8 عادت زوج هایی با زندگی جنسی پرتحرک

8 عادت زوج هایی با زندگی جنسی پرتحرک

شرف الشمس

8 عادت زوج هایی با زندگی جنسی پرتحرک

این لیست کارهایی است که زوج های صمیمی و نزدیک، داخل و خارج از اتاق خواب برای گرم نگه داشتن رابطه خود می کنند.

8 عادت زوج هایی با زندگی جنسی پرتحرک

این لیست کارهایی است که زوج های صمیمی و نزدیک، داخل و خارج از اتاق خواب برای گرم نگه داشتن رابطه خود می کنند.

هر کدام علایق جداگانه دارند

رابطه جنسی با شریک جنسی

آندریا سیرتاش، متخصص رابطه و نویسنده خیانت به شوهرتان می گوید شادترین زوج هایی که من با آنها مصاحبه کرده ام، زندگی پویایی با هم داشته اند و البته به طور جداگانه هم بسیار فعال بوده اند. فکر می کنم اینکه شما به خانه برگردید و بتوانید چیزهایی که یاد گرفته اید و کارهایی که انجام داده اید را با هم به اشتراک بگذارید خیلی به بهتر شدن رابطه تان کمک می کند. این کار هیجان زندگی را بیشتر می کند و دلتان بیشتر برای هم تنگ می شود. بیشتر آمریکایی ها در سن بالاتر ازدواج می کنند و چون هر کدام از زوجین قبل از ازدواج، زندگی فعال خود را دارد؛ دوست دارد بعد از ازدواج نیز به آن ها ادامه دهد. مردان و زنان پس از ازدواج، زمان و نوع رابطه خود با دوستانشان را اولویت بندی می کنند و با این کار می توانند هنگام برگشت به خانه، احساسات خود را در مورد این تجربیات با شریک زندگیشان درمیان بگذارند. 

اما انجام دونفره کارها را دوست دارند

انجام کارهای دو نفره

سیرتاش می گوید زوج هایی که برای هم اولویت قائل هستند بیشتر از نظر جنسی به هم وابسته اند. رابطه جنسی بدون لمس کردن کار سختی است. لازم نیست تک تک لحظات بیداری را با هم باشید اما شریکتان را در اولویت قرار دهید. می گویند "زوج هایی که با هم عرق می ریزند کنار هم می مانند". عرق ریختن در اینجا یعنی فعالیت فیزیکی (خارج از اتاق خواب) که بهترین راه برای ارتباط با مهمترین فرد زندگیتان و ارتقای سلامت خودتان است. تنها ورزش باعث آزاد شدن اندورفین (ماده شیمیایی عصبی که عامل ایجاد شادی در بدن است) نمی شود بلکه تحقیقات زیادی نشان داده زوج ها پس از انجام کار یا گذراندن چالشی با یکدیگر، بیشتر به هم وابسته می شوند و عشق بیشتری بینشان جریان پیدا می کند. 

کمتر درگیر تکنولوژی می شوند

زندگی بدون تکنولوژی

در عصر دیجیتال زوج های زیادی درگیر این قضیه هستند که شریکشان به آنها توجه نمی کند و به بالا و پایین کردن پیام های اینستاگرام یا خواندن پیامهای گروه ها در شبکه های اجتماعی می پردازد. سیرتاش می گوید من چندین سال با زوج هایی مصاحبه کرده ام که گفته اند برای نزدیک شدن به هم وقت ندارند اما زمانشان را صرف سرگرمی های مجازی خود می کنند. برای ایجاد صمیمیت باید برای دنیای مجازی، مرز تعیین کرد. رابطه فقط به معنی وقت گذراندن با هم نیست بلکه به معنی وقت گذرانیِ باکیفیت با هم، دور از دستگاه های دیجیتال است. در قرارهای شبانه تان یا حتی شب هایی که در خانه در حال استراحت هستید و با همید گوشی هایتان را کنار بگذارید. 

برای سکس برنامه ریزی دارند

برنامه ریزی برای رابطه جنسی

سیرتاش می گوید من طرفدار برنامه ریزی برای سکس هستم اما شعارم این است: "برای بی مقدمه بودن، برنامه بریز". درست است! معطوف کردن رابطه جنسی به جمعه ها و یادداشت آن در تقویم کاری احمقانه به نظر می رسد و مثل انداختن یک پتوی خیس روی زندگی عاشقانه شماست اما وقتی سرتان خیلی شلوغ است و ساعت های طولانی کار می کنید، باید مطمئن شوید که از آن غافل نمی شوید. به گفته سیرتاش وقتی بیش از حد سرگرم کارید زمانی برای سکس پیدا نمی کنید مگر اینکه خودتان برایش برنامه ریزی کرده باشید. به جای اینکه منتظر فرصت مناسب بمانید به تقویمتان نگاه کنید و ببینید کِی برای آن وقت دارید (شاید بعدازظهر پنجشنبه که بچه ها در خانه نیستند). یادتان باشد فقط به خاطر اینکه بخشی از وقتتان را به ایجاد صمیمیت اختصاص داده اید، قرار نیست همه چیز در طول سکس ساختارمند باشد. اگر پیش از برنامه تعیین شده حس کردید به آن نیاز دارید، معطل نکنید.

