۵ دلیل علمی برای حذف آدم های منفی از زندگی‌تان

۵ دلیل علمی برای حذف آدم های منفی از زندگی‌تان

شرف الشمس

۵ دلیل علمی برای حذف آدم های منفی از زندگی‌تان

آدم های منفی زندگی‌تان را نابود می‌کنند. تا می‌توانید از آنها دور شوید و حذف آدم های منفی از زندگی تان را اولین برنامه اصلی و مهم تان … …

۵ دلیل علمی برای حذف آدم های منفی از زندگی‌تان

آدم های منفی زندگی‌تان را نابود می‌کنند. تا می‌توانید از آنها دور شوید و حذف آدم های منفی از زندگی تان را اولین برنامه اصلی و مهم تان قرار دهید. همان‌طور که جیم رانِ معروف زمانی گفته بود: “شخصیت شما میانگین شخصیت پنج نفری است که بیشترِ وقت‌تان را با آنها سر می‌کنید.”

۵ دلیل علمی برای حذف آدم های منفی از زندگی‌تان

باید خیلی مواظب کسانی باشید که به زندگی‌تان راه می‌دهید. مطمئن شوید که دور و بر خودتان را با آدم‌های مثبت پر کرده‌اید. این کار واقعا از آن‌چه فکر می‌کنید مهم‌تر است.

در این مقاله، به پنج دلیل که باید در اسرع وقت از به حذف آدم های منفی اقدام کنید می‌پردازیم. خوب دقت کنید چون این مسئله می‌تواند زندگی‌تان را تغییر دهد.

۱. آن‌ها می‌توانند کاملا گیج‌تان کنند.

این شوخی نیست. پژوهش‌های عصب‌شناختی‌ای انجام شده است که نشان می‌دهند گوش کردن به ناله و شکایت آدم‌های منفی پس از مدتی روی سلول‌های مغزتان تاثیر می‌گذارد. و بعد هم جنون، درست است؟ پس اگر می‌خواهید عاقل بمانید به شما پیشنهاد می‌کنم از منفی‌نگری فاصله بگیرید. حتی گوش‌دادن به آدم‌های منفی از طریق تلویزیون هم می‌تواند به مغز شما آسیب برساند. ترِوُر بلیک می‌گوید “منفی‌‌نگری عصب‌های هیپوکامِ مغز را از بین می‌برد.” شما فقط یک مغز دارید، نگذارید از دست برود.

۲. آن‌ها شما را افسرده می‌کنند.

یادتان باشد، شخصیت ما میانگینی از شخصیت پنج نفری است که بیشترِ وقت‌مان را با آنها می‌گذرانیم. دلیل اصلی این امر آن است که ما محصول محیط اطراف‌مان هستیم. در واقع، این جمله از آن‌چه فکر می‌کنید درست‌تر است. پس چرا می‌خواهید با کسانی که به شما حس منفی می‌دهند، وقت تلف کنید؟ این کار ممکن است روزتان را خراب کند.

تمرکز روی منفی‌نگری موجب می‌شود در زندگی احساس افسردگی کنید. وقتی‌ به حرف‌های شخصی منفی گوش ‌می‌دهید که بی‌وفقه درمورد ترس‌های زندگی‌اش وراجی می‌کند، در اصل روی آن حرف‌ها تمرکز می‌کنید. یک‌باره می‌بینید دارید مثلِ آنها فکر می‌کنید، و دغدغه‌ی همین ترس‌های زندگی باعث می‌شود احساس افسردگی کنید.

۳. آن‌ها وقت‌ ارزشمندتان را می‌گیرند.

زمان بی‌نهایت ارزشمند است، حتی ارزشمندتر از پول! وقتی زمان از دست برود دیگر هرگز نمی‌توانید آن را بازگردانید. با آگاهی از این امر، عاقلانه است بگویم بهتر است وقت‌تان را با دوستانی بگذرانید که به شما قدرت می‌دهند. آدم‌های منفی چنین کاری نمی‌کنند. آنها به چیزهای مثبت اهمیتی نمی‌دهند، پس با شما نیز رفتار متفاوتی نخواهند داشت. اگر از موفقیت اخیرتان با آنها صحبت کنید، زود از آن می‌گذرند و درعوض در رابطه با نکبت‌بار بودن زندگی‌شان با شما حرف می‌زنند. و در نهایت شما گفت‌وگو را ترک خواهید کرد با این حسرت که ای‌کاش کار مفیدتری از وقت‌گذراندن با یک “زمان‌خوار” انجام داده‌ بودید!

۴. آن‌ها همه‌چیز را منفی می‌بینند.

تصور کنید باقی عمرتان را مجبور باشید هر‌ روز اخبار تماشا کنید. چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ احتمالا حس کنید دنیا دارد به آخر می‌رسد. حسِ بدبختی و شاید جنون به شما دست خواهد داد. چون خبرها بسیار منفی هستند و فقط چند خبر خوب لابه‌لای آنها می‌شود پیدا کرد. وقت‌گذرانی با آدم‌های منفی خیلی با تماشای اخبار در ۲۴ ساعتِ روز و ۷ روز هفته فرقی ندارد. حتا اگر با آنها در مثبت‌ترین جای جهان هم باشید همیشه گوشه‌و‌کنار دنبال یک چیز منفی در خواهند گشت. اگر نمی‌خواهید مدت مدیدی اخبار تماشا کنید، پس با آدم‌های منفی نشد.

۵. آن‌ها هیچ‌وقت از چیزی رضایت ‌ندارند.

اگر به یک آدم منفی دنیا را هم بدهید، از شما کره‌ی ماه را می‌خواهد. نمی‌خواهند از چیزی‌که به آنها بخشیده‌اید لذت ببرند چون به فکرکردن درمورد نداشته‌های‌شان اعتیاد دارند. این امر، فارغ از این‌که چه کارهایی برای‌شان کرده‌اید، ممکن است باعث بشود فکر‌ کنید برای آنها به اندازه‌ی کافی مفید نیستید، و این درست است. هیچ چیز هرگز برای آنها به اندازه‌ی کافی خوب نیست، حتی شما. برای تغییر این وضعیت کاری نمی‌توانید بکنید و اگر سعی کنید کاری بکنید، یک عالمه آسیب خواهید دید. ذهن آنها بزرگ‌ترین دشمن‌شان است. آنها چیزهای مثبت را نمی‌بینند چون در دنیای وهم‌ناکی از منفی‌گری زندگی می‌کنند. حذف آدم های منفی از زندگی تان بهترین کار امروز شما است.

  • ۲۳ دی ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×