7 فایده جانبی رابطه جنسی که از آن خبر نداشتید

7 فایده جانبی رابطه جنسی که از آن خبر نداشتید

7 فایده جانبی رابطه جنسی که از آن خبر نداشتید

مبارزه با بیماریها، کاهش درد، جوانتر شدن؛ چرا رابطه جنسی کلید یک زندگی سالم و طولانی است؟

7 فایده جانبی رابطه جنسی که از آن خبر نداشتید

کمک می کند راحت تر تنفس کنید

رابطه جنسی کمک می کند راحت تر تنفس کنید

رابطه جنسی یک آنتی هیستامین معروف است که به جنگ تب یونجه و آسم می رود.

شما را جوانتر نشان می دهد

رابطه جنسی شما را جوانتر نشان می دهد

طبق تحقیق بیمارستان سلطنتی ادینبورو در اسکاتلند بر روی 3500 نفر در سنین بین 18 تا 102 سال، یک زندگی جنسی خوب، کلید جوان ماندن است و به گفته کارشناسان می تواند عامل کاهش استرس، افزایش رضایت و خواب بهتر شود. همه این موارد به فعالیت جنسی مرتبط است. رابطه جنسی نه تنها شما را جوانتر می کند بلکه طبق مطالعات، عمر شما را نیز افزایش می دهد.

به بدن شما در مبارزه با بیماری ها کمک می کند

رابطه جنسی به بدن شما در مبارزه با بیماری ها کمک می کند

یک یا دوبار رابطه جنسی در هفته، ایمونوگلوبولین A را 30 درصد بیشتر می کند و سیستم ایمنی بدنتان را ارتقا می بخشد. محققان دریافته اند داشتن یک زندگی فعال جنسی، خطر بروز سرطان، بیماری های قلبی و حمله قلبی را کاهش می دهد و مهمتر از همه درمان سرماخوردگی و آنفولانزاست.کالری ها را می سوزاند

رابطه جنسی کالری ها را می سوزاند

آمیزش جنسی مثل ورزش، چربی ها و کالری ها را می سوزاند، مثلا حدود 96 کالری در 20 دقیقه برای یک فرد 70 کیلویی. این یعنی کالری یک گیلاس مشروب اضافه سر شام (که برای سرحالی بیشتر نوشیده بودید) کاملا به سوخت تبدیل میشود. 

درد را تسکین می دهد

درد را تسکین می دهد

پژوهشها نشان می دهد تحریک واژن، قدرت تحمل درد را بالا می برد و خودتحریکی لذت بخش کلیتوریس نیز اثر تسکین دهنده دارد. محققان می گویند این نوع تحریک، دردهای قاعدگی، آرتروز، میگرن و سایر انواع درد را کاهش می دهد. 

اگر مرتب و به اندازه کافی انجام شود عمر را طولانی می کند

رابطه جنسی عمر را طولانی

مطالعه ای طولی در ولز صورت گرفته که به بررسی رابطه بین مرگ و میر و فراوانی فعالیت جنسی پرداخته است. پژوهشگران پی بردند خطر مرگ و میر در بین مردانی که دو بار در هفته یا بیشتر رابطه جنسی داشته اند، 50 درصد کمتر از مردانی است که کمتر از یک بار در ماه رابطه داشته اند. در این تحقیق ثابت شد کنترل فاکتورهایی چون سن، طبقه اجتماعی و وضعیت استفاده از دخانیات به اندازه رابطه جنسی بر طول عمر اثر ندارد. 

موجب احساس نشاط و تندرستیِ بیشتر می شود

رابطه جنسی موجب احساس نشاط و تندرستیِ بیشتر می شود

فعالیت جنسی، با تامین سلامت جنسی و باروری، باعث ایجاد شادی می شود. پژوهشی در آمریکا بر روی 1800 نفر نشان داد اُرگاسم منجر به افزایش اکسی توسین و اندورفین (که اثر غیرقابل انکاری بر آرامش دارند) می شود و این موضوع، دلیل خواب راحت بعد از فعالیت جنسی است. 
 

  • ۹ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×