<<<<<<< HEAD ======= >>>>>>> 3f6f5442b1e6c41637bece938c60b61795d75b4e فیلم Tomb Raider 2018 | نقد فیلم Tomb Raider | فیلم تامب رایدر

فیلم Tomb Raider 2018 | نقد فیلم Tomb Raider | فیلم تامب رایدر

Tomb Raider

فیلم Tomb Raider

10/ 3 1 کاربر
2018 اکشن,هیجان انگیز مدت زمان :

داستان فیلم Tomb Raider / توم ریدر

لارا کرافت دختر مستقل یک ماجرا جوی عجیب و غریب است که وقتی او یک نوجوان بود ناپدید می شود. حال او یک زن ۲۱ ساله است که در زندگی هدفی ندارد. لارا به عنوان یک پیک در خیابان های پر هرج و مرج شرق لندن دوچرخه سواری می کند، در حالیکه با پول آن به سختی حتی کرایه ی دوچرخه را می پردازد و بدون شرکت در کلاس ها، در دوره های آموزشی کالج ثبت نام می کند. او مصمم است که خودش زندگی اش را بسازد و بشدت از استفاده از دارایی پدرش امتناع می کند. با وجود نصیحت های فراوان به اینکه بعد از هفت سال با واقعیت ها کنار بیاید و به زندگی خود ادامه بدهد، نمی تواند این موضوع که پدرش واقعا رفته را بپذیرد و حتی متوجه نمی شود سرانجام چه چیزی او را به حل معمای  اسرارآمیز مرگ پدرش می کشاند.

او همه چیز را کنار می گذارد تا به جست و جوی آخرین محلی که پدرش در آنجا بوده بپردازد؛ یعنی آرامگاهی افسانه ای در یک جزیره ی اسرارآمیز که ممکن است جایی در سواحل ژاپن باشد.

اما ماموریت او آسان نخواهد بود و حتی رسیدن به این جزیره می تواند بی نهایت خطرناک باشد.

جدول اطلاعات

سال تولید2018
کارگردانRoar Uthaug
تهیه کنندهNoah Hughes, Graham King, Patrick McCormick, Denis O'Sullivan
نویسندهGeneva Robertson-Dworet
نویسندهAlastair Siddons
بودجه$94,000,000
تاریخ انتشار2018-03-15
کشور تولید کنندهانگلستان , ایالات متحده آمریکا
نوع صداDTS, Dolby Atmos, Auro 11.1, Sonics-DDP, IMAX 6-Track
زبان فیلمانگلیسی , کانتونی
تصویررنگی

تیزر فیلم Tomb Raider / توم ریدر

نقد و بررسی فیلم / توم ریدر / Tomb Raider

نقد فیلم توم ریدر / Tomb Raider


بسیار مهیج و سرگرم کننده

لارا کرافت (الیسیا ویکندر) از امضای اوراقی که مربوط به واگذاری املاک و تجارت پدرش (دومینینگ وست در نقش ریچارد کرافت) به او می شود خود داری می کند، چون هنوز مرگ او را بعد از گذشت هفت سال از رفتنش باور نکرده.

او یادداشت های پدرش در مورد یک جزیره ی ژاپنی  را پیدا می کند که یک جادوگر افسانه ای به نام هیمیکو در آن زندگی می کند، و او امید داشته تا به کمک این جادوگر به همسر مرحومش بپیوندد؛ بنابراین لارا در صدد کشف آنچه بر پدرش گذشته بر می آید.

من چیز زیادی از فیلم تام ریدرکه آنجلینا جولی در آن بازی کرده بود به یاد ندارم و نمیتوانم این دو فیلم را با هم مقایسه کنم، ولی میتوانم بگویم که این فیلم فوق العاده است. تنها چیزی که تقریبا به یاد دارم این است که در این فیلم لارا آسیب پذیرتر بود و مانند جولی قوی نبود؛ از نظر من این قضیه شخصیت لارا را باور پذیرتر، و در عین حال ایفای این نقش را سخت تر می کرد.از نظر شما چه طور؟

جلوه های ویژه ی فیلم شگفت انگیز بود و مطمئنا همانقدر که تماشا ی فیلم برای من که روی مبل نشسته بودم نفس گیر بود، همان قدر هم برای الیسیا ویکندر بوده و او برای بازی در آن تحت فشار های فیزیکی بسیاری قرار گرفته‌. من که با دیدن این فیلم حتی خسته هم نشدم، خودتان فیلم را ببینید تا متوجه منظورم بشوید. بله، این تنها یک فیلم است ولی خانوم ویکندر باید برای آن در بهترین حالت بدنی خود می بود.

موارد قابل نوشتن:

دنیل وو در نقش لورن که در فیلم به همراه لارا با کشتی اش به جزیره ی ژاپنی می برد؛ نیک فراست در نقش کارمند فروشگاه موئن؛ کریستین اسکات توماس در نقش آنا، سرپرست سابق لارا و شریک تجاری ریچارد.

این فیلمی سرگرم کننده و هیجان انگیز با سرعت روندی بی نقص است‌.

لارا می داند که باید با ترینیتی سرو کار داشته باشد زیرا متوجه می شود که شرکت او صاحب تیرینیتی است و ما اینبار نتایج آن را  که بی صبرانه منتظر آن هستیم می بینیم.

