یک نگاه منطقی تلاش کنیم تا کلید این معما را پیدا کنیم. این بازی ها انسان را سرگرم می کنند و ما آگاهانه اجازه می دهیم گول مان بزنند تا از این تفریح لذت ببریم. 
 پیش گوها و هیپنوتیزم کننده ها هم با ترکیب روانشناسی و زیست شناسی حقه های خود را می سازند. با بکارگیری و ترکیب این دو اصل، تعداد زیادی حقه و تردستی به وجود آمده که شما به راحتی می توانید آن ها را در جمع دوستان و خانواده انجام بدهید و لذت ببرید.
در اینجا چند تا از تردستی های ساده را به شما یاد می دهیم تا به تنهایی یا با کمک یک دستیار آن را در جمع اطرافیانتان انجام دهید و آن ها را متعجب کنید.


۱.    انگشتان چسبنده
این بازی را می شود تنها یا به کمک یک نفر دیگر انجام داد. اول دستهای تان را به هم قلاب کنید به نحوی که انگشت های تان در هم فرو بروند. انگشت های اشاره تان را بلند کنید و با یک فاصله به هم نزدیک کنید و همچنان انگشتان دیگر را قلاب نگه دارید. بعد از چند ثانیه خواهید دید که این دو انگشت به هم نزدیک می شوند تا نهایتا به هم برخورد می کنند. این یک واکنش کاملا خودکار است و شاید فقط با تلاش زیاد بتوانید جلوی آن را بگیرید. اگر بخواهید روی شخص دیگری این کار را انجام بدهید باید تظاهر کنید که با یک نخ نامرئی دو انگشت اشاره‌ اش را (با همان فاصله) به هم می بندید.
ایده ی علمی پشت این کار نظریه ی حرکت نام دارد.


۲.    پاندول
یک تردستی جالب دیگر که آن هم بر پایه ی نظریه ی حرکت بنا شده پاندول است. شما می توانید با بستن یک سکه یا کلید به نخ یک پاندول بسازید. افسانه ای وجود دارد که بر اساس آن گفته می شود، می توان جنسیت بچه ای که به دنیا نیامده را با آویزان کردن پاندول روی نبض مادر باردار تشخیص بدهید. البته واضح است که امروزه با وجود سونوگرافی، دیگر چنین روشی به عنوان یک تکنیک کاربردی ندارد و بیشتر جنبه ی سرگرمی آن مدنظر است.
یک حقه ی پر طرفدار دیگر با پاندول: در این بازی حرکت ساعت گرد پاندول به منزله‌ ی پاسخ مثبت و حرکت پاد ساعت گرد به منزله ی پاسخ منفی در نظر گرفته می شود. البته باید بدانید که تمام مسیر های حرکت پاندول نتیجه ی نظریه ی حرکت و کاملا ناخودآگاه است. 
از فرد موردنظر بخواهید که پاندول را نگه دارد و شروع کنید به پرسیدن سوالات، اما آن ها باید پاسخ را در ذهن شان نگه دارند. به این ترتیب پاندول بنا به جواب آنها شروع به حرکت ساعت گرد یا پاد ساعت گرد می کند. در واقع حرکتی که پاندول می کند طبق جواب ذهنی خودش اتفاق می افتد. در حالی که خود شخص این را متوجه نمی شود. دروغ سنج ها هم به همین شیوه ی مشابه عمل می کنند.


۳.    تشخیص چهره
این بازی بر اساس یک توهم دیداری ست که می توانید خودتان و یا با دوستان تان امتحان کنید.
برای این کار به یک عکس مانند تصویر احتیاج دارید. توجه داشته باشید که یک خط شامل چند نقطه در وسط تصویر وجود دارد. کاری که باید بکنید این است که به این خط نگاه کنید و به مدت ۳۰-۶۰ ثانیه بدون پلک زدن به آن خیره شوید. وقتی نگاه کردن تمام شد چشمان تان را ببندید، سرتان را عقب ببرید و مطمئن شوید که چشم ها کامل بسته اند. در عرض چند ثانیه به طور معجزه آسایی تصویر این مرد در مقابل تان ظاهر می شود و هرچه بیشتر چشم تان را بسته نگه دارید جزییات دقیق تری می بینید تا اینکه به تدریج، تصویر محو و پاک می شود.


۴.    سقوط بر زمین
از دوست تان بخواهید که به سینه روی زمین دراز بکشد و در حالی که دست هایش را از دو طرف روی زمین کشیده، صورتش را روی زمین بچسباند و کاملا آرام باشد. سپس دستانش را بگیرید و تا حدود کمر تان بالا بیاورید و برای ۳۰-۶۰ ثانیه در همین وضع نگه دارید. بعد به آهستگی دست هایش را پایین ببرید و روی زمین بگذارید به طوری که کاملا رها باشد. در این هنگام دوست شما ناگهان فریاد می زند چون فکر می کند که روی زمین پرتاب شده.


۵.    ذهن خوانی 
حقه ی هویج یکی از پر طرفدار ترین و جالب ترین هاست. اما نپرسید چرا و چگونه، فقط انجامش بدهید!
کلمه ی هویج را روی کاغذ بنویسید و آن را به دوست تان بدهید و بخواهید که فعلا آن را باز نکند. اجازه بدهید آن را در دستش نگه دارد که مطمئن شود هیچ کلکی در کار نیست.
سپس از او بپرسید ۱+۱ چند می شود؟ تا جواب بدهد. حالا بپرسید ۲+۲ چند می شود؟ و این سوال را تا ۸+۸ ادامه بدهید. بعد از جواب ۸+۸ بخواهید فورا اسم یکی از سبزیجات را بگوید. ۹۰ درصد افراد در اولین مورد هویج به ذهن‌ شان می آید. همان چیزی که داخل کاغذ دارند!

  • ۲۰ تیر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×