دوست دارند زندگی شریک خود را راحت تر کنند

کمک به همسر در منزل

صرف نظر کردن از راحتی هایی شخصی که باعث خوشحال تر شدن شریکتان شوند (مثلا رفتن به خرید مبل با همسرتان به جای تماشای بازی گلف) باعث بیشتر شدن رضایت در هر دوی شما می شود. طبق گزارش سوزان کراوس ویتبورن در سایت PsychologyToday.com، یکی از روانشناسان دانشگاه تورنتو بر روی 44 زوج (که به طور میانگین 11 سال با هم بوده اند) تحقیقی انجام داد تا بفهمد کدام نگرش باعث بیشترین رضایت جنسی زوج ها می شود. در روابطی با قدرت جمعی بالا (مثلا اگر ببینید با عوض کردن خانه، راه همسرتان تا محل کارش کمتر می شود، حاضرید مسیر خودتان تا محل کارتان را دورتر کنید و از راحتی خود بزنید) زوج ها رابطه شادتری داشتند. این تحقیق به ما ثابت می کند در مورد رابطه و به خصوص رابطه جنسی، نباید امتیازی برخورد کنیم. طبق مطلب این سایت، اگر بیشتر از آنچه دریافت می کنید، ببخشید؛ تا سال ها از تجربه جنسی خود لذت خواهید برد. 

در کشمکش ها و کارهای روزمره زندگی مثل یک تیم عمل می کنند

عملکرد تیمی زن و شوهر

سیرتاش می گوید تصور غلطی است که فکر کنیم صمیمیت از اتاق خواب شروع می شود؛ در حالی که این طور نیست. برقراری منظم ارتباطات بخصوص برای زنان مثل یک چسب برای رابطه عمل می کند. در تماس بودن در طول روز، ارتباط عاطفی، احترام به یکدیگر و حتی تقسیم کارهای خانه، همگی به ایجاد صمیمیت و همچنین بالا بردن تمایل نسبت به رابطه جنسی موثرند. به گفته سیرتاش نتیجه کار کردن به عنوان یک تیم خارج از اتاق خواب، در رابطه جنسی زوج ها منعکس می شود. و اگر هر دو طرف بهترین ها را برای بخواهند همین کار تیمی، خود انگیزه ای برای وقت گذاشتن برای رابطه جنسی است. بر اساس این موضوع رابطه جنسی باعث افزایش طول عمر می شود.

خودشان را به تنهایی غرق در شور جنسی نمی کنند

شور جنسی

کاملا واضح است که زوج های پرشور، زمان و مکان و موقعیت و ... را با هم در نظر می گیرند. خیلی از زوج ها با اولین حرکت از طرف شریک خود از خود بیخود می شوند. اگر کمی این سناریو را عوض کنید همه چیز هیجان انگیزتر می شود. سیرتاش می گوید قرار نیست رابطه بسیار پرشور و حرارت و تکان دهنده ای داشته باشید. این کار می تواند خیلی ساده انجام شود. مثلا اگر معمولا مرد اولین حرکت را انجام می دهد، زن می تواند یک شب تصمیم بگیرد که خود آغازگر رابطه باشد. استر پرل متخصص رابطه درمانی در سخنرانی خود در رویداد TED رازهایی را در مورد تمایلات در طولانی مدت گفته است. او عقیده دارد مردان و زنان نیاز قوی به ماجراجویی، تجربه چیزهای نو، رمز و راز، ریسک، خطر، چیزهای ناشناخته و غافلگیرکننده دارند.

در طول روز ذهن شریکشان را برای رابطه جنسی آماده می کنند

آمادگی ذهنی برای رابطه جنسی

پرل در سخنرانی خود در TED اشاره می کند که عشق بازی، از لحظه تمام شدن ارگاسم قبلی شروع می شود. این یعنی هر کاری که خارج از اتاق خواب می کنید، بر روی تمایل شما و شریکتان به رابطه جنسی اثر می گذارد. در مقاله ای درسایت Redbookmag.com در مورد زوج هایی که زیاد رابطه جنسی دارند مثال هایی از زندگی افراد عادی آمده؛ مثلا زنی می گوید از لباس های زیر ابریشمی در طول روز استفاده می کند تا سکسی تر به نظر برسد. یا زن دیگری می گوید صبح ها هنگام لباس پوشیدن به خود کش و قوس های جذاب می دهد تا شوهرش به او تمایل پیدا کند و تمام روز را به او فکر کند. به این ترتیب قادر نخواهد بود از رابطه جنسی صرف نظر کند. 
 

  • ۱۴ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×