۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

شرف الشمس

۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

مهارت مالی که افراد ۲۰ ساله باید بیاموزند مهارت مالی را را همه باید بیاموزند تا بتواننند به موفقیت مالی دست یابند.. در این نوشتار در باره ۷ … …

۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

مهارت مالی که افراد ۲۰ ساله باید بیاموزند

مهارت مالی را را همه باید بیاموزند تا بتواننند به موفقیت مالی دست یابند.. در این نوشتار در باره ۷ مهارت مالی بحث می شود که هر فرد  ۲۰ ساله آموخته باشد.

وقتی”۲۰ چیز که ۲۰ ساله‌ها به‌دست نمی‌آورند“ را خواندم که توسط جیسون نظر از همکاران فوربس نوشته شده است، بلافاصله والدینی را تصور کردم که دیوانه‌وار این پست را برای بچه‌هایشان می‌فرستند. متولدین دوران جنگ، از جمله خود من، می‌خواهیم بچه‌های بالغ‌مان در محل کار موفق باشند و مهارت های زیادی مخصوصا مهارت مالی بیاموزند. اما یک انگیزه‌ی پنهان هم وجود دارد… می‌خواهیم یک روزی بازنشست شویم.

با بازده همراه شوید و از ۷ مهارت مالی مهم و ضروری برای ۲۰ ساله های دور و برتان بیشتر بدانید.

۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

طبق مطالعه‌‌ای توسط موسسه مالی آمریپرایز در میان نسل‌ها، نه نفر از هر ده متولد دوران جنگ ، نوعی حمایت مالی را برای بچه‌های بالغ‌اش فراهم می‌کنند. شرکت‌هایی که نگران ” قحطی مغزها از طریق بازنشستگی“ هستند ممکن است بیهوده نگران باشند، زیرا این اتفاق نخواهد افتاد تا زمانی که متولدان دوران جنگ با قحطی پول در خانه‌هایشان دست و پنجه نرم کنند.

زمانی‌که ریک، پسر ۲۳ساله‌ام، از کار بعد از دانشگاهش بازگشت برای او احساس ناامیدی کردم اما واقعا نگران نشدم. با ساعت‌های قابل پرداخت کسب‌وکارها که برای ماه‌ها رو به کاهش بوده و با توجه به رده‌ی پایین پسرم، او اخراج شدن را نزدیک می‌دید. وقتی تماسی از او گرفتم و این خبر را شنیدم، خوشحال شدم که یک تجربه‌ی کاری فوق‌العاده‌ را از یک شرکت مشاوره‌ی درجه یک کسب کرده است. چیزی که درموردش نگران نبودم پول بود.

برخلاف بیش‌تر متولدین نسل هزاره، و تا حدی برخلاف بیش‌تر امریکایی‌ها، او مخارج شش ماه را در بانک داشت. مسلما خوش‌شانس بود زیرا فقط یک وام دانشجویی داشت که پرداخت کند در حالی‌که امروزه دانشجویان متوسط با متوسط بدهی برابر با ۲۷، ۰۰۰ دلار فارغ‌التحصیل می‌شوند. با این وجود مهم‌ترین چیزی که ریک داشت چند مهارت مهم برای مدیریت امور مالی‌اش بود. می‌دانید، او از وقتی ۱۰ سالش بود مسئولیت پول خودش را عهده‌دار بود. از آن‌جایی که او آمادگی داشت، اخراج ناامیدی عظیمی بود اما نه یک بحران مالی- برای او یا من.

باور کنید یا نه، همه‌ی متولدین نسل هزاره می‌توانند به اندازه‌ی ریک برای موانع مالی آماده باشند. برای رسیدن به این مقصود، وقتی نوبت به مدیریت امور مالی می‌رسد، ۲۰ساله‌ها دقیقا باید چه چیزهایی کسب کنند؟

 این‌ها هفت مهارت مالی یا ابزار مالی هستند که می‌توانند به آنها کمک کنند در مسیرشان پیشرفت کنند:

۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

مهارت مالی ۱ :

در مورد دلارهایتان خسیس باشید. یک دلار تنها می‌تواند ارزشی خارق‌العاده داشته باشد. آخرین باری که از رستوران درایو ترو (سفارش بدون پیاده شدن از ماشین) فست فود خریدید کی بود؟ ممکن است راحت بوده باشد، اما مطمئنا ارزان نبوده است. وقتی گرفتن قهوه در صبح، یک اسموتی، فست فود، و یک آبنبات موقع پر کردن باک بنزین‌تان را هم به آن اضافه کنید، این اقلام به ظاهر کم اهمیت به راحتی می‌توانند تا ۲۰ دلار در روز، ۱۰۰ دلار در هفته و ۴۰۰ دلار در ماه برسد. این‌ها هزینه‌های ماشین داشتن است.

۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

مهارت مالی ۲ :

یک رتبه‌ی اعتباری خوب کسب و آن را حفظ کنید. یک رتبه‌ی اعتباری قوی می‌تواند بین تضمین آپارتمانی که می‌خواهید و باختن در بازار رقابتی اجاره تفاوت ایجاد کند. در مورد خودمان باید بگویم نتوانستیم در ایجاد اعتبار پیش از موعد به بچه‌هایمان کمک کنیم. وقتی می‌خواستند به نخستین آپارتمان‌هایشان نقل مکان کنند این امر برایشان مشکل‌ساز شد و وقتی نخستین خودروهایشان را می‌خریدند نرخ‌های بهره‌ی رقابتی دریافت کردند.

والدین می‌توانند به چند شیوه‌‌ی مختلف به بچه‌هایشان کمک کنند اعتبار ایجاد کنند. می‌توانید زمانی‌که در دانشگاه هستند و صورتحساب را هر ماه تمام و کمال پرداخت می‌کنند، یک کارت اعتباری مشترک ایجاد کنید- در صورت تمایل برای یک منظور خاص، مثل خرید بنزین. هم‌چنین می‌توانید هنگام خرید خودرو نام فرزند ۲۰ ساله‌تان را به وام خودرو بیفزایید. به این ترتیب هر ماه وقتی اقساط را پرداخت می‌کنید، تاریخچه‌ی مثبتی برای او ساخته می‌شود.

کمک کردن به بچه‌هایتان در ساخت اعتبار پیش از موعد می‌تواند به شما کمک کند بعدها از امضای مشترک برای یک وام یا خرید آپارتمان خودداری کنید.

۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

مهارت مالی ۳ :

مخارج‌تان را پایین نگه دارید. قیمت‌گذاری مدل اشتراک می‌تواند به مشتریان کمک کند هزینه‌های پیش‌پرداخته را کم نگه دارند. این نوع قیمت‌گذاری چیز خوبی است مادامی‌که حساب آن از کنترل خارج نشود. البته، خوب است بدون آگهی بازرگانی به پاندورا گوش دهید و به نظر برسد بر سر ۳.۹۹ دلار در ماه چانه می‌زنید. اما آیا اگر می‌بایستی از کیف‌ پول‌تان پول نقد بدهید تا بدون آگهی بازرگانی به مدت یک‌ سال به رادیوی اینترنتی گوش دهید، واقعا ۴۸ دلار هزینه می‌کردید؟

این طرز تفکر را با تمام هزینه‌هایی که امروزه داریم در نظر بگیرید: تلویزیون کابلی، گوشی‌های همراه با بسته‌های دیتا، رادیوی ماهواره‌ای و اینترنت. برای سرگرمی نت‌فلیکس، هولو، و آمازون پرایم را داریم. اگر مراقب نباشید هزینه‌ی این ” ضرورت‌ها “ می‌توانند به راحتی در ماه به بیش از ۲۵۰ دلار برسد. آن‌هایی را که واقعا ”نیاز “ نیستند قطع کنید تا مخارج‌تان را پایین نگه دارید.

۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

مهارت مالی ۴ :

به حالت صرفه‌جویی تغییر وضعیت دهید. وقتی هزینه‌های غیرمنتظره‌ای پیدا می‌شود یا درآمدتان ناگهان افت می‌کند قابلیت تغییر به ”وضعیت فوق صرفه‌جو“ ضروری است. این وضعیتشامل صرف نظر کردن از تاکسی سوار شدن و استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی، بردن ساندویچ‌های کره‌بادام زمینی و مربا به محل کار، استفاده‌ی طولانی‌تر از محصولات مراقبتی مو، تغییر به کابل‌های پایه و موبایل‌های اعتباری، گرفتن هم‌‌خانه‌ای، استفاده‌ی مشترک از وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی، رفتن به کنسرت‌های رایگان، صرف‌نظر کردن از رستوران‌ رفتن و مهمان کردن دوستان (با غذایی دم‌دستی) می‌شود- هر آن‌چه لازم است تا اهداف‌تان را برآورده سازید. وضعیت صرفه‌جویی کمک می‌کند از متوسل شدن به کارت اعتباری در یک بحران بپرهیزید.

۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

مهارت مالی ۵ :

آشپزی کنید. بیرون غذا خوردن می‌تواند پرهزینه باشد. آدم‌هایی که آشپزی نمی‌کنند برای وعده‌هایشان پول بیشتری می‌پردازند. ممکن است به نظر برسد آشپزی و برنامه‌ریزی مالی باهم مطابقت ندارند اما آدم‌هایی که آشپزی می‌کنند می‌توانند خیلی کم هزینه غذا بخورند. لازم نیست جیمی الیور یا گوردون رمزی باشید، اما اگر یاد بگیرید سه یا چهار وعده‌ای را که دوست دارید بپزید و آنها را دائما درست کنید می‌توانید هزاران دلار در سال از طریق غذا صرفه‌جویی کنید. مواد لازم‌تان را در حراج یا به صورت عمده بخرید. وقتی به اندازه‌ای درست کنید که برای شام و ناهار روز بعد هم بماند، یک وعده تبدیل به سه وعده می‌شود.

۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

مهارت مالی ۶ :

هم‌خانه‌ی درست را انتخاب کنید. ویژگی‌های یک هم‌خانه‌ی ایده‌آل چیست؟ در صدر این فهرست ویژگی‌ها کسی است که بتوانید برای پرداخت به موقع اجاره در هر ماه روی او حساب کنید. بعد کسی را می‌خواهید که تمیز باشد، سرش به کار خودش باشد و هرگز مزاحم نشود! قبل از آن که بچه‌هایم به دنیا بیایند، اتاقی را در خانه‌ام به رزیدنت‌های پزشکی اجاره دادم که دوره‌ی طرح‌شان را در مرکز پزشکی دیویس دانشگاه کالیفرنیا می‌گذراندند. دانشجویان پزشکی هم‌خانه‌‌های ایده‌آلی بودند زیرا اجاره‌شان را به موقع پرداخت می‌کردند و هم‌صحبتی با آ‌نها هنگام حضورشان (که چندان زیاد نبود) جالب بود.

تقسیم فضایتان می‌تواند بودجه‌تان را تا حد زیادی تقویت کند اما باید شخص مناسب را انتخاب کنید وگرنه تبدیل به یک کابوس می‌شود. اگر به عنوان یک قرارداد کسب‌وکار به آن می‌اندیشید، نه زندگی با بهترین دوستان‌تان، شانس بیش‌تری دارید که چیزی پایدارتر گیر بیاورید.

۷ مهارت مالی که ۲۰ ساله ها باید بیاموزند

مهارت مالی ۵ :

پس‌انداز دور از دسترس‌تان انجام دهید. پس‌انداز کردن از طریق گذشتن از یک قهوه‌ی لاته یا جمع کردن کابل و اینترنت‌تان یک چیز است و قرار دادن آن پس‌انداز در بانک و دور کردن آن از دسترس‌تان چیز دیگری است. پس‌انداز کردن پولی که به آن دست نمی‌زنید برای موفقیت بسیار مهم است. چندین راه وجود دارد که مطمئن شوید این اتفاق می‌افتد. می‌توانید یک پرداخت خودکار به حساب پس‌اندازتان تنظیم کنید، در بانک دیگری حساب پس‌انداز باز کنید تا نتوانید به آسانی بین حساب‌ها وجه منتقل کنید، یا برای حساب پس‌انداز ”دست نزنید“ خود کارت اعتباری نگیرید. هر کاری لازم است انجام دهید تا پس‌انداز را دست نخورده بگذارید.

متاسفانه، بیش‌تر امریکایی‌ها از نظر پولی در لبه‌ی تیغ زندگی می‌کنند. طبق تحقیق جدیدی توسط وب‌گاه بَنک‌ریت (Bankrate.com) ۷۶٪ امریکایی‌ها از حقوقی به حقوقی دیگر زندگی می‌کنند و مطالعه‌ای توسط کش‌نت یو‌اس‌ای گزارش داد ۴۶٪ افراد مورد بررسی کم‌تر از ۸۰۰ دلار پس‌انداز برای شرایط اضطراری داشتند.

این عدم ثبات مالی همه‌ی ما را آسیب‌پذیر می‌کند. وقتی شرایط اضطراری از راه می‌رسد و تماسی از یک عضو خانواده برای کمک در بیعانه‌ی اجاره یا هزینه‌های جابه‌جایی دریافت می‌کنیم، می‌خواهیم آنها را از خود برانیم؟ البته که نه. می‌خواهیم به آنها کمک کنیم، اما آن منابع مالی باید از جایی تامین شود. وقتی یک ۲۰ ساله بتواند پولش را مدیریت کند، می‌تواند به نرخ‌های مناسب پول وام بگیرد و با انجام موارد بالا با ۷۵٪ درآمدش زندگی کند، که یعنی امنیت مالی نه تنها برای خودش بلکه برای تمام خانواده.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_اسما حسنی

منبع: فوربس

نویسنده: نانسی اندرسون

۷ مهارت مالی که هر فرد ۲۰ ساله باید بیاموزد

  • ۱۱ خرداد ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×