فیلم خشن و کمی خنده دار است ولی سکس و برهنگی ندارد.

 

نقد فیلم Tomb Raider 2018


اخطار: در نقد مواردی از فیلم لو می رود.

آنجلینا حولی این بازی ویدئویی بسیار محبوب را به صفحه ی نمایش بزرگ می آورد.

ورژن های او قهرمانی، آغراق آمیز و مسخره بودند، ولی آن ها خیلی بهتر از این ورژن جدید تام ریدر بودند.

تام ریدر دو بازی خیلی خوب  داشت تا از آن ها به عنوان منبع استفاده شود، ولی این طور به نظر می رسد، تنها چیزی که از آن گرفتند، ایده ی جزیره، کشتی ای که به سنگ ها برخورد می کند، و چهره ی لارا بوده. فیلمنامه نویسان تمام شخصیت های برجسته ای را که در بازی بودند و می شد به زندگی بیاورند را نادیده گرفتند ( نکته ی مسخره ی شماره ی یک: تنها یک نفر یک کشتی کامل را هدایت می کند)، آن ها تمام جنبه ی تیریتینی بازی را نا دیده گرفتند، آن ها همچنین این واقعیت که لارا ثروتمند بود و آموزش هنر های رزمی و استفاده از اسلحه را هم  نادیده گرفتند.

این فیلم با دعوای لارا آغاز می شود و او در نبرد افتضاح است. چرا؟

چرا باید او را در مبارزه بد نشان دهیم، آن هم وقتی این قضیه که او زنی قویست و توانایی مبارزه و دفاع از خود را دارد، کل اساس توم ریدر را تشکیل می دهد؟

در فیلم، سه پسر نوجوان او را می ترسانند- یعنی او از سه پسر نوجوان می ترسد!، اما چند دقیقه بعد همه را با یک کمان میزند. 

بخش پدر و دختری فیلم کاملا بی خود است و نیازی به وجود آن در فیلم نیست. این بخش از فیلم  بود که روی آن تاثیر بدی داشت. و باز هم از آن صحنه های همیشگی پیدا کردن پدر بعد از چند سال، که تاثیری منفی روی فیلم دارد.

فیلمنامه افتضاح بود؛ متن آن بچه گانه بود و هیچ چیزی در ان به خوبی توضیح داده نشده بود. بازی ها افتضاح بودند. تنها جنبه ی مثبت فیلم این بود که ویکندر شبیه شخصیتش بود.

نقد هایی که بعضی از منتقدین با گرفتن پول، برای بهتر نشان دادن فیلم نوشتند را باور نکنید؛ قطعا از بازی های ویدئویی توم ریدر و بازگشت توم ریدر، بیشتر خوشتان خواهد آمد، و اگر صحنه های بریده شده ی این دو بازی را در کامپیوتر خود ببینید، ببشتر سرگرم میشوید تا اینکه این فیلم آشغال را تماشا کنید.
 

حواشی فیلم


طرح این فیلم بر اساس بازنگری سری ۲۰۱۳ بازی ویدئویی بود.

الیسیا ویکندر برای اینکه شخصیت لارا تا حد ممکن واقعی به نظر برسد، مقدار زیادی عضله سازی کرد و بعضی از حرکات حیرت آور خود را در فیلم به نمایش گذاشت.

دیزی رایدلی، امیلیا کلارک، سایرس رونان و کارا دلویگن، قبل از انتخاب الیسیا ویکندر، کاندیدای ایفای این نقش بودند.

الیسیا ویکندر، خودش در دوره ی بلوغ طرفدار بازی ویدئویی توم ریدر بوده.

دیزی رایدلی به دلیل تعهد خود به فیلم جنگ ستارگان (اپیزود ۴، سال ۲۰۱۹) این نقش را نپذیرفت.

 

سوتی های فیلم Tomb Raider / توم ریدر


بعد از اینکه ووگل با اسلحه یکی از زندانیان کمپ را کشت، آن را به سمت لارا نشانه میگیرد و بعد شلیک می کند. در صورتی که این اسلحه نیمه اتوماتیک بود و باید بعد از شلیک به زندانی خود بخود به شلیک ادامه می داد.

زمانیکه آنا همراه لارا در ایستگاه پلیس است، جای اسلحه هایش تغییر می کند‌.

در نبرد نهایی با ووگل، لارا حرکات مخاطره آمیز زیادی انجام می دهد که اکثریت آن ها لزومی ندارند. او از پشت به ووگل نزدیک می شود و به راحتی می تواند او را با لگد داخل گودالی که پل موقت از آن عبور می کند بیاندازد، ولی درعوض او در حالی که تقریبا نزدیک بود در گودال سقوط کند و خود را در موقعیت متزلزلی قرار دهد، روی پل می پرد. سپس انگشت ناقل بیماری را میگیرد و به گلوی او می کشد که با این کار احتمال انتقال بیماری به خودش وجود دارد، و در راس همه ی این ها، در حالیکه ووگل  به وضوح آلوده شده است، او را مورد ضرب و شتم قرار داده و با این کار، یک بار دیگر خود را در معرض گرفتن ببماری قرار می دهد. اکر او تنها ووگل را غافلگیر کرده و در گودال پرت می کرد، از تمامی این خطرات جلوگیری می شد.
 

  • ۶ فروردین ۱۳۹۷
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×