16 کاری که همیشه اشتباه انجام می دادید

16 کاری که همیشه اشتباه انجام می دادید

شرف الشمس

16 کاری که همیشه اشتباه انجام می دادید

اهل کارهای فنی هستید؟ هر وسیله کوچکی که میبینید به دنبال کاربردهای دیگر آن میگردید تا کارهای روزمره زندگی را راحت تر کنید؟ اگر پاسختان مثبت است حتما مطلب زیر را بخوانید.

16 کاری که همیشه اشتباه انجام می دادید

وسایل زیادی هستند که افراد با هدفی غیر از هدفِ اصلیِ طراحی شده از آنها استفاده میکنند تا در زمان، انرژی، کار و مهمتر از همه پول صرفه جویی کنند.

اگر کنجکاو هستید، با ۱۶ وسیله ای که احتمالا تا بحال به اشتباه از آنها استفاده می کردید آشنا شوید.

۱- جا انداختن کلید جدید در حلقه کلید کاری سخت، دردناک و خسته کننده است. من بارها برای جا انداختن کلید در حلقه کلید ناخنم را شکسته ام و اذیت شده ام. خب، اگر دوباره به این مشکل برخوردید از منگنه کِش برای باز کردن این وسیله مزاحم استفاده کنید. با این کار دیگر هیچ وقت ناخنتان نمیشکند و پوستتان خراش برنمی دارد.

 

روش ساده انداختن کلید در جاکلیدی

 

۲- اگر در دانشگاه هستید یا از انجام کارهای خارق العاده در منزل لذت می برید از آینه به عنوان تابلوی اعلانات برای دوستان و مهمانانتان استفاده کنید. فقط یادتان باشد از ماژیک معمولی که پاک نمیشود استفاده نکنید و ماژیک مخصوص وایت برد به کار ببرید.

 

استفاده از آینه به عنوان تابلو

 

۳- درِ قوطی نوشابه را بگردانید و از آن برای نگه داشتن نی استفاده کنید.

 

باز کردن درست در قوطی نوشابه

 

۴- اگر می خواهید به سرعت یک نوشیدنی خنک برای یک روز گرم تابستانی آماده کنید، نوشیدنی خود را لای تکه ای حوله کاغذی خیس بپیچید و به مدت 15 دقیقه در فریزر بگذارید.

 

روش خنک کردن سریع نوشیدنی

 

۵- تی شرتهای تا زده شده خود را به پهلو در کشو بگذارید تا جای کمتری اشغال کنند. با این کار، از شلوغی و بی نظمی کشویتان هم کم می شود.

 

قرار دادن صحیح تیشرت در کشو

 

۶- اگر برایتان پیش آمده که مجبور شوید دستتان را تا آخر در بسته استوانه ایِ چیپس کنید و چیپسها را بیرون بیاورید، این تکنیک به کارتان می آید. این استوانه ها جوری طراحی شده اند که شما با بیرون کشیدن کاغذ داخل آن بتوانید به راحتی چیپس ها را بردارید.

 

روش صحیح خوردن چیپس

 

۷- اگر میخواهید پوست موز را طوری جدا کنید که به میوه داخل آن صدمه نرسد، آن را از ته پوست بکَنید.

 

روش صحیح پوست کندن موز

 

۸- بالای قوطی آبمیوه، زبانه ای دارد که میتوانید دو طرف آن را به سمت پایین تا بزنید و هنگام نوشیدن، این دو قسمت را نگه دارید. 

 

نحوه صحیح خوردن نوشیدنی پاکتی

 

۹- از سوراخ وسط دسته قابلمه برای نگه داشتن قاشق استفاده کنید تا هنگام پخت و پز، سریعتر به آن دسترسی داشته باشید. 

 

دلیل سوراخ روی دستگیره قابلمه

 

۱۰- اگر بال مرغ دوست دارید اما از مرحله خوردن گوشت دور استخوان ها بدتان می آید از این تکنیک استفاده کنید. دو استخوان را بگیرید، بچرخانید و از هم جدا کنید. به این ترتیب گوشتی بدون استخوان خواهید داشت.

 

نحوه صحیح خوردن بال مرغ

 

۱۱- اگر می خواهید کیکتان به مدت طولانی تازه بماند آن را از وسط به سمت بیرون برش بزنید. مابقی را هم که خودتان می دانید. 

 

تازه نگه داشتن کیک در یخچال

 

۱۲- به جای خرید گوشی های گران قیمت ضد آب، گوشیتان را در یک نایلون زیپ دار تقریبا هم اندازه قالب گوشی قرار دهید و دیگر نگران صدمه ناشی از آب نباشید.

 

گوشی ضد آب

 

۱۳- برای جلوگیری از کثیف کاری ناشی از برش گوجه، گوجه ها را بین دو بشقاب نگه دارید و به موازات فاصله دو بشقاب، گوجه ها را برش بزنید.

 

برش گوجه بدون کثیف کاری

 

۱۴- می دانستید جعبه غذای بیرون بر چینی را می توان به بشقاب یک بار مصرف تبدیل کرد؟ این جعبه ها را طوری ساخته اند که باز و مثل بشقاب، پهن می شوند.

 

استفاده صحیح از جعبه غذا

 

۱۵- بستنی یخی از محبوب ترین خوراکی های روزهای داغ تابستان است اما اگر زود آب شود و چکه های آن همه جا بریزد شما را اذیت میکند. برای جلوگیری از این اتفاق، کاغذ مافین را مستقیم زیر بستنی یخی قرار دهید.

 

خوردن صحیح بستنی یخی

 

۱۶- علاقه مندان به شراب از این یکی خوششان می آید. خوردن شراب خنک خیلی دلپذیر است اما مکعبهای یخ وقتی در گیلاس مشروب آب میشوند شراب را رقیق و آبکی تر میکنند. به جای یخ از میوه های یخ زده برای خنک کردن مشروبتان استفاده کنید.

 

خوردن متفاوت شراب
  • ۸ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
سرکتاب

×