5 کاربرد مختلف پارچه توری در خانه

5 کاربرد مختلف پارچه توری در خانه

شرف الشمس

5 کاربرد مختلف پارچه توری در خانه

پارچه های توری انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربرد متفاوتی نیز دارند اگر علاقه مند هستید تا کاربردهای گوناگون این پارچه ها را بشناسید در این مطلب ما را همراهی کنید.

5 کاربرد مختلف پارچه توری در خانه

کاربردهای پارچه توری در خانه

خانم های خانه دار باید بدانند که چطور باید از تور ها در سرجای خودشان استفاده کنند، تا در کارهای خانه داری کمک حال آن ها باشند.کلمه «تور» که به گوش تان بخورد، احتمالا 2 دسته کاربرد به طور ناخوداگاه برای آن تصور می کنید؛ یکی پرده های چین داری که نور گرم تابستانه از پشت آن ها خودش را روی زمین پهن می کند و دیگری لباس هایی که انواع تور ها قسمتی از تزئینات آن ها خواهد بود.

توری ها را جدی بگیرید!
اما واقعیت کاربرد «تورها» در مبحث خانه داری خیلی فراتر از آن چیزی است که در ذهن ما حک شده است. کدبانو ها می دانند چطور باید از تور ها در سرجای خودشان استفاده کنند، تا در کارهای خانه داری کمک حال آن ها باشند. تور ها مثل انواع پرده ای و مجلسی برای لباس ها، همیشه هم گران نیستند و همین قابلیت خلاقیت شما را بیشتر می کند. تور ها را حتی می توانید سر سفره خانه هم بیاورید! کافی است کمی به خلاقیت زنانه تان بیشتر از پیش تکیه کنید تا ببینید که چه استفاده های خاصی از این خانواده پارچه ای می توانید در بهشت خانه تان داشته باشید.

حفاظ زیبای خانه
به نقل از همشهری آنلاین از ساده ترین و ارزان ترین انواع تورها، تورهایی هستند که می توانید به عنوان توری پنجره های خانه از آن ها استفاده کنید. این کار خلاف تصور شما، اصلا سخت و کار مردانه ای نیست که خودتان از عهده آن برنیایید. کافی است تور ها را به اندازه پنجره های خانه برش بزنید البته از هر طرف، بسته به نوع قاب پنجره بین 3 تا 5 سانتی متر باید تور ها را بلندتر بگیرید و در برش تور ها اعمال کنید و تمام. حالا به کمک یک عدد چسب مایع کار را شروع کنید. از بالایی ترین قسمت پنجره چسب را به آرامی روی قاب پنجره خالی کنید، با وسیله ای شبیه به یک چاقوی کوچک پلاستیکی چسب را پخش کنید تا هم چسب ها یکهو نریزد و هم توری بهتر و سریع تر خشک شود. دقت کنید که تور را با همان حد مجازی که درنظر گرفته اید از بالا نصب کنید، در غیراین صورت، برای ضلع های بعدی پنجره از پارچه توری تان کم خواهید آورد. حداکثر زمانی که این کار از شما خواهد گرفت برای هر پنجره چیزی حدود 15 دقیقه خواهد بود. به همین سرعت شما خانواده تان را در مقابل حشرات و گزش آن ها بیمه کرده اید.

پارچه توری

تزئینات زیبای دست ساز
تا به حال فکر کرده اید که از تور ها هم می شود در تزئین خانه و ساخت وسایل تزئینی آن استفاده کرد؟! تور ها انواع مختلف و متنوع و گسترده ای دارند. فرض کنید که یک سر تور ها می تواند پارچه های گیپور قرار بگیرند و کارهای زیبایی برای تان بسازند. از همین امکانات استفاده کنید. گل های گیپور در زیبا سازی فضای خانه تان کمک زیادی به شما می کنند. گل ها را از روی پارچه جدا کنید، آن ها را کنار هم بچینید و ببینید کدام قسمت از وسایل قدیمی شما را می توانند زیبا تر کنند؟ به عنوان مثال اگر یک چراغ خواب قدیمی دارید که پارچه کنفی روی آن ساییده شده است و رنگ و روی درست حسابی ندارد، به کمک چند گل توری با رنگ های شاد، می توانید دوباره آن را به جمع وسایل خانه برگردانید؛ به همین راحتی و زیبایی. کافی است بخواهید که تغییر را با کمترین هزینه ایجاد کنید.

پارچه توری

لباس های قدیمی را زنده کنید
حتما در کمد ما بسیاری از لباس ها هستند که استفاده زیادی ندارندیا اینکه اصلا قابل استفاده نیستند. برای فرار از اسراف و دور ریختن لباس ها باز هم می توانید از تور ها کمک بگیرید. به سراغ گل های توری بروید و دست به کار شوید. قسمت های مختلف لباس را انتخاب کنید که به نظرتان اولویت تزئین با آن قسمت هاست. حتما لازم نیست این گل های گیپوری در وسط لباس قرار بگیرند، برای رهایی از تکرار مدل ها می توانید گل های توری را در قسمت پایین لباس گوشه راست و گل دیگری را در بالای لباس سمت چپ نصب کنید. دقت کنید که رنگ گل ها را دقیقا همرنگ لباس انتخاب نکنید. از رنگ های مکمل استفاده کنید تا جلوه بیشتری به لباس قدیمی شما بدهد. برای کامل شدن کار می توانید از انواع مروارید ها و نگین ها نیز استقاده کنید. با همین چند تغییر ساده، هزینه ای را از جیب مصرفی خانواده تان کم کرده اید و این کار شما مصداق صرفه جویی است.

پارچه توری
پارچه توری

آبلیموگیری توری
چندسانت تور نرم ساده بخرید، آن را به مربع های کوچک با ضلع 15 × 15 سانتی متر تقسیم کنید و در کشویی از آشپزخانه قرار دهید و در کنار غذا ها و سالادهایی که احتیاج به آبلیموی تازه دارند، استفاده کنید. می توانید لیمو ها را در این تورهای کوچک بپیچید و قسمت بالایی آن را به کمک یک روبان ساده جمع کنید، به همین راحتی هسته های لیمو دیگر مزاحم غذا وسوپ و سالاد شما نخواهند بود و احتیاجی نیست که ظرف کوچکی جداگانه در سرتاسر سفره، برای هسته های لیمو، قرار دهید.


تورها؛ ابزاری برای شست وشو
یکی از کمک های دیگر تور در خانه می تواند حین شست وشو باشد. زمانی که شما قرار است مبل ها یا فرش های کوچک تان را شامپو فرش بزنید، تور می تواند ابزار کارآمدی باشد. قسمتی از این تور ها را روی هم به شکل چین دار جمع کنید، وسط چین ها را به کمک یک نخ کاموایی گره بزنید و حالا یار کمکی شما آماده است. کافی است این تور را در کمی محلول شوینده کف دار قرار دهید و بعد روی فرش یا مبل بکشید تا به راحتی محدوده های مدنظر شما را تمیز کند.

پارچه توری

5 کاربرد مختلف پارچه توری در خانه

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×